Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek is ez lenne a...

Szerintetek is ez lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
Van a lovardánkban egy ember akinek van egy 5 éves csikója. Nem nagyon foglalkoztak vele, mielőtt hozzá került. Valamikor a lábát sem adja föl, kantározásnál is mindig el akar menni a helyére. Vezetni sem lehet rendesen, úgy értem mindig nagyon húz, mikor a pályára viszik le, akkor is... én pedig mondtam neki, hogy azzal a lóval többet kéne foglalkozni, vezetgetni, meg fölvenni a lábát többször, valamilye kapcsolatot kialakítani. Erre föl azt mondta: nem, aazt a lovat csak lovagolni kell! Szerintetek is? Én igazából annyira nem értek hozzá, de lovagolok egy pár éve.
2015. ápr. 6. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát az ilyen jellegű problémákat lovaglással nem fogja megoldani.
2015. ápr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha nem ismerted a lovat korábban, ez ilyen urbán legenda, hogy foglalkoztak-e vele, és mennyit. Anno az én lovam is kitalálta egyszer, hogy nem adja a lábát, mert nincs kedve, aztán két hét múlva rájött, hogy ez nem annyira buli neki se.
2015. ápr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De mondták, h nem nagyon volt rá idejük, (hallottam, mikor a lóról beszéltek) meg látszik is rajta...
2015. ápr. 6. 20:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozz vele, mi itt nem ismerjük milyen a ló, az ember, a körülmények, lehet hogy te sem. Ha meg már lovagolják elég "gyakorlás" neki az amikor előtte, utána felveszik a lábát, oda-vissza vezetik.
2015. ápr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azon h elhúz meg nem adja a lábát a lovaglás nem segít. Azt nevelni is kéne .
2015. ápr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy lónak pont elég annyi foglalkozás, ami a lovaglást övezi, tehát amikor kivezetik, lepucolják, utána leszerszámozzák és visszaviszik a helyére, normális estben nem kell külön "gyakorolni" a vezetgetést, kikötést, stb. Szerintem a gazdája is erre gondolt.
2015. ápr. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!