Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok a Bottyán...

Mit gondoltok a Bottyán Equus-ról?

Figyelt kérdés
Én elég kettős véleménnyel vagyok róluk, de kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok róla?

2015. ápr. 28. 21:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez mind pontosan az a szép és jó cukormáz, amit megmutatnak magukból a külvilágnak.

Aztán, ha begördülnek akár egy tök normális helyre is csak azért, mert valami jóakaró nem bírt a hisztijével, és felnyomta nekik őket (megjegyzem teljesen alaptalanul, mert sok ilyen eset van), akkor nem bírnak valahogy normális emberként viselkedni. Ahogy azt fentebb is leírták.


Na meg mondom, én nagyon örülök neki, hogy valaki ilyen lelkes és jót igyekszik cselekedni. De ha egy 11éves herélt pónira képes akkora pofával rákérdezni, mint a bécsi kapu, hogy "Hát ennek a csikónak meg mitől ekkora a hasa?!" - az, szerintem, inkább ne reklámozza magát ilyen-olyan hozzáértőnek...

2015. máj. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Önmagában valóban nem a mentéssel van bajunk természetesen és tudom, hogy volt pár extrém eset, amikor nagyon komolyan odatették magukat (talán Szilaj névre hallgató majdnem a földbe odafagyott kis kos fejű pej csikó esetére pl emlékszem, amikor éjjel-nappal vele voltak, a csikó magától állni se tudott), ugyanakkor sok esetben túlzásokat látok, túlzásnak érzem az elvárásokat, amit az örökbefogadóval szemben támasztanak, túlzásnak érzem azt is sokszor, hogy olyan lovakat elvesznek, amik amúgy teljesen jól néznek ki, csak tartási hiányosságok vannak inkább, elég lenne a gazdát figyelmeztetni és egy kis fejmosás.


Az, hogy ők az egyetlen menhely elég durván monopol helyzet, pont ezért volt gusztustalan, amit a Zakuszkával nyomtak, nem Andival, hanem amikor Andi abbahagyta és Őrbottyánba költöztette a lovait a Lelenchez.


Az, hogy hatalamas x hektáros helyen vannak kvázi "luxus" körülmények között megint csak elgondolkodtató szerintem...


Ja és félre értettél, nem gondolnám, hogy elvárás lenne segíteni bárkin, akire ráöregszik a lova, de attól még igazán megpróbálhatnák, na nem úgy, hogy ingyen tartják élete végéig, hanem ugyanúgy meghirdetik, mint a náluk lévő lovakat és segítenek az örökbefogadásban. Pl. Csak hogy ugye azért nem jár pénz...


Ja és még valami - láttad te már Évát trágyát szedni, szénát villázni? Ja, hogy futja nekik alkalmazottra?

2015. máj. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Elhiszem,hogy szépek és jók a körülmények náluk.

Ez már csak üzleti szempontból is előnyös.Lepukkadt csöves helyen tartott lovakra nem adakoznának.

2015. máj. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!