Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó ötlet csikót venni?

Jó ötlet csikót venni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy lovat. Korábban lovagoltam komolyabban, ugrattam, és csikótat is lovagolgattam, de most 1,5év kimaradt suli és tanulás és munka miatt. Eldöntöttem, hogy szeretnék magamnak venni egy csikót. Belovaglásnál lesz segítségem (lovarda tulaj) de nem vagyok biztos magamban, mert tudom hogy kijavítani a hibákat(amiket ha mondjuk én okoznék) sokkal nehezebb. Idősebb, belovagolt lótol tartózkodom, volt arra tapasztalatom, hogy ismerősöm megvett egy 7éves belovagolt lovat csak mert jó volt a vérvonala, persze milliókért, és most nem tud vele mit kezdeni, mert aki lovagolta eddig az "rosszul" csinálta... Szeretném az én lovamat úgy belovagolni, ahogy az a lovamnak és nekem jó! Kikértem már mások véleményét is(pl aki segítene a lovarda tulaj vagyis régi simerős), és szeretnék még több véleményt kérni erről! Előre köszööm a normális válaszokat!
2015. júl. 23. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább ne. Első lovad lenne? mert belovagolni nagyon nagy felelősség. Ha most se lenne rá naponta több órád akkor semmiképp se. Vegyél mondjuk egy 4-5 év körüli nemrég belovagolt lovat.
2015. júl. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Max 2,5-3 éves korban éri megvenni, korábban nemigen, hacsak nem szeretnéd évekig a bértartást/tartást fizetni egy olyan csikóra, amit nem lovagolhatsz.


Mivel nekem fontos volt az ár, így én pályáról vettem telivért, végülis nem volt vészes átlovagolni, én legalábbis élveztem és sokkal olcsóbb volt, mint mondjuk ha egy "alapszinten belovagolt" (ami annyi mindent jelenthet) lovat vettem volna +50-100%-kal drágábban, még akkor is, ha beleszámolom, hogy közben fizettem a bértartást.

A csikó annyiból más, hogy neki még minden új, de én a helyedben nem zárnám ki a belovagolt(nak mondott) lovakat sem, az adott árkategóriában. Az, hogy az ismerősöd mennyiért vett lovat és mit tud/nem tud vele kezdeni, az abszolút nem mérvadó. Minden ló képezhető, az, hogy az ismerősöd ehhez kevés (és nem kér segítséget), az egy dolog, de ennyi erővel, ha ettől tartasz, csikót se vegyél, mert az sem lesz alapból problémamentes.

2015. júl. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! első válaszoló: igen, első lovam lenne!

Még egyszer átgondolom, mert valóban igazatok van, amit mondotok, lehet többet érek egymár belovagolt fiatalabb lóval!

2015. júl. 23. 17:08
 4/8 A kérdező kommentje:
fiatalabb/középkorú lóval.
2015. júl. 23. 17:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy ne teljesen nyers lovat válassz akkor, hanem olyat, amivel már elkezdtek nyereg alatt dolgozni, tehát az alapokat már úgy ahogy tudja. És akkor onnan lehet építgetni felfelé.
2015. júl. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ismerősöd akkor rossz helyről vett lovat. Lehet jó lovakat venni belovagoltan,csak tudni kell honnan veszed . a csikóval is ráfázhatsz ugyanúgy jelentkezhetnek problémák a belovaglás során.
2015. júl. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A csikó belovaglása sokszor problémásabb, mint egy belovagolt ló képzése. Azért ha már milliókért veszek lovat, többször kimegyek, felülök, edző jelenlétével, legalább egyszer előre be nem jelentett időpontban is, és egyből látom, hogy van az a ló képezve, és vagyok-e elég jó lovas, hogy tudjak vele mit kezdeni. Ha nem, akkor nem veszem meg.

Ellenben egy csikónak minden segítség, maga a felülés is teljesen új, meg kell találja az egyensúlyát is, stb-stb., sokkalta könnyebb elrontani. Egy belovagolt lovat is úgy képzel ahogy akarsz. Én pályáról jött ügetőt vettem, előző gazdái arra használták, hogy terepen futkorásztak vele mint az eszelős, nem is igen próbálták át/belovagolni. Most meg rá se ismernének szerintem... Ennyi.

2015. júl. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a normális válaszokat, és nem a kioktató, lenéző válaszokat! mindenkit felpontoztam!

abszolút igazatok van, megbeszélem ezt még az edzőmmel(aki segítene) és olyan lovakat nézünk, akikben már van tudás :)

2015. júl. 24. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!