Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak vele?

Pajkii kérdése:

Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Van egy lovam. 11 éves ügető csődör, fél éve vettem. Első lovam. 2 éve hozták le a pályáról szalagszakadás miatt, lába akkor nagyjából helyre is jött. 2 hónappal ezelőtt kint a karámban nagy futkározása közepette ismét elszakadt neki, de csak részlegesen. Azóta boxban tartom, a napi ganézás és fél órás legeltetésre hozom csak ki. Néha már mozgatjuk, hogy alakul neki, mert a szalag megkeményedett, de valamikor még mindig biceg. Mi úgy gondoljuk, hogy már nem lesz 100%-os, a lába nem fogja bírni a nagyobb terhelést. Fedeztetni se lenne túl jó ötlet, hiszen a fel-le ugrálásban is erősen sérülhet neki a lába. Western stílusban lovagolok (őt nem abban lovagoltam), és sajnos abban az anyagi helyzetben sem vagyok hogy úgymondd simogatni és nézegetni tartsak el egy a lovat. De nagyon a szívemhez nőtt, hiszen első lovam és amúgy is végtelenül kedves.Ti mit tennétek a helyemben? Én arra gondoltam, hogy simogatós lónak, esetleg kezdő oktatólónak eladni. Ötleteket várom! Nagy segítség lenne a véleményetek!
2015. jún. 18. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Vannak különböző lómenhelyek.

Kezdő oktatólónak nem fogod tudni eladni, mert ha összerogyik, maga alá teszi a gyereket, vagy sérülést okoz benne, az az oktató felelőssége lenne, nem vállalná el.

Igazából eladni nem lenne szívem, mert félnék, hogy vágóhídra kerülne, mert tudod sérült ló nem ló (legalábbis sok ember fejében)

2015. jún. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen, én is ettől félek, hogy valaki vágóra viszi. ahonnan vettem, oda visszavennék, de 1. nem akarom úgy visszaadni, hogy nálam lesérült és már "nem tudok vele mit kezdeni", 2. onnan újra tovább adnák és lehet rossz helyre kerülne. menhelyre nem szeretném beadni :(
2015. jún. 18. 18:53
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Megtartanám.
2015. jún. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha törődsz a sorsával, kezdők alá oktatólónak tuti nem adod, az elég nagy kitolás bármelyik lóval.

Próbáld meg az örökbeadást, nem lesz könnyű, de hátha találsz olyat, aki megfelel. Sok a rossz tapasztalat, de ki lehet fogni jó örökbefogadókat, a lényeg, hogy már az elején legyenek tisztában azzal, hogy mivel jár egy ló tartása, nézd meg a helyet, ahova kerülne, hogy hogyan viselkednek a lovakkal (nem feltétlenül az agresszióra gondolok, hanem lehet jószándékú hozzánemértéssel is ártani), milyen takarmányt tudnak biztosítani, felismerik-e a betegségeket, stb...


Bárhoy is döntesz, sok sikert hozzá! :)

2015. jún. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Oktatólónak sem jó ha ilyen. Ilyen lovat sehova nem tudsz lepasszolni csak a vágóra,oda meg gondolom nem viszed ,akkor már egyszerűbb megtartani h csak hobbiból legyen a háznál.Simogatni meg senki nem vesz lovat mert úgy van vele ahogy te h azért nem fogja tartani.
2015. jún. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Simogatós lónak eladni nem lehet, mert nem lesz olyan ember, aki ha kicsit is javul a jószág, ne fogná be rögtön munkára, vagy ne adna túl rajta azon minutában. Jár majd egy szép kálváriát a ló gazdától gazdáig, aztán kiköt a vágón. Ha tehát nem akarod vágóra adni, akkor senkinek se add el.


Ha pedig szeretnél új lovat venni mert nincs türelmed kivárni azt a +15-16 évet, amíg a sérült lovad leéli a nyugdíjas éveit nálad, akkor már inkább te add el vágóra, rögtön. Megkíméled a +néhány évnyi felesleges körúttól, míg gazdától gazdához kerül ilyen-olyan munkára, mielőtt végre levágnák és megszabadulna a kínjaitól.


És a következő ló, amit veszel, egészséges legyen.

2015. jún. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Vágóra semmiképpen sem adnám. De hálistennek sikerült megoldani! Egy nagyon jó barátomnak szívéhez nőtt a ló, így felestulajdonosok leszünk.. így már bírni fogom a tartás árát, hogy csak a felét kell kifizetnem, a ló jó helyen marad, és lesz pénzem venni mellé mégegyet :) és mire megjön a másik, addigra mindkettejüket hazatudom hozni, és már nem kell havi 35k-t fizetnem/ lóra :) minden happyy!
2015. jún. 20. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!