Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a papámmal hogy képes lennék betörni a lovunkat?

Figyelt kérdés
Van két lovunk nincsenek betörve. Csak az egyik hátas. Szerencsére rá felülhetek néha amikor levan fáradva. Volt olyan hogy a karámba nyereggel is ülhettem rajta. Hiszem hogy egy kis idő segítségével a bizalmába tudnék férkőzni és egy kis szerencsével megtudnám szerettetni magam. Ennek három akadálya van: nincs időm, az anyja a lonak, és a papám. Hogy tudnám megértetni a papámmal higy képes lennék betörni? Azt elfelejtettem mondani hogy amelyikre ugye felszoktam ülni aza másik lovunk lánya. Hogyan tudnám a papámmal megértetni hogy hadd próbáljam meg. Jó tudom hogy félt de. Amúgy szerintem már jó uton járok mivel már régebben a karámon kívül sétálgattam és jött utánam. Olyan jó volt. Már mot vannak terveim.

2015. márc. 19. 21:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Tudjátok én csak azt nem értem hogy ha valaki fellép erre az oldalra NORMÁLISAN kérdez valamit amiben tényleg tanácsra lenne szüksége akkor mér kell mindennek elmondani? Különben sem azt kértem hogy számoljatok be nekem arrol hogy milyen lovas vagyok. Azt kérdeztem hogy hogyan tudnám meggyőzni a papámat. Köszi a kedves válaszaitok. Abba meg pláne nincs beleszolásotok hogy mit kezdek a lovunkkal vagy mit csinálok. Szép napot.
2015. márc. 22. 11:40
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Félre érted a dolgot... Senkit nem érdekel, hogy hány éves vagy, hogy milyen magas szinten vagy képzett, hogy mennyire megy esetedben az önfényezés (ami pont a stílusod miatt tök átlátszó hazugság), vagy hogy honnan van lovatok/nyergetek... A kutyát nem érdekli, hogy mi van veletek.

Ami viszont durva: már a kérdésedben ott van, hogy van két lovatok, ami nincs "betörve", csak az egyik hátas... Most akkor volt képzese, vagy nem?Hátas lónak azt mondjuk, amelyik ne van lovagolva, megfelelő képzést kapott, minimum egy alapszintű belovagláson átment. Az, hogy néha, ha le van fárasztva, papa földob, még nem hátas ló. (Újabb alapvető fogalom, ami hiányzik, miss Magas Szinten Lovagló...)

Ez mellett... Elsétalgat melletted a ló karámon belül? Az megvan, hogy a ló csordaállat, keresi a társaságot? Nem csak a lóét... a legtöbb ló elsétálgat egy vadidegen után is a karámban, mivel alapvető természetükben van, hogy a biztonságot keresi, ami meglepö, de az ember társasága is. Nem gondoltam, hogy egy hobbilovasként egyszer ilyent fogok magyarázni egy magasan képzett lovasnak...

Megvannak a terveid is a továbbiakra? Kérlek, mesélj már, miket tervezel? Hogyan fogsz bele? Mi lesz az első lépés? Milyen felszerelést teszel a lóra? Mire fogsz figyelni az első lépesekkor? Mit akarsz neki kezdésnek megtanítani? Lesz valami segítséged vagy felügyelet? Vagy teljesen egyedül tervezed? Mikor szándékozol a lovaglás, a lovas élet elméleti részébe is kicsit beleásni magad (pl minimum egy fogalomtár...)

Edződ és papád utálják egymást? És? Ha a tudásod meglenne egy ilyen feladathoz, csak azért, mert papi utálja az edzőt, nem fogja azt mondani, hogy ejjnye, olyan szipiszupi lovas vagy, de kicsiszivem ezt nem engedem, mert a Pisti edző egy bunkó. Ugye ezt te is röhelyes magyarázatnak tartod?

