Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ebből a trükkből...

Szerintetek ebből a trükkből tanulna és leszokna a hazafelé rohanásról?

Figyelt kérdés
Borzasztó idegesítő, hogy a lovam terepen amint hazafelé fordulunk menne, mint a barom. Tudom kezelni a dolgot, tehát nem veszélyes, csak zavar, hogy egy könnyed elengedett vágtát csak "elfelé" lehet elképzelni. Elég változatos tereplehetőségek vannak felénk. Arra gondoltam, hogy egyszer rászánok egy 3-4 órát és "megszívatom" azzal, hogy többször elindulok hazafelé, majd a kapunál tovább megyek és megyek még egy kört, majd újra haza és még egy kört, meg aztán akár egy negyediket is. Ha ezt megcsinálom, vagy akár többször eljátszom nem lehet, hogy egy idő után azt gondolja, hogy a hazafelé nem biztos, hogy a lovaglás végét jelenti? Valaki próbált már ilyesmit?
2015. ápr. 6. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem kipróbálhatod, beválhat, de én még nem próbáltam. esetleg ha nem akarsz körözgetni, egyszerűbb lehet, hogy ha hazafelé indulsz, és elkezd rohanni, egyszerűen csak visszafordulsz, és folytatod a terepet. ha lenyugodott megint elindulhattok hazafele, ha rohan megint hátra arc, és ha lenyugszik megint hazafele. okosak ők, hamar rájön hogy mire megy ki a játék.
2015. ápr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok lovas, de logikusnak tűnik az ötleted, szerintem egy próbát megér. Kutyáknál is szokás ezt csinálni, ha rohannak előre, elindulunk az ellenkező irányba, ameddig abba nem hagyják. Lovaknál is beválhat.
2015. ápr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a kutyámmal csináltam ezt és bejött. Lóval nem tudom, hogy működne-e de a helyedben kipróbálnám.
2015. ápr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az is elég szerintem, hogy ha hazamész, mész vele egy jó egyórás kört a pályán, nehéz feladatokkal, ami agyilag és testileg is elfárasztja. Ezt elismétled párszor, lehet nem fog annyira sietni.

A másik, hogy idomítás, idomítás, idomítás. Nem átengedő a lovad. Lehet vele trükközni, de akkor is tudni fogja, merre van a hazafele és hazafele ugyan úgy rohanni fog, akkor is, ha százszor fordulsz vele más irányba.

2015. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jól van idomító mániás díjlovas szaktudor, nincs otthon pálya, heti 1x engedhetek meg magamnak edzést egy másik lovardában, valóban nem átengedő, tisztában vagyok vele, alakul a dolog, ez van.
2015. ápr. 7. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!