Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fáj a lovam lába mit tegyek?

Fáj a lovam lába mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves kanca pónim 2 hónapja vettük meg, most a második hónapban elkezdett sántítani hozzányulhatunk a lábához meg minden ugy nem fáj neki de húzza és sántít, terepen lovagolom de nem megeröltetően, hűtöm slaggal a lábait, ma kezdtem pihentetni de karámban van és most nagyon beindult és még jobban fáj a lába, mit tehetnék hogy enyhüljön a sántítás? ( a boxfogság mellet) mitől lehetne jobban? A válaszokat nagyon megköszönném ja és még annyi a sántításon kívül semmi külső jele nincs hogy fáj a lába a patái nem érzékenyek rendszeresen pata zsírozva vannak

2015. júl. 20. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Számtalan oka lehet, vizsgáld meg alaposan nincs-e rajta valamilyen sérülés vagy hasonló. Kérj esetleg segítséget az edződtől(ha van) vagy valakitől aki a közelben van és ért hozzá. Ha pár hét pihentetés után sem javul mindenképp hívj egy állatorvost!
2015. júl. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
külsőleg semmi heg egy imerősöm akinek szintén van lova azt mondja h lehet vágta közben belelépett egy vakondtúrásba és megrántotta a lábát de én nem hiszem, nem tudom de azért köszi hogy írtál :)
2015. júl. 20. 22:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Én mindenképp megnézetném állatorvossal.. Ugyanis ha nincs semmi külső jele, akkor belül van a baj, ami elég komoly is lehet, de te ezt így nem fogod tudni megállapítani.
2015. júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha rándulás akkor az elmúlik jobbik esetben 1 héten belül. Az jó ha hűtőd neki, szerintem ha pár napon belül nem múlik vagy rosszabbodik neki akkor szólj az állatorvosnak azt max megröntgenezi. De szokott olyan lenni h lép egy rosszat és meghúzza,de pihentetés után magától rendbe jön.
2015. júl. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
szeretném kihívni az állatorvost mivel én ilyen Betoji vagyok és akár kis bajra is képes vagyok kihívni de az állatorvosunk akiben megbízok ismerem olcsó és nagyon jó orvos szabadságon van szeptemberig holnap azért elmegyünk egy másik állatorvoshoz megkérdezni hogy mikor tudna kijönni megnézni és addig is mit csináljak vele
2015. júl. 20. 22:19
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Addig pihentesd. A sántaságnak ezer oka lehet, pl rándulás, gyulladás, hátfájdalom, nyakfájdalom, ízületi vagy izomzati gond...

Szóval nem ártana, ha látná egy doki, aki ért is lóhoz. Addig boxpihenő, max napi 5 perc séta kézen.

2015. júl. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
és nem tudja valaki pilis közelében pest megyében hol van egy jó doki aki ért a lovakhoz és nem a legdrágább ?
2015. júl. 20. 22:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Hívj hozzá kovácsot. Az is tud neked segíteni, sőt még lehet hogy jobb is mint az állatorvos.
2015. júl. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tapogasd végig a lábát és a patáját is. Valahol nem meleg? Illetve a gerince mentén is tapogasd végig, mert a sántaság eredhet gerinc, vagy csípőbajból is!

Kováccsal nézesd meg előbb szerintem amúgy, ha ő nem tud segíteni, akkor utána orvos. A hűtés jó. Bokszfogság, ha esetleg ráérsz, akkor napi 3×10 perc séta, mert a mozgás szinte mindig jót tesz.


Sántaság oka amúgy sok minden lehet, pl. megnyomta valami a patáját, megrántotta valamijét, vagy részleges szalagszakadása van (esetleg régebben volt!), stb-stb. Sajnos ránézésre a doki se biztos, hogy meg tudja mondani. Nekem anno kijött, megállapította, hogy csakugyan sánta, és azt mondta, pihentessem, ha két hét múlva még mindig baja van, majd megröntgenezi...


Esetleg ha meg tudod vele etetni amúgy, egy kis fokhagymát, vagy kamillát / kamilla teát adhatsz neki, hátha valami gyulladás van belül, ártani nem ártasz.

2015. júl. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azállatorvos látta azt mondta hogy lötyög a csüdje vagy mi közel van a földhöz, egy régebbi problémából ered a lábfájás nálam nehezebb ember nem ülhet rá a terhelés nem lehet magasabb a mostaninál megnyúlt az egyik ina ínvédòkkel lovagolhatom csak olyannal ami átmegy pataharanba és lovaglás után mindig kötelezően le kell hűteni a lábait amit én eddig is csináltam és kap ínerősítő gyógyszert jövőhéten jön meg ,kint maradhat karámban a barátjával mert azt mondta a doki hogy az a mozgás amit ő akarattal csinál attol nem lesz baja
2015. júl. 22. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!