Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a zabla...

Mi a véleményetek a zabla nélküli lovaglásról?

Figyelt kérdés

2015. jún. 30. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Én támogatom, ha a lónak és a lovasnak is megfelelő előképzettsége van hozzá.
2015. jún. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Atól függ, mivel. Kapicánnal oké, én is szoktam azzal lovagolni a lovam, viszont nem szimpatizálok az olyan konstrukciókkal, amelyek úgy vannak kialakítva, hogy az orrszíj rászorul a ló fejére.
2015. jún. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

A zabla nélküli lovaglás elég sok mindent takarhat.

Lehet hackamore, kötőfék, nyakszíj vagy akár bosal kantár is amit, ha rosszul használ az illető komoly fájdalmat és sérüléseket okozhat a lónak. Én nem tudok így elhatárolódni, hogy rossz-e vagy jó-e a zabla nélküli lovaglás, szerintem mindenkinek azt kell választania és használnia ami a lovasnak és a lónak is egyaránt megfelel. Feszítő zablával is lehet szépen, kíméletesen lovagolni, ha ért hozzá az ember.

2015. jún. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Olyan lónál van értelme amelyik komoly szájproblémás. Egyébként mostanában a hülyék nagyrésze csak azért lovagol zabla nélkül,mert mindenáron be kell bizonyítani h a zablások állatkínzók. Éppen ezért a 12 éves kislányok felülnek a 20 éves zombi, halál nyugodt iskolalovakra egy szál madzaggal és akkor ők a profik mert tudnak zabla nélkül is lovagolni. Szóval van egy réteg aki indokoltan mellőzi és van h jobb is a ló állapotának a zabla elhagyása,de sokszor csak majomkodás.
2015. júl. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

Ha úgy gondolod, hogy csak úgy fel a lóra szőrén, jól belekapaszkodsz a sörényébe, aztán gyia ki az erdőbe, akkor nyugodjál békében! :)

Félre tréfa: a jól megválasztott zabla finom kézben a lónak egyáltalán nem kellemetlen, sőt, a megfelelően képzett ló szívesen föl is támaszkodik rá. Viszont vészhelyzetben csak a zablával (vagy más fájdalmas kényszerítő eszközzel) tudod megfékezni a dögöt, ha nincs ilyen lehetőséged, előbb-utóbb el fog ragadni. Lehet, hogy nem az első alkalommal, hanem csak az ötödiken, és lehet, hogy nem lesz semmi komoly baj belőle, de azért hidd el, nem egy jó élmény, ha visz a ló árkon-bokron át, és se kormányozni, se megállítani nem tudod.

2015. júl. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet ezt gyönyörűen csinálni (free riding):

https://www.youtube.com/watch?v=0jBjg717TJc

2015. júl. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
45%
én szőrén lovagolok most mert stabadidomítok
2015. júl. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szabadidomítani nyeregből is lehet, ahhoz nem muszáj szőrén lovagolni :D
2015. júl. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
tudom de azon már túl vagyunk
2015. júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És neked mi a véleményed egy kis ló nélküli lovaglásról?
2015. júl. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!