Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovak örökbefogadása, eltartása?

Lovak örökbefogadása, eltartása?

Figyelt kérdés

Ma teljesen ki voltam borulva, gimnazista társam, aki fingot se tud a lovakról, kapott egyet, 0 lovastudással. Bőgtem mint az állat, hogy én, aki 4 éves kora óta nyomatom a lovaglást, az sose kap lovat. Teljesen kivoltam, már eret akartam vágni amikor... Nézegettem videókat, néztem a nóniusz lófajtát. Beírtam ezt:

"A nóniusz kedves lófajta?"

És kihozta a Noé állatotthont, ahol lovakat és pónikat lehetett örökbefogadni. Lázasan elkezdtem keresgélni a lovakat, és megtaláltam az Őt, azt akire 4 éves korom óta vágyom már rég: [link]

Gyönyörű félvér arab telivér... Sosem gondoltam volna, hogy egy 2-3 milliós arabot kehesség miatt a vágóhídra viszik, látszik, milyen suttyók az emberek. Szüleimet meggyőzzem erről a lóról? Egyébként maximálisan felelősségteljes vagyok: nagyszerű bértartásban lenne, naponta 3x lovagolnám, csutakolnám. Lovasoktatóm tartaná, ott nagyszerű helye lenne, rengeteg időm lenne rá, és nagyon szeretem lócitromot is szedegetni, szóval egyedi eset vagyok a gimis lányok között :D Meggyőzzem szüleimet? Mennyi lehet az ára egy ilyen gyönyörűségnek?


2015. aug. 30. 19:46
1 2
 1/12 anonim válasza:

Az a nagy helyzet, hogy nem érdemes egy beteg lovat megvenned, mert lehet, hogy gondok lennének vele és biztos nagyon fájna neked, ha idő előtt elmenne betegslge miatt... :(

A másik dolog meg az, hogy azt írta a weboldalon, hogy idegeneknek lovakat nem adnak.

Szerintem érdemes még gyűjteni a pénzt (nem tudom hogy álltok amyagilag) és egészséges, fiatalabb lovat venni. :)

2015. aug. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Első vagyok. Bocsi a helyesírásért. Teloról vagyok. :)
2015. aug. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lovat nem megvenni nehéz hanem tartani
2015. aug. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azok a lovak, amik itt vannak, úgy adják oda, hogy nem lovagolhatóak. Ezek beteg állatok, olyan helyet keresnek nekik, ahol szimplán csak szeretik őket.


Legalábbis régen így volt. Nem hinném, hogy most már engednék lovagolni őket.

2015. aug. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Meg hát ugye idegeneknek nem adnak ki lovat.
2015. aug. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Suttyó gazdis, ráadásul nem akármilyen helyre került: [link]

[link]


Ezért aztán felesleges eret vágni. Természetes szelekciónak is rossz, ne már hogy a normális állattartók hulljanak.

Viszont érdemes lenne elolvasnod a Zakuszka tanya vezetőjének a többi írását is, motivációnak tök jó. Ő is menthetetlenül lómániás kicsi kora óta és nemhogy saját lovat, hanem saját menhelyet is sikerült összehoznia. [link]

2015. aug. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Magyarországon minden hülye lovat kap ha van pénze rá,nem számít ért-e hozzá. Egyébként ez az örökbefogadás nagy zsákutca,mindenki azt hiszi h olcsóbb egy ilyen ló,megvenni egyik ló sem drága,ez valóban ingyen van de a tartása egy beteges lónak 100 szor több mint egy egészséges lónak. Egy kehes ló egyenesen tökönszúrás, azt te nem lovagolnád napi 3 szor örülnél ha 1 szer mozgatni tudnád. Ha ennyire tapasztalt vagy már nem értem ilyenen miért gondolkodsz?
2015. aug. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kehes lovat soha ne vegyél!

Nyáron legelőn tünetmentes, de nincs lovagolva. Egy kehes ló használhatatlan max sétálgatni jó, mert amúgy gyógyíthatatlan betegségben szenved. Legelőtársnak ok, de nem több, mint egy kerti dísz. Ráadásul ha elkezd romlani az állapota, akkor majd annyit költhetsz a kezelésére, mintha vennél egy egészséges, belovagolt lovat.


Szóval inkább vegyél egészséges lovat.

2015. aug. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

És ha mondjuk légzési gondja van (angol telivér), azt mondjuk lehetne jobban lovagolni? Mert szerintem a telivérek szívós fajták, ráadásul egy galopplovat néztem, akinek valami légzésszervi panasza van, nem súlyos. 5 éves ló.

Tudom, hogy maga a ló nem drága, hanem csak az eltartása.

2015. aug. 31. 10:05
 10/12 anonim ***** válasza:

5 évesen légzési gondok, akkor számíthatsz rá, hogy az is kehes lesz. Kehességnek csak a szinten tartása gyakran felér egy havi bértartással. Tudom, 6 évig tartottam kehes lovat. Se lovagolni, se sétálni, se istállózni nem lehetett, magyarul tényleg csak kerti dísz. Nekem jó volt, mert másik lovam mellé társnak tartottam, de így is csak nyelte a pénzt, hiába szteroidok és társai, a helyzet tarthatatlan volt, csak az eutonázia maradt a végére. Tapasztalatból mondom, problémás lovat ne vegyél. Ilyent meg pláne ne, hogy légzési gondok. A lóval sunnyognak... mi baja akkor? Tüdő? Légcső? Orrüreg? A nyakamat teszem rá, hogy kezdődő kehesség, csak azért így jelölték meg, mert nyáron végig ridegben volt, így tünetmentes, max próbalovaglásnál köhögés előjön. Nem érdemes megvenni a beteg lovat, csak anyagi és lelki megterhelés az egész családnak.

Másik dolog... a Bottyányban bértartásban pl nem is adnak örökbe, már ha egyáltalán adnak néhány lovat. Házhoz, nagy legelőn, folyamatos ellenőrzés mellett, magántartásban adnak csak. És mint írták, az örökbeadott lovak maximum társlónak alkalmasak, lovaglásra, munkára soha nem lesznek már jók, sem lelki, sem fizikai sérüléseik miatt. Ha megtehetitek, akkor egy egészséges, jó lovat keressetek, kezdésnek inkább a 7-9 éves koroszály tanácsos, ha ezt nem engedhetitek meg, akkor örökbefogadható lovon meg aztán végképp ne gondolkozz, fél év múlva sírva adnátok vissza, mert nem bírjátok...

2015. aug. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!