És mint már szó volt róla... Egy ló képzése megalapozza a későbbiekben történő alkalmazhatóságát. Ha most, a szenzitív időszakban rögzül valami, az megmarad. (Bár lehet, nem érted, mit mondok, ha egy szakértő lovas azzal nincs tisztában, mi az a hátasló, mit várunk tőle a pszichológia területén...) Mindegy is, a lényeg, hogy ha az általad prezentált tudással kívánod belovagolni, akkor garantált a kudarc... Papád az, akinek jelen helyzetben igaza van és jó lenne, ha rá hallgatnál.


És akkor még egy gondolat... A lovaglás alapja a ló tisztelete, szeretete. Ha nem tiszteled a ló igényeit, amibe természetesen az is beletartozik, hogy megfelelő módon képezteted, akkor húzd be füled-farkad és maradj inkább csöndben. Itt nem a válaszolókkal van a gond, ők a ló/lovak érdekeit, igényeit tartják tiszteletben, tisztában vannak azzal, hogy a lovaglás nem egy természetes dolog, hanem kiváltság, amit egy 500-600 kilós állat ad az ő 40-100 kilós lovasának. A lovat tisztelni kell, ami esetedben baromira hiányzik. Amit te művelsz, az önkritika nélküli undorító egoizmus, a ló szeretete, tisztelete, igényei valahol 5 m-re a föld alá ásva található csak meg. Magasan képzett lovasként én ilyen felfogással nem égetném magam még itt, gyk-n sem, nemhogy élőben (bár élőben tuti nem vagy már olyan magasan képzett lovas) Gusztustalan ez az ömlengés magadról, hányingert kapok az egész felfogásodtól, és a röhögőgörcs kap el a tudásodtól, attól meg pláne, hogy így nevezed magad magas szinten képzett lovasnak.


Szép napot neked is, csak szegény szerencsétlen patásokat hagyd békén, mindenkinek jobb lesz, hidd el! :)

2015. márc. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az oke hogy a legmakacsabb lovon lovagolsz terepen meg stb... Én is lovagoltam 4 éves lovat aki csak félig volt belovagolva vagy talán egy aprocskat jobban, rohadt nehez volt, ha nem lett volna mellettem oktató akkor elvitt volna a francba. Hihetetlenül erőszakos volt . Es o felig be volt lovagolva. Képzeld milyen nehez lenne egy teljesen nyers loval... Meg azt sem tudja mi az a zabla.

te meg gondolom nem ismered fel hogy mikor is csinalja kicsit is rosszul a feladatot es igy nem lesz jo se rovid tavon se hosszú távon.


csak annyit fogadj el hogy egy belovaglo ember alapszinten lovagolja be es aztán te EDZOVEL CSAKIS !!!! Lovagolhatod tovabb

2015. márc. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Engem még mindig érdekelne, hogy melyik kiképzési skálát követnéd, miért azt, és hogyan is kezdenéd neki. Mert pont a lényegre nem válaszolsz.

Hogyan szoktatnád nyereghez? És kantárhoz? Felszálláshoz? Futószáras munka? Földről történő képzés kézen? Hol, hogyan, mikor, miért? Első felülésnél mi történik? Stb-stb.

2015. márc. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
De kedves utolsó, mit nem értesz? Ez a ló hátas és már sétál mellette karámba, tök jó úton halad, főként ha le van fárasztva :D
2015. márc. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
51%

"A lovakat foglalkozásuk szerint fölosztják: versenylovakra, hátaslovakra, igáslovakra, konflislovakra, fiákerlovakra, katonalovakra, haszontalan gebékre és öreg virslijelöltekre. A cirkuszlovakat kifelejtettem, a hátaslóról pedig még azt akarom mondani, hogy nem azért nevezik hátaslónak, mert háta van, hiszen ezen az alapon hasas lónak is nevezhetnék, márpedig hasas lónak megint csak egészen másféle lovat neveznek, hanem azért nevezik a hátaslovat hátaslónak, mert a lovas a hátán ül. Kivéve persze, amikor lenn hever a lábai alatt, de viszont az ilyen ügyetlen embereket nem vehetjük figyelembe, amikor a lovakat osztályokba sorozzuk."


(Nagy Lajos: Képtelen természetrajz: A ló /részlet)

Minden szava igaz :D

2015. márc. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez jóóóóóóóó! :-D :-D
2015. márc. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!