Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Beleszólhat-e ilyenbe a...

Beleszólhat-e ilyenbe a bértartó hely?

Figyelt kérdés

Nincs autóm, de van egy kitartó lovam, egy barátom meghívott magához, beszéltem egy ottani lovarda tulajdonosával, amelyik városban lakik a barátom, akik el tudják a lovamat szállásolni arra az 5 napra, amíg látogatóban vagyok.


Ebbe a bértartó hely beleköthet, hogy 5 napig nincs az istállóban a ló?


2015. jún. 25. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem
2015. jún. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, semmi közük hozzá, hogy te hova viszed a lovad. Vannak lópanziók is, igaz nem sok de régebben pl Zamárdiban is volt rá lehetőség, hogy a lovaddal együtt nyaralj.

Viszont te sem kérheted, hogy a tartásdíjat időarányosan csökkentsék, míg nem volt ott a lovad.

2015. jún. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem, de ugyanúgy ki kell fizetned a havi bértartást. egyedül ami miatt most esetleg akadékosodhatnak az az fkv járvány, mert ugye hiába van a te lovadnak most egy negatív eredménye, ha 5 napig olyan helyen lesz, ahol nem szűrtek a lovak, ne adj Isten van köztük beteg, aztán te visszahozod a tiéd. de ha nincs karantén, meg semmi, akkor nem fognak akadékoskodni elvileg (bár én az ügy kapcsán eléggé a két végletet látom, vagy túlaggódják, vagy teljesen le se tojják)
2015. jún. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Annyit azért mondj a lovarda vezetőnek, hogy csak nyaralni lépsz le a lovaddal és nem végleg. Ha FKV tesztet nem is, de visszatérés után kérhetnek féregtelenítést.
2015. jún. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekik ez még buli is, a lové ki van fizetve gondolom egész hónapra,viszont a lóval nincs gondjuk arra a pár napra.
2015. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem szólhatnak bele, de a véleményüket elmondhatják. Én valószínűleg hallgatnék a bértartó helyemre mert tudom, hogy ők mindig csak azt nézik, hogy a lovaknak jó legyen. De ez nem vonatkozik rád, mert lehet hogy te az adott esetben jobban megtudom ítélni a helyzetet. Szerintem mérlegelj, hallgasd meg a véleményüket és aztán mérlegelj.
2015. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az FKV miatt beleszólhatnak, mert van, aki nem enged be a területére lovat, csak, ha fel tudsz mutatni 2×21 napra csinált FKV negtív szerológiai tesztet. Ha csak 5 napra mennél el, akkor ez ugye kínos. Az ilyen tartóhelyeknél egyedi elbírálás alá esik, hogy ha elmész, visszajöhetsz-e majd, és erősen függ attól, hogy pontosan hova mennél.
2015. jún. 26. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!