Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek milyen ló illene...

Szerintetek milyen ló illene hozzám?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, 157 cm magas. 5 éves korom óta lovagolok, vágtázok, ugratok is. Megbeszéltük a családommal, hogy megérdemelnék egy saját lovat. Már csak az érdekelne, hogy milyen fajtájú, magasságú ló illene hozzám. A válaszokat előre is köszönöm. :)

2015. júl. 16. 20:26
1 2
 1/14 anonim válasza:
37%
vagy nagy póni vagy nagy ló. fajta szerintem igazából mindegy, ha versenyezni akarsz akkor lényegesebb inkább, hogy milyen tudású lovat vesztek. ha csak hobbi szinten akkor valami kedves belovagolt jószágot :D
2015. júl. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
A ló saját súlyának 20%-át viszi el gond nélkül. Ennek fényében válasszatok, de pontosabbat lehetetlen mondani, mivel nem mondtad meg, mire, milyen szinten. Komolyabb ugrósportra valamilyen sportló, magyar/német/holland sportló, hannoveri, holsteini, oldenburgi, selle francaise, stb...
2015. júl. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%
XD
2015. júl. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%
Nem tudom hogy neked tetszik e (a fajtákat be kellet volna írnod hogy melyek tetszenek) de én szeretem a lipicait meg a frízt. Bár a fríz az elég magas. Én 165 vagyok. De mondhatok fajtákat: Anglo-arab arab szóval kicsit kicsi. Hucul, kisbéri, nóniusz (terep lovaglás inkább), de lehet számodra az egyik legjobb a muraközi.Gidrán, shetland póni, shagya, mezőhegyesi félvér, andalúziai, overdose. Árban nem tudom menyibe kerülnek de csak tudsz egyet-kettőt választani;)
2015. júl. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Én a shagya arabot és a hucult szeretem de a lovardába ahol lovagolok pólópónik vannak és azok is nagyon jók. A pólópóni kb. 160cm magas és szerintem darátságos faj. A legjobb az lenne ha szereznél egy jó lóhatározót vagy iesmit és átnéznéd lófajokat.
2015. júl. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hű válaszolók, jó sok butaságot hordtatok össze.


Kérdező! Neked mik a hosszútávú terveid? Mit szeretnél elérni a lovaglásban? Ha versenyezni szeretnél, akkor ne egy faluszéli félvért vegyél, hanem egy olyan lovat, amelyik már látott versenyt, ez lehet kisbéri, de inkább sportló. A lényeg, hogy rendben legyen a papírjai, rendesen legyen vezetve ez egészségügyi rész, és persze tudjon ugorni.

A másik, hogy te most 157 cm magas vagy, de 2 év múlva lehet, hogy 170 leszel. Tehát ne a mostani magasságodhoz válassz lovat, mellesleg ezzel a magassággal is elboldogulsz egy 170 cm magas marú lovon. Olyan 160-170 cm marmagasság körüli lovat választanék a helyedben. Az egyed kiválasztásban pedig az edződ tud segíteni, ha ugratsz, akkor neked elvileg kell, hogy legyen edződ.

Ha ugró lovat akarsz, akkor 500-700 ezertől kezdődnek az árak ezt is vedd figyelembe.

Ha csak hobbizni akarsz, akkor jó egy jól belovagolt félvér is, ha szerencséd van akkor a 200-300 ezerből is megúszhatjátok.

Ha lovat vesztek írjatok Adás-vételi szerződést.

2015. júl. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, azt kifelejtettem, hogy pár versenyen is részt vennék vele. És nagyon tetszik például az akhal-teke fajta. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2015. júl. 17. 11:28
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja és valami olyan lovat szeretnék, ami jól ugrik. A fríz is szép meg minden, de sajnos nem ugró ló.
2015. júl. 17. 11:48
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Sztem ha mar lovat akarsz venni akkor tudnod kellene ezeket es fel nem kellene hogy meruljon egy ilyen kerdes. Beszélj az edzoddel hiszenő fog segiteni ha elakadsz. Ő tartja az edzeseid is. Gondoldd at hogybiztos kesz vagy-e rá.

Semmilyen arabot vagy telivért nem javaslok. Akhal tekini sem kezdoknek valo. Ezek a lovak erzekenyek es gyorsan a fejedre nonek.

Kb 160 cmes lo valo neked meg boven nohetsz es gondolom eladni nem szeretned majd.

Kezdo lonak kisebb versenyekhez rovidebb terepekre es hobbira bőven jo egy furioso vagy kisberi. A lipicai is jó de az mar masik arkategoria. Magan szemelytol vedd vagy tenyesztotol lenyeg hogy tudd a teljes multjat tapasztalt legyen ne 3 éves. Nem kell 15 évest venned de azert ne gondold hogy 13 evesen majd te olyan profi leszel hogy elbirsz egy kemeny dominanciaskodo loval. A herélt a legjobb valasztas vagy kanca.

Latatlanba kb. Ennyit tudok mondani

Ezek a lovak tudnak ugrani szepek is.

Van vmilyen kikötesed?(szín, nem, stb.)

Rem. tudtam segiteni (bocs az ékezetért és az egybeirasokert de siettem igy biztos tele van hibakkal) :)

2015. júl. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
35%
Szerintem egy almás-deres magyar félvér, azok szinte mindenre jók!:)
2015. júl. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!