Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Póni felhízlalása?

Póni felhízlalása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Barátnőm pár hónapja vett egy pónit.Az az igazság hogy 1 éve sincs hogy elkezdett lovagolni meg egyáltán hogy ebbe a lovas környezetbe bekerült így bár sokat tanult az etetésével kapcsolatosan bizonytalan.A pónit azért vette meg mert rettentően rossz helyen volt szörnyen bánrak vele.Nyár eleje óta bértartásban van a póni lassan 5 hónapja.Voltam kint vele többször és utólag szóba hoztam hogy szinte semmit nem hízott szerintem.Azt mondta hogy a lovardában szinte kikérte már mindenki véleményét van aki a pónitápra esküszik volt aki a kukoricát ajánlotta volt aki azt mondta tilos kukoricát adni neki,és volt aki azt mondta hogy mivel még csikó ezért nem hízik.Ha jól tudom 3 éves lesz.Szegény összezavarodott és nem tudja melyik lenne a jó választás.Meg mondta hogy vár is hátha azért elkezd hízni.Meg azt mondták neki hogy mivel csődör azért se hízik gyorsan.Mondtam neki hogy utána járok és segítek hiszen én is nagyon megszerettem a pónit és neki köszönhetően nem félek már annyira a lovaktól.Ìgy tanácsot szeretnék kérni hogy mivel lehetne felhízlalni?

Welsh póni nem tudom hogy kell szakszerűen írni de azt szokták mondani hogy a legmagasabb típusú.3 éves lesz.Nem lovagolják nincs kocsiztatva.Futószárazni szokták mindennap.Nincs lehetősége legelőn lenni

de kiszokták vinni egy héten 2x kb.Ha jól tudom a villanypásztor rossz ezért nem tudják kiengedni.A barátnőm most suli miatt csak hétvégén jár le de van amikor csütörtökön is megy és akkor ő is szokta vinni legelni.Egyébként a lovászt megkérték hogy futószárazza meg ilyenek.Szóval ennyit kell tudni róla Mit tanácsoltok?



2015. okt. 8. 10:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ja igen, a kukoricára viszatérve. Rámehet a lábakra (savós patairhagyulladás, patacsontsüllyedés, stb), a lucerna szintén. Ezért is csak szoktatás után, és nem sokat. Meg a ló mozgásigénye is megugrik tőle.
2015. okt. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

11-es! Mi vaaaaan? O.o

Te azért vagy hülye, mert agyérmeszesedest kaptal a főttkukoricától?! O.o

Jó, hogy májrákot nem kap tőlük -.-

És írta a kérdező, hogy naponta futózzák. Olvasni luxus.

2015. okt. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Igaza van a 11-esnek, sőt, valószínűleg újat mondok, ugyan ez igaz a friss, zöld fűre, főleg ha napközben legel a ló.

Amelyik érzékeny rá, annál okozhat komoly problémákat, az én lovam pl. a kis kukoricát jól bírta az abrak kiegészítéseként, de a napi fél marék pelletált lucernára, ami igazán egy semmi kis mennyiség, már topogott.

Ezzel szemben a szomszéd pónijai kizárólag kukoricát kapnak és kutya bajuk. Szóval ésszel kell adni, mert részben lófüggő.

2015. okt. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Hát a müzliknek általában nincs nagy takarmányértékük, úgyhogy annak a lónak, ami gömbölyű, jó, mert megtartja a formáját, de soványnak valamit adni kell mellé. Én egy féreghajtással kezdeném, meg megnézetném a fogait. Abban igaza van mindenkinek, hogy a kukorica teljesen jó (ekkora lónak mondjuk 2x5 cső), viszont ha fehérjeérzékeny, akkor katasztrófa lehet belőle. Ballagjatok el egy lovasboltba, nézzétek meg a takarmányokat. Hozzánk most egy nagyló került csont és bőr állapotban, neki a CAvalor tradition bejött (egy hónap). De egy boltban az eladónak nagyjából ismernie illik (illene) a tápokat. Bár, ha a fogát megnézeti, rögtön meg lehet interjúvolni a dokit is...
2015. okt. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én is pont ezzel a problémával küzdöttem. Az én lovamat igazán a sok-sok fü és nagyon jó minőségü széna hizlalta fel igazán :) kap még mellé zabot, árpát reggel-este 2-2 fándlival. Emellett nagyon fontos a munka is, hogy jó kondis legyen. Az enyém a sok tereptől és idomitástól lett szép izmos.

Nagyon fontos, hogy karámban tudjon legelni legalább nappal, de ha nem lehet megoldani, akkor kaszálni kell sok sok füvet és frissen odaadni neki. Almát, répát is kaphat, sok benne a vitamin ami jót tesz neki.

2015. okt. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nincs más bértartási lehetősége? Merre felé lakik a barátnőd, hátha tudunk segíteni?

Egyébként szerintem érdemes lenne kihívni egy állatorvost, hogy ő adjon tanácsot.

2015. okt. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

12, gratulálok, így tovább. Olvas utána, mielőtt kivered a balhét.

És nem azt mondtam, hogy a ló nem mozog, mozgassák, bármi, hanem közöltem, hogy a kukoricától megnő a ló mozgásigénye. Ergo ha eddig elég volt neki húsz perc, onnantól elhet, hogy negyven is csak módjával, és még úgy is agyas lesz. Lófüggő, igen.

A fűről meg volt valamelyik újságban nemrég egy jó cikk amúgy, az is igaz, csak úgy mondom. Legrosszabb a déli órákban, amikor a legerősebb a napsütés.

2015. okt. 11. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!