Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek A díjugratás, vagy a...

Nektek A díjugratás, vagy a military tetszik jobban?

Figyelt kérdés

2015. jún. 17. 13:25
 1/6 piriiiii ***** válasza:
A military.
2015. jún. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Military
2015. jún. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Én csináltam mind a kettőt.

A militaryt nemrég abbahagytam, egyrészt szüleim nyomására akik rettegtek minden tereppályától, másrészt mert sajnos Magyarországon már eleve ki vannak osztva a helyezések... :( Egyszerűen nem lehet előbbre jutni egy csillagnál magasabb kategóriákban. Harmadszor pedig, nem tudom, valahogy már nem vonz.

A díjlovaglás részét nem szerettem, na meg a lovam sem éppen passzolt oda (támaszkodik, de kint van az orra. Neki így jó ha megy, nem lehet "összehúzni", mert akkor ellaposodik ugrásoknál). A terep az jó volt. Szerintem óriási önbizalmat ad a lónak! Fiatal lovakra főleg, meg befásult lovakra hihetetlen jó hatással van. Na meg mindig jó nekik kiereszteni a gőzt.

De nekem akkor is a díjugratás a kedvencem! A terepet egy icipicit mindig unalmasnak találtam az extra akadályok ellenére, és hosszúnak.

Azóta is versenyzek (díjugratás) és fogok is. Militaryzni már nem vágyok.

2015. jún. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Millitary jobban vonzza a szemeket ,de jobban is igénybe veszi a lovakat,nagyobb a sérülésveszély. Mind a kettőnek meg van a maga varázsa, millitaryt azért szeretem jobban mert ott nincs ez a rengeteg lovagolni nem tudó,automata lovon utazó pénzhuszár amivel a díjugratás tele van nálunk,terepversenyen tudni kell,ott semmit nem ér a tolvaj apja pénzével ,ha nem tud lovagolni az konkrétan életveszélyes.
2015. jún. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
94%

Én a militaryt nagyon kibróbálnám, de csak a tereppálya érdekel igazán. A lovardánkban is van 1-2 terepakadály, először félelmetesek, de nagyon izgalmasak :) szerintem a ló akin lovagolok (fiatal, nagyon tehetséges) is jobban szereti ezt, mint a rudakat. Ha a sima akadály nincs felrakva legalább 1 méterre, konkrétan szarik rá, úgyhogy elkezdtünk az edzőmmel kisebb akadályokon bonyolultabb kombinációkat gyakorolni, hàtha ez felkelti az érdeklődését, amúgy ez is izgalmasabb, mint 1.20as pályákat ugrálgatni(persze az is tök szupi meg minden, hogy hibátlanul átviszi, meg örülök neki, hogy ide eljutottunk, amikor még egy cavalettin sem tudott átmenni, de igazából ennyi, nagyobbat még nem próbáltunk). A másik meg, hogy díjugratásban eszméletlen sok lett a "pénzen vett tehetség", akik alá odaraknak egy eszméletlen jó lovat, aztán verik a mellüket, hogy ők mekkora lovasok, ha meg befejel a ló, akkor a ló a hibás, és ha kitér, vagy ver egy rudat, akkor másik ló kell, véletlenül sem magukban keresik a hibát. Meg tényleg arra megy, hogy megugrottam az 1.40et mert akkora király vagyok, csak közlöm, a ló a tehetség, nem pedig te. Kicsit elmentem más irányba, de már ki kellett ezt mondanom ami a szívemet nyomja.

Szóval nagyon kipróbálnám, akár csak egy edzés alkalmára is a tereppályát, a díjlovaglás annyira nem vonz, a ló is utálja az idomító munkát, utána kicsit fel kell mindig dobni valamivel az edzést.

2015. jún. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
military!😉
2015. jún. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!