Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miben más? (zabla)

Miben más? (zabla)

Figyelt kérdés
Miben más egy Pessoa zabla mint egy Pelham?Mire szolgál a lánc?És lánccal vagy anélkül erősebb a zabla?

2015. márc. 29. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:

A lánccal a zabla erősségét tudod szabályozni, illetve a láncnak állítólag emelő hatása is van. A pelhalm feszítő zabla, optimális esetbe westernben a képzett ló, illetve angolban szintén a képzett ló (de itt csikózablával együtt) sajátja. A szár alulra megy, szóval mindenképpen feszítő hatású.


A pessoa 3-4 karikás, attól függ az erőssége, hogy hova csatolod a szárakat, ha a nagy karikába, akkor sima csikózablaként funkcionál. Minél lentebb csatolod a szárat, annál erősebb a hatása. Illetve lehet átkötővel is használni, ekkor általában az alsó karikát és a "csikózabla" nagy karikáját kötik össze egy bőr szíjjal, ehhez kapcsolódik a szár.

2015. márc. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És még annyi hogy lánccal el lehet törni a ló állkapcsát? Vagy ezt csak úgy mondják?
2015. márc. 30. 15:28
 3/4 anonim ***** válasza:

A lényegi különbség annyi, hogy a pessoára nem szoktak álladzót tenni, így az csak a tarkón, illetve a szájszegletben fejt ki nyomást, az állon nem (mivel emiatt nincs fix pont, én nem is szimpatizálok vele, de hát ízlések és pofonok, illetve kinek mire van "szüksége").


Én túlzásnak tartom ezt a mendemondát, bár szerintem elméletben egy kellően hosszú karral, élesre állítva, kellő erőt kifejtve biztosan nem lehetetlen, de az is biztos, hogy nem lehet könnyű. Ha már törés, akkor szerintem egy hosszúkarú hackamore esetlében az orrcsont elvékonyodó része sokkal könnyebben sérülhet.

2015. márc. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A hackamore is durva dolog, az is tud törést, repedést okozni, de a feszítő is, ha kellően hosszú karú, és abba kapaszkodik a lovas. Jellemzően akkor fordul elő, ha a feszítő "funkciója" az, hogy valahogyan megállítsa a lovat...
2015. márc. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!