Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül egy ló és...

Mennyibe kerül egy ló és teljes felszerelése?

Figyelt kérdés
Egy lovat szeretnék venni ami szelíd és az érdekelne mennyibe kerül egy ilyen ló. És ehhez kell nyereg meg kantár, szalma, meg ilyenek. Ezek összesen mennyibe kerülnek? Helye lenne, csak egy lovat szeretnék és ez összesen kb mennyibe kerülne?(ft)
2015. szept. 12. 15:33
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Szerintem ilyen 100.000 ft körül mozognak. Attól függ milyen a ló, fiatal, öreg, stb. A hozzávalók ebben az árban nincsenek benne.
2015. szept. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ. A hozzávalói kb mennyibe kerülnek?
2015. szept. 12. 16:07
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves első, egy nyeszlettebb ló 300.000-nél kezdődik :D

Illetve fajtája válogatja, "egyszerűbb" lovaknál már lehet kapni 300.000-től hobbira alkalmasabbat, míg egy fríz 1.000.000-nál kezdődik.

2015. szept. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Belovagolt igényes hobbilovak kezdődnek 350-400 ezer körül.

Felszerelés ára nagyon sok mindentől függ. Nézz körbe van rengeteg lovasbolt a neten, hogy milyen árak vannak illetve facebookon is vannak csoportok ahol új és használt felszerelések cserélnek gazdát. Lehet kapni nyerget 60 ezerért is, meg 460 ezerért is, de egy tisztességes kategória 80-100 ezernél kezdődik (márkás nyergek használtan).

Lovasboltok: nagylovas.hu, klp.hu, horze.hu, tanitalovasboltja.hu, lovaswebaruhaz.hu, lovasvilag.hu, imaginelovas.hu... stb stb


Egyéb felszerelések között is szórnak az árak rendesen, mert lehet kapni kefét 800 Ft-ért, de lehet 3000-ért is, de van olyan pakk, ahol ennyiért már készletet kapsz.

Tehát én amondó vagyok, hogy nézz körbe a neten, hogy mi mennyibe kerül, nagyjából be tudod lőni, hogy miből milyen árkategória kell.

Takarmány ügyben nem tudok nyilatkozni, az árak helyfüggőek, na meg az befolyásol milyen volt az év. Átlag 5000-8000 Ft egy körbála széna, nálunk 1 lónál ez 3 hétre elég nyáron, télen 2 hét. Viszont mi nyáron inkább legeltetünk. Ha szar az év, nem volt elég széna, akkor nyáron simán elkérnek érte 10 ezret is, télen meg akár 20 ezret is, bár szerencsére ez nem jellemző.

2015. szept. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát ez az a kérdés amire tipikusan nem lehet válaszolni.

1, A ló: az előző jól írta egy normális, hobbyra alkalmas (félvér) ló 300 000-nél kezdődik, de az igényesebben belovagoltak már jóval többe kerülnek, arról nem is beszélve, hogy az sem mindegy milyen fajtájú, származású és mennyi idős. A határ (mint a legtöbb lóval kapcsolatos holminál) a csillagos ég.

2, A felszerelés: Ez is rengeteg minden függvénye, hogy mennyibe kerül, de azért és egy 100-150.000es keretet szánnék rá (nyereg, kantár, kötőfék, pucolók + egyéb felszerelések).

3, Takarmányozás: Egy bála széna, ha jól tudom 5000 ft körül van, az a lótól függ mennyit eszik belőle egy hónapban, de jó, ha mellette tud legelni és munkától függően abrakot is kap (főként zab, esetleg árpa vagy kukorica). Víz korlátlan mennyiségben álljon a ló rendelkezésére, a legjobb megoldás az önitató.

4, Almozás: főként szalmával szokás, amit legalább két-három naponta jó volna cserélni, egy bála szalma 2000-3000 körül van.

5, Egyéb rendszeres költségek: patkolás/körmölés, kötelező vérvétel, kötelező oltások, féregtelenítés


De remélem tudod, hogy lovat egyedül semmiképpen nem szabad tartani, minimum egy póni, kecske vagy szamár legyen ott vele, de úgy gondolom, hogy ameddig valaki még nem ért, hozza az , jobb ha eleinte inkább bértartásban tartja a lovát. Remélem nem hagytam ki semmit és az árakat is remélem jól írtam és tudtam segíteni, mint már az elején mondtam ez egy elég nehezen behatárolható dolog, hisz mindenből találsz olcsóbbat is, drágábbat is.

2015. szept. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne szeressél lovat venni ennyi hozzáértéssel, mert előbb-utóbb fájni fog, vagy a lónak, vagy neked.


Vásárláskor hülyebiztos állapotban lévő lovat én inkább 500 ezer körülre tenném, a felszerelést 100 ezerből meg lehet úszni, a tartása (tudod, a szalma meg ilyenek) havi szinten cirka 25 ezer Ft + kovács + oltások + betegségek.

2015. szept. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kérdező mennyi lovas tapasztalatod van?
2015. szept. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem aki ezt a kérdést felteszi, abban abszolút nincs annyi tapasztalat, hogy saját lova legyen. Már ne haragudj.
2015. szept. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy milyen lovat szeretnél, időset, fiatalt, tisztavérűt, kancát, heréltet, mént?

A lovas felszerelés (nyereg) kb. 150 000 ft + a heveder, kengyel, kengyelszíj, nyeregalátét, nyeregemelő, ín és bokavédő, kantár, zabla, stb,...

2015. szept. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Van tapasztalatom. Köszönöm a válaszválaszokat.
2015. szept. 13. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!