Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek jó ötlet lenne?

Szerintetek jó ötlet lenne?

Figyelt kérdés

4 éve lovagolok western stílusban , de még van mit tanulnom. Jelenleg a vágtánál tartok, a szüleim jövőre a ballagásomra szeretnének nekem egy lovat, de nekem vannak kétségeim hogy megtudnék-e birkózni egy saját lóval, kissé elbizonytalanodtam...

Vélemények?



2015. júl. 2. 18:40
 1/8 A kérdező kommentje:

Mindenképp herélt vagy kancában gondolkodom.

Egy nyugodt,jófejű lóban.

2015. júl. 2. 18:43
 2/8 anonim ***** válasza:

4 éve lovagolsz..és a vágtánál tartasz? Hogy érted? Én a helyedben megfontolnám,hogy milyen a hely minősége ahová jársz,mert az azért eléggé sok idő.. (tudom,hogy mindenki tempója más,de itt én 3 hónapot voltam futószáron,és úgy gondolom biztos volt az ülésem mikor elengedtek)

Természetesen akkor veszel lovat,amikor szeretnél.Én a helyedben akkor fontolnám meg a lovat,ha mindegyik járómódban biztosan ülsz,terepezni is szoktál,estél is már párszor.(És persze fontos, hogy olyan ló legyen,ami képességeidhez is illik.)

2015. júl. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Volt egy elég nagy kihagyásom, mert angolban kezdtem el lovagolni de az oktatás nem volt jó és nem voltak ott túl jó élményeim és egy időre abbamaradt. Az egyik nyáron amikor nyaraltunk elvittek lovagolni ahol a lovarda kifejezetten western volt. Így valamennyire újra kezdődött ez a dolog. Most már csak westernbe lovagolok, amit elég nehéz megoldani.

Köszi a választ! :)

2015. júl. 2. 19:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy a vágtánál tartasz? Milyen feladatokat lovagolsz/tanulsz mostanában?


Mert ha vgtában lovagolni, akkor még korai a saját ló - ivéve, ha olyan képzett lovat tudtok venni, amin tovább vehetnéd az óákat.

2015. júl. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És mióta tanulsz westernt? Még futószáron vagy?
2015. júl. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor csak nem négy éve lovagolsz, mennyi ideje lovagolsz ténylegesen? Ezt azért nem árt tudni, meg, hogy milyen szinten lovagolsz, mit értsünk az alatt, hogy a vágtánál tartasz, stb. Illetve, hogy milyen gyakran jársz lovagolni, az se mindegy azért.

Az, hogy mennyi idő optimális futószáron, meg relatív, a spanyol lovasiskolában ha nagyon jó érzéked van, akkor ülsz futószáron 2 évet... De a kérdező még azt se mondta, hogy futószáron van-e egyáltalán?

2015. júl. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Neked kell tudnod . Egy ló nem kis felelősség, ez alapján mérlegelj és dönts. Mindenesetre mindenáron ne vállald be.
2015. júl. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ballagásig van egy éved. Viszont ezt az edződdel kell megbeszélned, hogy készen állsz-e egy saját lóra. Gondolom bértartásban lenne. Ha ilyen tervek vannak, akkor törekedj arra, hogy sokat legyél lóközelbe, és a gondozásukról is minél többet megtudj.


A lóválasztás lesz a legnehezebb, mivel wescoban lovagolsz, ezért célszerű lesz szintén wesco stílusban lovagolt lovat keresni. Viszont nagyon kell vigyázni, van sokszor hirdetésben 200-300 ezerért western felszerelésben hirdetett ló, de zöme angolosan van lovagolva, csak wesco nyereggel. Egy képzett wesco ló, ha nem is quarter vagy appaloosa, olyan félmilliótól indul felfelé.

2015. júl. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!