Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet az ügetést rövidíteni?

Hogy lehet az ügetést rövidíteni?

Figyelt kérdés

2015. okt. 16. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogyérted ezt?
2015. okt. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Félfelvétel, félfelvétel, félfelvétel.

Valamint összeszedő gyakorlatok.

2015. okt. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A félfelvételeket a külső szárral végezd, ahogy az osztrák edzőm mondá, az a "fék". De miközben félfelvételeket csinálsz, ne felejtsd el előre hajtani a belső csizmával a lovat! Ezzel teszed neki egyértelművé, hogy nem felvenni szeretnéd lépésbe, hanem csak azt akarod, hogy rövidüljön le, és szinte maga alatt ügessen.

Én ezt a gyakorlatot a hosszúfal-rövidfal függvényében szoktam gyakorolni, amikor is hosszúfalon megnyújtom a lépteit, rövidfalon pedig annyira lerövidítem, amennyire csak lehet.

2015. okt. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Könnyűügetésbe lassabban emelkedj ki és ülj vissza,ettől megváltozik a lovad egyensúlya és lerövidül közben a térded szorít,vállaid vidd hátra,külső szárat megtartod ,belsővel megtart,enged, apró ujjmozdulatokkal a felvételeket . Csizmákat zárd rá ezzel egyidejűleg h közben azért ne maradjon el a hátulja.
2015. okt. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem :) nagyon köszi a válaszokat
2015. okt. 17. 12:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Rövidíteni lehet épp eljes felvétellel is, amennyiben azzal csak az előrehaladást szüntetjük be, a jármódot nem (ügetésnél ez a piaffe).

Ettől eltekintve testsúlysegítség, ha megszűnik az előrehjtó testsúlysegítség, nem követed a mozgását, a ló rövidül - de nem esik vissza, amíg a csizmmasegítség előrehaladást diktál.

Másik opció, hogy ügetésnél mindig érzed, hogy az egyik oldald épp süllyed. Ezzel a hátsó lábával lép a ló. Ha erre az oldalra terhelsz (majd a másikra, ahogy az süllyed), a ló rövidülni fog - hiszen súly kerül a lábra, ami még a levegőben van, igyekszik minél előbb belépni alá, nehogy "felboruljon". Ugynez fokozásra is érvényes: ha az ellentétes oldalon, mint ahol süllyed a lábad, csizmasegítséget adsz, fokozni fog -> hiszen a még földön lévő lába előrehaladását sürgeted.

2015. okt. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
üg.
2015. okt. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!