Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy vehetném rá az ugrásra?

Hogy vehetném rá az ugrásra?

Figyelt kérdés
Szóval ha nincs lovaglás, akkor szoktam a lovammal mókázni a karámban, kisebb akadályokat ugrunk. Max50 centiig megyünk. Szőrén. A tulaj és egyben oktató lányával. Az oktató nem nagyon oktat, csak néha ránknéz. Múltkor befékezett a lovam az egyik akadálynál, és megtiltotta a további ugratást. De az én hibám volt, mert lefelejtettem odatenni a csizmát, meghát ez néha mindenkivel megeshet.
2012. márc. 18. 16:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szőrén, "mókázásból" ugrani? Nem hangzik valami jól. Az ugratást nyeregben és komolyan kezdd, a komolyt úgy értem, hogy olyan edzővel, aki el is magyarázza, hogy mit hogy, nem csak néha rád néz. Ha majd nyeregben jól megy már, akkor jöhet a szőrén. De a szőrén ugratás a lónak is kockázatosabb, egy rossz mozdulat, és csúnyán megütheted a fenekeddel a gerincét, persze nem szándékosan, de akkor is.

Egyébként a válasz benne van a kérdésedben: tedd oda a csizmát. (Lehet, hogy azért fékezett be, mert párszor megütötted már véletlenül a hátát, így nem esik jól neki a szőrén ugrándozás.)

2012. márc. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Már nyeregben tudok ugrani, és nagyon óvatos vagyok, nem akarom, hogy fájjon neki!
2012. márc. 18. 17:11
 3/15 anonim ***** válasza:

Most a lovat akarod rávenni az ugratásra, vagy az "oktatót"? Ha a lovat, akkor saját magad megválaszoltad: Ne felejtsd le a csizmát.

Ha azt akarod, hogy az oktató engedje meg ismét: Kérdezd meg, hogy pontosan miért is tiltotta meg? Mert az nem túl jó kifogás, hogy bestoppolt a ló. Alatta még sose stoppolt be lovas pályafutása során?

Ha valóban ez az ok, amiért nem enged, akkor huh... Gyorsan oktatót vagy lovardát váltanék a helyedben, mert akkor ez nagyon gáz : - )

2012. márc. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs lovaglás, akkor ugrotok.... Szőrén, mindenféle tudás nélkül, felügyelet nélkül, gratulálok. Hagyjátok abba! A lovat irtó könnyű tönkretenni, akár csak azon a szinten is, hogy beleneveled, meg lehet állni az akadály előtt, mert nem tudsz ugratni. Ha tudnál, nem maradna ki a csizma többek között.

Be van az a ló legalább tisztességgel melegítve?

Egyébként valóban megesik mindenkivel, hogy megáll a ló ugrás előtt, na de nem max. 50 centin, könyörgöm!

Tisztességes edző nélkül ne ugorjatok, mert nektek is, a lónak is csak baja származhat belőle!

2012. márc. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%
Miért ne lehetne szőrén ugratni mókázásból??? :O Úgyse fognak 1.70-et ugrani!!! Én már nagyon régóta lovagolok, ugratok szőrén mókából és se nekem se a lovamnak semmi, az égvilágon semmi baja nincs!!!:)
2012. márc. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Be szoktunk melegíteni, nem akarom lesérültetni a lovat. De ha egyszer az "oktató", aki nem is oktat *** mindenbe, de ilyenkor meg beleszól, de még 1 órát nem tartott meg rendesen.
2012. márc. 19. 15:38
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Azért szól bele mert azzal hogy 1x megáll a ló és az a megállás nincs úgy lekezelve ahogy azt kell, úgy beleneveled a lóba azt h nem kell átugrania. És baromi könnyű tönkretenni így egy lovat.
2012. márc. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én még mentem volna, ha nem tiltja meg.
2012. márc. 19. 15:56
 9/15 anonim ***** válasza:

Tisztelt tizenéves kinder maffia!


Nem unjátok még, hogy állandóan ellentmondtok az edzőtöknek és felülbíráljátok? Csak mert számtalan kérdésből ez jön le.. Ha mond/megtilt valamit nyilván azért teszi mert rossz irányba viszi el a tudást vagy pedig ,ami sokkal rosszabb, hogy veszélyes rád és a lóra nézve amit csinálni akarsz. Ha ennyire idézőjelbe teszed azt az oktatót akkor 3 variáció van:

1: megpróbálsz hallgatni rá és csinálni amit javasol.


2: Kalap-kabát és keresel egy másikat.


3: Fogod magad besétálsz egy lovasoktatói-edzői tanfolyamra és leteszed vagy pedig előrébb mész az időbe egy jó 15-20 évet tudásilag. Innentől kezdve tied a pálya és csinálhatsz amit akarsz.


Valószínűnek tartom , hogy a 3. pont nehezen kivitelezhető, tehát 2 opció közül válogass és azt tanácsolom.

2012. márc. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A 2. is nehezen fog menni, ugyanis az edzőihez eredmények is kellenek... Szóval jobban tennétek, ha hallgatnátok az edzőre. Ha meg az nem megy, akkor nem kell lovagolni.
2012. márc. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!