Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Anya szerint béna Lovas...

Anya szerint béna Lovas vagyok (? )

Figyelt kérdés
5 éve lovagolok már de mindig új helyre mentem ahol ujra elkezdték velem az alapokról .. Jelenleg ott tartok hogy mennek az alakzatok , az ügetés , lépés , szőrén egyedül megyek ügetésben. A mostani edzőmmel csináljuk a parelli 7
2015. szept. 26. 10:28
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
Aki régen kezdte az nem 5 éves 0 múlttal a háta mögött kezdett el egyik napról a másikra edzőt játszani. Igenis van közöm/közünk hozzá addig ameddig a normális végzettséggel rendelkező vagy hozzáértő oktató nem él meg ,a hozzád hasonló semmit nem tudó kóklerek meg ugyanúgy elkérnek 2-3 ezreket a semmire ,ráadást az utánpótlás lovasokból sem lesz soha jó lovas ha ilyenekhez kerülnek oda ergo ettől nem fog fejlődni semmit a sport sem. Szóval ameddig 0 tudással meg tapasztalattal a hátad mögött odaakarsz állni az oktatók közé,anélkül h inkább még várnál a sorodra ,addig igenis sok köze van hozzá minden érintettnek,mert akik tevékenykednek ebben a sportban,azok mind egytől -egyig felelősek valamilyen szinten iránta. Most ugyan sokkal nehezebb fejlődni meg olyan körökbe bekerülni mint 30 éve,de a mai lovasok nem is akarnak tanulni,nagyrészük igénytelen a fejlődésre,alázatlanok ,mindent tudnak.. És még ah fáj is ezt hallanod,akkor is azt mondom egy jött-ment zöldfülű ne akarjon még edzősködni,járja végig a ranglétrát és majd utána.
2015. szept. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
Meg eleve ezek h tudsz alap patanyomfigurákat lovagolni meg lépsz ügetsz vágtázol ez a legalja alap dolog. Ez lófing egy lovasedzőihez. Aki nem tud ugrani 100 centit,nem tud egy l-m szintű díjlovas tudást annak szerintem semmi keresnivalója az edzők között. Ez kb a minimum szint,ez h egyedül mész ügetésben olyan h megtalálom a kocsiba a pedálokat akkor már mehetek vezetésoktatónak.. Vagy nem félek a víztől akkor már megyek úszóedzőnek..
2015. szept. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Tisztázzuk hogy én nem versenyre akarok felkészíteni hanem gyerekeket , felnőtteket eljuttatni odáig hogy tudjanak lovagolni . Aztán tőlem mehetnek olyanhoz mint amilyen te vagy aki majd versenyezteti . De mint mondtam nekem nem ez a célom . Nem is szeretem a díjugratást mert szerintem nem egészséges a ló lábának ..még a díjlovaglás ami tetszik . Ugyhogy nem hiszem nekem nagy versenyzőnek kéne lennem ahhoz hogy gyerekeket oktassak.
2015. szept. 26. 22:46
 24/43 anonim ***** válasza:
Nem kell versenyzőnek lenned, ha te magad sem tudsz normálisan lovagolni mitől lesz hiteles amit mondasz a gyerekeknek. Ha nem tudod személyes tapasztalattal alátámasztani az általad tanítottakat addig mitől fognak hinni benned?
2015. szept. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező mondjuk az, hogy nem vágtázol tényleg kevés arra, hogy elkezd a sulit, mert hiába lovagolsz x éve, még ezzel a tudással bőven kezdőnek vagy mondható.

Ott pedig nem fognak kezdőkkel foglalkozni. 2 éves a suli ebből az első év csak elmélet (anatómia, edzéselmélet, gimnasztika, eü ismeretek...stb) ráadásul úgy van a képzés, hogy sportedző, ami sok sportágat lefed, és csak a második évben jön a gyakorlat, ahol lóval találkozol. Gyakorlaton pedig te is fejlődsz, viszont ott már az oktatást/edzősködést is csinálni kell, hiszen azért vagy ott, hogy ezt tanuld.

Szóval, ha komolyan akarod, akkor inkább hagyd most a parellit, fejleszd magad, aztán ha megvan a papír majd visszatérsz rá. Keress egy jó edzőt, aki komolyan foglalkozik veled, mondd neki, hogy te el akarsz jutni legalább a rajtengedély szintig, és nem muszáj ugratni, díjlovaglást is választhatod. Ne csak az alap patanyomfigurákat nyomd, hanem a többi alapfeladatot is, mint pl vállat be, farat be, röviden hátra arc, combravaló engedést, ellenvágtát,eleje körüli fordulat és más lovat tornáztató és idomító gyakorlatokat.

2015. szept. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
42%
Gyerekekkel xd egyre jobb. Az még nagyobb felelősséggel jár.egy ilyennek oda nem adnám a kölykömet az is biztos. Pont az alapokat nem tanulná meg amire később építkezni lehetne. Idióta,tanuljál meg lovagolni mielőtt másokat akarsz felelőtlenül tanítani olyanról amit magad sem tudsz. Fogalmad nincs az egészről
2015. szept. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
55%
Látszik mennyire laikus vagy a témában kérdező. Írod h te lovasEDZŐ akarsz lenni,utána meg h te leszarod a versenyzést te csak kezdőkkel meg gyerekekkel akarsz foglalkozni. Az edző haladókkal ,profikkal foglalkozik,ott már versenyzés is szóba van,a kezdőkkel meg a gyerekekkel meg az OKTATÓ dolgozik. Azt se tudod mi akarsz lenni,arra nem vetted a fáradtságot h utánanézz. A parelli bohóckodás nem segít rajtad, gyerek alatt megindul a ló futószáron azt meg kell tudni fogni, gyerekek mellett 100 szor akkora felelősség ,egy ilyen mint te aki még maga sem tud lovagolni elég nehezen tudná elmagyarázni vagy bemutatni mit kell csinálni ha maga sem tudja. Olyanról meg ne beszélj másoknak amit te nem tudsz megcsinálni. Anyukádnak több esze van mint neked,hallgass rá !
2015. szept. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
44%
Egy anyànak bíztatni kéne a gyerekét abban amit csinál nem elvenni tőle a kedvét.... Ne add fel! :)
2015. szept. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
Tudom hogy az edző versenyeztet , honnan tudod hogy nem tudom ismersz engem ? . De attól még nem akarok oktató lenni mert az a legalja a lovasoktatásnak.
2015. szept. 27. 12:26
 30/43 anonim ***** válasza:
47%

A legalja? És akinek oktatója sincs, de OB-t nyer, akkor az még a legaljánál is lejjebb van?


Kicsi lány, először is az arcodból kellene visszább venni és ELKEZDENI lovagolni tanulni. Amit most csinálsz, azt a párom cirka 10 alkalom után megcsinálta úgy, hogy előtte nem látott lovat, csak képen (plusz eleje-hátulja körül forgatja és combra engedteti) és én, aki tanítja, nem vagyok se oktató, se edző.


Nem tudom egyáltalán nézted-e már, hogy edzőin mik a felvételi követelmények? Lehet nem ártana..

2015. szept. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!