Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok a Bottyán...

Mit gondoltok a Bottyán Equus-ról?

Figyelt kérdés
Én elég kettős véleménnyel vagyok róluk, de kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok róla?

2015. ápr. 28. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Kedves tőlük, hogy lovakat tartanak el és az emberektől is, hogy örökbefogadják őket. De nem tudjuk mi rejlik ezek mögött...
2015. ápr. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd kérlek pontosabban mire gondolsz?
2015. ápr. 28. 23:06
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Jól megélnek az érzelgős hülyékből. Nem azt mondom, hogy munka nélkül, mert azért annyi lóca körül mindig van mit csinálni, de azért ilyen jellegű munkáért másutt kb. havi 50e nettó meg egy szekánt barom főnök jár csak - ők meg maguknak osztják be, nem tartoznak senkinek elszámolással, és jól élnek.
2015. ápr. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én is kételkedem kicsit bennük, amióta szakmailag bebizonyították előttem, hogy nem feltétlenül tiszta náluk minden a lovakról fejben, úgy általában...

A marketingjük azt hiszem jobban ott van szakmailag, mint a tényleges tudásuk.

Ennek ellenére jó, hogy foglalkoznak a lovakkal stb., csak nehogy igaz legyen a mondás, mi szerint jó szándékkal van a pokol útja kikövezve.

2015. ápr. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

nem, itt pénzzel van a jószándék utca kikövezve :D


én kivagyok rájuk, nagy parasztok, találkoztam velük már, volt a lovardában egy állkapocs sorvadásos műtétre váró ló, ahhoz hívta ki valaki őket, eleve megjönnek a 20 milliós autóval, ki se száll, csak kiszól, hogy "kinyitja a kaput, vagy kérjek rendőrségi végzést?" - semmi helló, vagy jó napot!


Irreálisan sokáig tartják maguknál az elkobzott lovakat (amiért az állam nagyon szép napi díjat fizet...), az emberek irányába semmi megértésük, semmi empátia.

Az egy tévhit, hogy ha te bajban vagy, akkor majd ő befogadja a lovadat és keres neki gazdát, viheted hozzájuk bértartásba az öreg lovad, ahol gondoskodnak róla havi 55.000-ért (legalábbis pár éve még ez volt, lehet, hogy most már annyi az állam által eltartott elkobzott ló, hogy nincs erre se lehetőség).


Iszonyat nagy mellénnyel, magas lóról kommunikálnak, anno a Zakuszka tanyával is nagyon arrogánsok voltak, ott sokkal inkább látom, hogy a lovakért történt minden, nem a pénzért. Itt ők ebből élnek, ráadásul nem rosszul.


Nem sajnálom tőlük, éljenek, meg tényleg néha vannak nagyon szép mentéseik, az biztos, hogy nagyon szeretik a lovakat, de én az egésztől távol tartanám magam.

2015. ápr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos a fentiek szinte bármelyik állatmenhelyről elmondhatók. Az az igazság, hogy ez nem csak nagy üzlet, hanem még a saját hatalmi ambícióikat is kiélhetik benne a sutyerákabb "állatmentők" az által, hogy ráuszítják a hatóságokat az állattartókra, majd pedig "gondozásukba veszik" az elkobzott, értékes állatokat, és még apanázst is húznak utánuk... uaz. a történet, mint a nemrégiben visszaéléseiről elhíresült gyermekrák alapítvány.
2015. ápr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag teljesíthetetlen feltételeket támasztanak örökbeadáshoz.Ismerősöm pl,azért nem kapott tőlük lovat,mert nincs minimum két hektáros legelője.
2015. ápr. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, és amíg nem találnak örökbefogadót, addig is náluk parkol a ló az állami pénzen.


Ráadásul hazudnak is a lovakról, most is van több örökbe fogadható, kettőt ismerek, az egyiket 5 évesnek írják, holott az inkább 8 éves, 5 éve már teljesen felnőtt ló volt, és egészségesnek írják őket, pedig annak el volt törve a lába...

