Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a papámmal hogy képes lennék betörni a lovunkat?

Figyelt kérdés
Van két lovunk nincsenek betörve. Csak az egyik hátas. Szerencsére rá felülhetek néha amikor levan fáradva. Volt olyan hogy a karámba nyereggel is ülhettem rajta. Hiszem hogy egy kis idő segítségével a bizalmába tudnék férkőzni és egy kis szerencsével megtudnám szerettetni magam. Ennek három akadálya van: nincs időm, az anyja a lonak, és a papám. Hogy tudnám megértetni a papámmal higy képes lennék betörni? Azt elfelejtettem mondani hogy amelyikre ugye felszoktam ülni aza másik lovunk lánya. Hogyan tudnám a papámmal megértetni hogy hadd próbáljam meg. Jó tudom hogy félt de. Amúgy szerintem már jó uton járok mivel már régebben a karámon kívül sétálgattam és jött utánam. Olyan jó volt. Már mot vannak terveim.

2015. márc. 19. 21:25
1 2
 1/17 Chone ***** válasza:
49%
Úgy tudod megértetni, hogy azt látja, hogy egyszer csak betörted. Utána sok minden átértékelődik benne.
2015. márc. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 piriiiii ***** válasza:
90%

Néha, ha le van fáradva a ló, felülhetsz rá?

Hát, szerintem nem lennél képes "betörni"... ahhoz azért tudás és tapasztalat kell, de ha te csak néha-néha ülsz a lóra, akkor az nem tapasztalat. A bizalom és a szeretet persze fontos, de nem elég.

2015. márc. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Bizalommal és szeretettel nem lehet egy lovat belovagolni, de még csak beülni se. A legjobb az lesz mindkettőtöknek, ha hagyod szegényt, és tapasztalt, belovagolt iskolalovon próbálkozol tanulni, és alázattal viszonyulni a lovakhoz.
2015. márc. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Nem a ló fog betörni, hanem a fejed.

Még apádat sem tudod betörni, akkor mit akarsz egy 600 kilós lóval? ;-)

2015. márc. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Tudod, mi az a belovaglás (NEM BETÖRÉS!!!)? Az nem annyiról szól, hogy "jajj olyan cuki, jön utánam, szeretgetjük egymást" és társai. Az, hogy egy ló a bizalmába fogad, még közel sem jelenti azt, hogy bármit is tudsz vele kezdeni.


Egy ló belovaglása a tulajdonképpeni iskolája. Téged sem tanít a mezőről bejött Józsi bácsi írni, olvasni, számolni, mivel sok értelme nem lenne, nem véletlen vannak képzett pedagógusok, akik tudják, hogy melyik lépést melyik követi. Erről Józsi bácsinak fogalma sincs, éppúgy, ahogy neked sincs arról, hogy egy belovaglás során melyik lépés melyiket követi, mire kell figyelni, mire kell visszacsatolni, honnan kell egy dolgot újra kezdeni stb...

Gondolj bele, Józsi bácsitól tanulsz írni, olvasni, amit utána felnőtt korodban senki nem fog tudni értelmezni, nem fogsz tudni érvényesülni a társadalomban, állandóan kirekesztett leszel, nem lesz normális munkád, csak tengődsz majd, napról napra élsz, mindezt azért, mert valaki a tanításodat elrontotta. Ugyanez van a lóval is, elrontod a tanítását, többet a kutya nem fogja tudni helyre hozni, miattad lesz majd egy ócska kis lovacska, aki jobb esetben a vágóban köt ki, rosszabb esetben valahol egy cölöphöz kötve éheztetik majd, mert használni nem fogják tudni. Ezt a jövőt szánod a szeretett csikódnak? Ha egy állat élete a kezedben van, nem lehetsz ennyire egoista, az állat sorsának, életének kell az első helyen lennie, nem annak, hogy te márpedig most megmutatod, hogy mekkora májer vagy, és elmondhatod magadról, hogy betörted az anya lovatok lányát, ami nem mellesleg helyesen belovagoltad a kancátok csikóját, de amíg ilyen alap dolgokkal nem vagy tisztában, addig nem is kéne ilyen gondolatoknak megfordulnia a fejedben...

2015. márc. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az egyetlen hülyeség az te vagy!
2015. márc. 20. 15:09
 7/17 anonim ***** válasza:

Nos, a kérdésedből lerí, hogy te nem tudsz lovagolni. Az hogy néha felül az ember sétálgatni és a ló megtűr a hátán az sem nem betörés, sem belovaglás, de még beülésnek sem nevezhető.

Egyáltalán vágtáztál már?

Nem bunkóságból mondom, de ez a hozzáállás csak oda vezet, hogy előbb utóbb kórházba kerülsz.

Nem úgy működik ez, hogy babusgatom, etetem almával, meg majd ő szeretni fog és akkor hipp-hopp lesz egy táltos paripád, aki öribarid lesz. Ilyen csak a mesében van.

Egy ló belovaglását egy piramishoz kell hasonlítani, az elején jól meg kell alapozni és tudnod kell, hogy mit miért csinálsz, hogy aztán később rá tudd építeni a következő szintet.


A másik az, hogy aki lovagol és társnak tekinti a lovat az nem használja a betörni szót, hanem a belovaglás fogalmát alkalmazza.

Szerintem a papád joggal félt. Ha lovagolni akarsz, menj egy jó lovasedzőhöz, aki megtanít lovagolni és kicsit helyre rakja benned a dolgokat.


Ez a ló jelenleg egy oroszrulett, sose tudhatod mikor lesz olyan pillanata, hogy megunja és úgy a földhöz vág, hogy csak úgy nyekkensz. De lehet, hogy ez kéne arra, hogy rájöjj ehhez te még kevés vagy. (Sőt sokszor olyan ember is kevés hozzá, aki évek óta lovagol.) Szóval hallgass a jó szóra. Ha lovagolni akarod, akkor hívj egy belovaglót az csinál neked belőle hátaslovat jópénzért.

2015. márc. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha magas szinten lovagolnál, nem azt kéne írnod, hogy ha kifáradt a ló, és alig áll a lábán, néha felülhetsz szőrén sétálni, sőt, néha még nyerget is kapsz hozzá...

De kérlek, ismertetnél itt nekünk 2-3 kiképzési skálát, majd azt ,melyiket szeretnéd követni, és miért?

2015. márc. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, de ha összetöröd magad, akkor mi szóltunk.
2015. márc. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kislány, de én se engedném, hogy általános iskolás korú gyerekem belovagoljon egy lovat, legyen akármilyen profi. Mutass már egy képet, hogy hogy is ülsz a lovon, meg, menet közben mennyire támaszkodik, van egyensúlyban és hasonló paraméterek, amikből lejön, hogy valaki tud lovagolni vagy sem.


De hagyjuk ez ezek után még az "a" betűdet sem hiszem el.

2015. márc. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!