Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Anya szerint béna Lovas...

Anya szerint béna Lovas vagyok (? )

Figyelt kérdés
5 éve lovagolok már de mindig új helyre mentem ahol ujra elkezdték velem az alapokról .. Jelenleg ott tartok hogy mennek az alakzatok , az ügetés , lépés , szőrén egyedül megyek ügetésben. A mostani edzőmmel csináljuk a parelli 7
2015. szept. 26. 10:28
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
29%
5 év után lovasedző:D az ilyentől mentsen meg az isten
2015. szept. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
63%
Edző a kicsit felelősségteljesebb annál h zabla nélkül bohóckodsz lovaglás címén. Az egy jó pont h nem félsz a lótól ,csak édeskevés
2015. szept. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:

Menj el valami normális helyre, ahol lovagolni tanítanak és nem kötőfékkel körözgetni, meg a 7 játékot...


"2 éve lovagol és már vágtázik"

Elég szomorú. Cirka 4-5 futószáras alkalom után kellett volna, hogy elkezdjen vágtázni.

Anyukád hiába fizeti ezt az "oktatást", mert ha itt maradsz, az életben nem lesz belőled edző, de még jó lovas sem.

2015. szept. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
82%

Aki írta, hogy 5 év lovaglás után lovasedző, hogy képzeli..stb: ha valaki 5 évig minőségi oktatásban részesül és nem utaztatják a lovon, akkor ennyi idő alatt egész komoly szintre el lehet jutni.


Amúgy az jó, hogy tanulod a parellit, de azzal nem mész semmire, max otthon elhobbizgatsz vele. Inkább keresnék egy komolyabb edzőt, ki felrak futószárra voltige hevederben, meg kengyel nélkül nyeregben és addig el nem enged, míg nem ülsz vágtában is kapaszkodás nélkül úgy mint a cövek.

Aztán lehet szabadon bóklászni, meg patanyomfigurát lovagolni stb.

Lovasedzőin nincs külön felvételi, de ha kifogsz egy olyan edzőt, akinél nem tudsz korrektül vágtázni, illetve megoldani az általa kiadott feladatokat, akkor kijelenti, hogy nem hajlandó foglalkozni veled.

Tehát én a helyedben erre gyúrnék, ha ezt szeretnéd csinálni és nem parellizgetni. (nem mondom, hogy nem jó dolog, de jelenleg nem visz előre a célodhoz).

2015. szept. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
55%
Igen ,5 év minőségi lovaglással egy 14 éves van olyan szinten mint egy valaki aki 30 éve lovazik és edző.. hogyne.. hülye
2015. szept. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
74%
Még ha minőségi is ,akkor is kevés 5 év az edzősködéshez. Tele van a lovassport ezekkel a pár éve lovacskázó majom tucat "edzőkkel" ezért is ilyen alacsony színvonalú az oktatás némely helyeken h 2 év elteltével még alig vágtázik de már lovasedző akar lenni... Olyan ne tanítson aki még maga is oktatásra szorul meg parellivel pótolja a lovastudását. Egy edző minimum 15-20 évet húzzon le előtte a szakmában , ne csak könyvlovas legyen. Így is aki tisztességesen előírás szerint csinálja,leteszi 200 ezerért a tanfolyamot a papír miatt ,jön a sok tízen éves , 5 éve lovacskázó gyerek azt akkor nekiáll "edzősködni" aztán egy combravalót nem tudnak megcsinálni a ranglétrát megy egyik sem akarja végigjárni ,egyből a tetejére akar mindegyik felülni a nagyok közé..
2015. szept. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

Én is annak készülök. És megvallom őszintén nekem is vannak hiányosságaim (de nem nagyok és dolgozom rajtuk), viszont én nem versenyzőkkel szeretnék foglalkozni, hanem kezdő gyerekekkel. Mondhatni lovasoktató akarok lenni (de így ilyen iskolarendszerű képzés nem indult), és már csak azért is, mert nagyon szeretek tanítani, és nekem baromira elegem van a sok kókler lovasoktatónak mondott valakikből, akik ha már fenntmarad a lovas könnyűügetésben, akkor köröztetik osztályban évekig mire vágtázhat.

Sajna lassan haladok mostanság a lovaglással, mert munkanélküli vagyok és nincs arra keret, hogy hetente legalább 1 órára kifizessek 3000Ft-okat. Ilyen ez a hülye élet....

Viszont tudom, hogy hova akarok eljutni és ezért igyekszem mindent megtenni.

2015. szept. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
Akkor ugy mondom hogy 4 évig a rendes oktatásban vettem részt és csak egy éve van ez a parellis ..
2015. szept. 26. 21:35
 19/43 A kérdező kommentje:
11es ne haragudj de mi közöd hozzá? Most érettségiztem hagy csináljam már azt amit szeretnék anélkül hogy bíráskodsz felettem mert nem 5 éves korom óta járok lovagolni ami nem mellesleg 3000 Ft óránként . Plusz nem gondolom hogy gyerekként sokat ért volna ha eljárok "lovagolni" egy pónin...
2015. szept. 26. 21:38
 20/43 A kérdező kommentje:
És aki 30 éve lovasedző az szerinted mikor lett az ? Hirtelen gondolt egyet ott hagyta az állását 10 év után hogy edzőnek álljon ? Szerintem így kezdte mindenki ..
2015. szept. 26. 21:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!