2015. ápr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket! Ugyan én még nem kerültem velük személyes kapcsolatba, de sokat láttam őket tévében interneten stb. Elején nagyon jónak tartottam és tényleg nagyon tiszteltem őket. Persze még mindig szép dolognak tartom a beteg és rosszul tartott lovak megmentését, de egy idő után kezdett kialakulni bennem egy kis ellenszenv, ahogy az interjúkat néztem/olvastam. Nagyon a tenyerükön hordozzák a lovaikat (szó se róla, nyilván az ott tartózkodó összes ló megérdemli a kímélő bánásmódot), de kezdik egy kicsit túlzásba vinni szerintem, mintha az összes lovast aki rá mer ülni a ló hátára rossz szemmel néznék, hogy mit kínozza összevissza a lovat. Pedig eredendően azért háziasítottuk őket, hogy lovagoljunk rajtuk.
2015. ápr. 30. 19:55
 10/13 anonim ***** válasza:

Remélem, az eddigi válaszolók mind jártak már náluk, és azután fogalmazták meg a véleményüket.

Én voltam kint néhány alkalommal, és sajnálom, hogy nem lakom hozzájuk közelebb, ha tehetném, minden hétvégén kimennék. A környezet gyönyörű és tisztán tartott, az állatok rendben vannak tartva, a lovak több hektáros legelőkön élnek. Emberileg számomra magasan kiemelkednek a magyar állatvédelem átlagából, nem az a kicsinyes kivagyiság jellemzi őket, mint nagyon sok állatvédőt kis hazánkban.

Ötös válaszoló: a hozzájuk kerülő elkobzott lovak nem véletlenül vannak ott annyi ideig, ameddig. Nem hinném, hogy újat mondok azzal, hogy egy átlagos pereskedés hosszú évekig elnyúlhat, és amíg egy ügy le nem zárul, addig a náluk lévő lovak lefoglalt bizonyítékokként vannak számon tartva.

Nem tudom, ki terjeszti, hogy bárki lovát tárt karokkal fogadják, de aki járt már egyetlen magyar menhelyen is (bármilyen állatról legyen is szó), az tudja, hogy sehol nem ez a helyzet. Minden menhely fuldoklik a mentvényekben, és minden menhelynek végesek a lehetőségei. Mivel Magyarországon jelenleg ők az egyetlen lómenhely (a Zakuszkás Andi már magánban folytatja), nekik kéne az ország összes bajban lévő lovát megmenteni annak a néhány embernek a segítségével, akik ott dolgoznak, naponta segítenek... Csak nekem tűnik ez esélytelen vállalkozásnak? Mindenki megteszi, amit tud, mind a kutyamenhelyek, mind ők, de szerintem mindkét helyen teljesen természetes, hogy azt mondják, bocsi, tele vagyunk, nem tudjuk bevállalni az állatod. Ha nem ilyen lenne itthon az állattartási kultúra, amilyen, más lenne a helyzet. Ezek a menhelyek az állatokért vannak, nem az emberekért, és ha minden segítségre szorulót válogatás nélkül befogadnának, az rövid úton katasztrófához vezetne... És akkor tőlük vajon ki mentené meg a lovakat?

Az állami finanszírozás-részben nem vagyok teljesen biztos, de én személy szerint kizártnak tartom, hogy onnantól kezdve, hogy egy ügy lezárult és az állam levette a lovakról a kezét, tovább támogatná a tartási költségeiket, ebben egyszerűen nincs logika. Szerintem onnantól kezdve, hogy örökbe fogadhatóvá válnak, a menhelykasszából van finanszírozva a tartásuk. Az pedig teljesen érthető, hogy a lehető legjobb helyet keresik a mentvényiknek, aki mentett és adott örökbe egyetlen állatot is, az tudja, hogy ilyen esetben az ember legfőbb célja olyan otthont találni az állatnak, ahol végre boldogan élhet és elfelejtheti az addigi élete szörnyűségeit.

2015. máj. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!