Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Erre mi a megoldás, hogy...

Erre mi a megoldás, hogy beszélhetném meg vele és mennyit mondjak el?

Figyelt kérdés

A történet:


Van egy oktató a közeli lovardában. Gyakorlatilag Ő tanított meg lovagolni 6 éves koromban. Most 23 éves vagyok, lány.


Durván 3 éve beleestem a pánikbetegségbe. Aminek oka a mozgáshiány. Ezáltal felhalmozódott a stressz, ami pánikrohamok formájában jelenik meg. Eszméletvesztés sosincs. De elég durva tud lenni olykor és kontroll nincs.


Szeptembertől úgy néz ki, hogy tanulni fogok, de anyám hogy ezt támogassa a feltétele, hogy nyáron járjak ki a lovardába...


Szeretném a régi oktatómat megkérni, hogy segítsen visszaszokni a lovak közé a pánikbetegség miatt. Lovon sosem tört még ki rajtam.


Fizikailag nem vagyok már annyira terhelhető, mint régebben, hogy órákig tudok sétálni egy lovat vezetve a kezdők alatt...


Hogy mondhatnám meg neki, hogy 1 bizonyos ló kell addig, amíg visszatér az önbizalmam? (Az, akin tanultam lovagolni, rá az edző nagyon vigyázott, most 20 éves a ló, de nem látszik rajta a kora). Ő az egyik jelölt, egy 20 éves angol telivér kanca, a kezdők lova.


A másik, egy 19 éves arab félvér kanca, kicsit makacs, a kezdők rémálma, amíg nem tanulják meg kezelni.


Ti melyiket kérnétek meg?


Van még egy 17-18 éves magyar félvér herélt is, ő azért esik ki nekem, mert 180 magas, én meg 150 vagyok és kicsit túlsúlyos, tehát senkinek nem lenne álom rá minden nap felrakni.


Mivel régen sokat jártam vele terepre, él lovasként, mert bízott bennem, hogy baj esetén bármikor meg tudom állítani a lovat nyilván ez most sem lenne elkerülhető...DE hogyan mondhatnám meg azt neki, hogy nem szeretnék terepre járni, amíg nem vagyok jól és magabiztos?

Mert ha terepen jön rám, akkor fogalmam sincs, hogy mit csinálnék...


Azt szeretném, hogy minden nap kijárok, néha csak leápolni egy lovat (amelyik a kedvencem lesz)


Azt is szeretném, hogy ha érzem, hogy nem vagyok jól, akkor csendben elvonulok az árnyékba feltűnés nélkül....



Mennyit mondjak el neki? Hogy kérjem meg rá, hogy lehetőleg a többiek előtt tartsa titokban? Nem kéne ország-világnak tudnia, hogy gondjaim vannak...


Hogy kérjem meg így évekkel később azt, hogy beszélnem kell vele, de négyszemközt?


2015. jún. 3. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Őszintén és nyíltan. Ahogy ide leírtad.
2015. jún. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elmondhatod neki, röviden. Nem kell rögtön terepre menni, sőt, nem is fogják ajánlani.

Én is terepeztem 10 évvel ezelőtt kb. 3 évig, és szintén pszichés gondjaim vannak.

Eszembe jutott, hogy újra lovagolnék, de ahová régen jártam, oda már nem tudok elmenni. Találtam a közelben egy kis lovardát, odamentem, elmondtam, hogy több évig terepeztem, de per pill a kondícióm nulla és sajnos az alapokat sem igazán tanultam meg, plusz önbizalmam sincs.

Futószárra tettek, hát, őszintén szólva úgy éreztem, mintha sosem lovagoltam volna.. A terep kikapcsolódás, szórakozás. A futószár munka. Ellenben a mozgás és a lovak közelsége segít a pszichés gondokon, úgyhogy csak azt mondhatom, hajrá!

2015. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Volt korábban is rá példa, hogy 1 évre abbahagytam, és mégis mikor újra kezdtem egyből a telivérrel (akin tanultam anno lovagolni) kiküldtek előre két órás terepre...
2015. jún. 3. 20:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor az nem a legszuperebb hely, már nem azért.

De egyébként kerek perec mond meg neki mi a szitu, ha megérti, megérti, ha nem, akkor meg egy emberi nulla, és csak örülhetsz, hogy inkább máshova kell menned. De elképzelni nem tudom, hogy ezt ne értené meg valaki - azt már igen, hogy ha csak körítesz és hazudozol, akkor hülyének néznek. Szóval mindenképp mondd el őszintén a gondodat! Tisztán, röviden, egyenesen - abból nem lehet baj és félreértés. :)

2015. jún. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
áldott jó, nyugodt lovak vannak, talán azért is kért meg terepre.. de igazából baj nem történhet, a ló csukott szemmel is haza talál ha kell
2015. jún. 3. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!