Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vágtázzak magabiztosan,...

Hogyan vágtázzak magabiztosan, egyensúlyelvesztés nélkül?

Figyelt kérdés
Vasárnap fogok vágtázni, egyedül. Eddig futószáron vágtáztam, és 4-5 évvel ezelőtt. Nagyon félek, de hogyan csináljam? A póni amin lovagolok borzasztóan visszafoghatatlan, úgyhogy nagyon félek... Hogyan csináljam? Dőljek hátra, sarkamat le, és már meg is van az egyensúly? Eddig se nagyon tudtam kiülni a vágtát más lovakon, nemhogy majd ezen...
2015. aug. 27. 20:40
 1/7 anonim válasza:
Saját lovad amit lovagolsz? Ha nem, akkor nem értem, miért lovagolsz ennyi kihagyással nehezen visszafogható lovat, pláne, ha bizonytalan az egyensúlyod. Azt javaslom, hogy ha lehet, ne most vasárnap ülj fel pont erre a lóra. Nem véletlenül mondják, hogy a lovaknak hatodik érzékük van, megérzik, hogy éppen hogyan viszonyulunk hozzájuk, azt is, ha éppen félünk. Semmiképpen sem szabad hátradőlni, ugyanis akkor meghúzhatod a ló szárát, és kötélhúzásba kezdesz vele, ami semmiképpen sem jó. A sarkadat le kell engedni, nem pedig leszorítani! De az a gond, hogy a jó egyensúlyhoz gyakorlat kell, amit semmilyen elmélet nem tud pótolni. Ha nem tudod felülve kiülni, segíthet, ha vadászvágtában lovagolsz, tehát kissé előrehajolva, sarkakat leengedve. Alapvetően akkor éreztél rá, ha olyan alattad, mint egy hintaló (persze minden lónak más a vágtája, valamelyiknek kényelmesebb, másiknak kevésbé). Ne nézd a földet, arra nézünk, amerre megyünk! Kezet lent kell tartani, kellően rövidve fogva ahhoz a kantárszárat, hogy legyen kapcsolat a ló szájával, de nem szabad erőszakosan húzni. Ha pedig úgy éreznéd, hogy elkerülhetetlen a leesés, akkor célszerű esés közben összegömbölyödni. De nem fogsz leesni. Pláne, ha nem félsz. Még jobban, ha fel sem ülsz. Majd írj, hogy hogy ment, ha mégis bevállaltad!
2015. aug. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az egyensúlyom és a testtartásom tökéletes, mert 4 éves korom óta lovagolok. Nem a saját lovam. Egyébként én is az előredöntött testtartású, tehát vadászvágtára gondoltam. Szerintem megmondom neki, hogy tegyen elsőnek, hogy ne terepen kelljen szembesülnöm a dolgokkal. :(
2015. aug. 27. 21:43
 3/7 A kérdező kommentje:
*futószárra tegyen elsőnek.
2015. aug. 27. 21:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Igyál meg előtte fél liter páleszt.
2015. aug. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jó lesz a krémlikőr? :D
2015. aug. 27. 22:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyebkent is eloszor futoszaron kell elsajatitani az alapokat. Ha nem tudsz vagtazni es magabiztosabban iranyitani a lovat kezelni a helyzeteket hogy voltal terepen? A legjobb futoszaron voltizshevederrel es ha megy utana nyreggel. En mar az elso vagtamat is ki tudtam ulni a vege fele. Segit ha egyik kezeddel az elso masikkal a hatso nyeregkapat fogod elozo irta a hintalovat tenyleg hasonlit ra. Lenyeg hogy laza legyel ne dolj elore engedd le a sarkad es terheld a kengyel ne huzd fel a labad kulonben elveszited (marmint a kengyelt). Ha ez megy utana probalkozhatsz a kikonnyitessel ott meg kb. ugyanugy mint ugetesnel. Nyugi az edzod mindent el fog mondani :) majd ird meg hogy sikerult tetszett-e rem. tudtam segiteni
2015. aug. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kiss.a ***** válasza:
A vágta előtt sokat kell gyakorolni a könnyített ülést ügetésben (Kb. 3 percig ne érje a feneked a nyerget), úgy is hogy közben sokszor előre nyúlsz szárral a kézben a zabla irányába. Ha tényleg jó az egyensúlyod, akkor ez nem okoz gondot. Ugyanez az ülés kell a könnyített vágtához is.
2015. aug. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!