Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok a ridegtartásról?

Mit gondoltok a ridegtartásról?

Figyelt kérdés

Lovat szeretnék vásárolni a közeljövőben, és inkább a bértartás mellett döntöttem. Viszont ugye annak is sok "változata" van. A bokszos tartás általában 60.000 felett kezdődik, viszont a rideg 20-30 per hónap, ami nekem sokkal könnyebb lenne, tudom hogy a ló egészsége és jóléte fontosabb mint a pénz, de jelenleg tanuló vagyok, ezért nincs befolyó jövedelmem még. A szüleim ezt az összeget elfogadnák, de a 60 ezer talán már túl soknak bizonyulna, ezért ezzel inkább nem is állok eléjük. Szóval a kérdés az lenne, hogy nem kegyetlen szerintetek a ridegtartás? Mert egész évben kint vannak a pacik, és valamiért kicsit "sajnálom" őket, meg féltem hogy nehogy esetleg valami bajuk essen.

Mit csináljak?



2015. nov. 11. 16:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A lovak a természetben is 0-24 kintvannak. A ridegtartottak erősebb., ellenállóbb szervezetűek, mint a boxosak. Nem mellesleg kólika is jóval ritkább, mert mozoghatnak.

Egy lótakaró kell a nagyon hidegekre. Ha esetleg előfordul olyan, de -10ig gondolni sem kell rá.

Nekem 2 lovam van, mindkettő ridegben. Van egy fedett beállójuk és ennyi.

2015. nov. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó a ridegtartás, de azért az sem mindegy hogy hol. :)
2015. nov. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Különböztessük meg a rideg és a "nomád" tartást. Utóbbi egy mocskos tanya, bármilyen infrastruktúra nélkül. Ez, bár olcsóbb, kerüld!!

A rideg szerintem jó, ha kultúrált a hely.

2015. nov. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
7%
Meg lófüggő is. Egy hobbi bohóclovat vagy egy akármilyen igénytelen lovat lehet kint tartani éjjel nappal,de egy kényesebb sportlovat ami eleve istállózva volt világ életében azt már nem jó kirakni ridegbe. 50 től is már van bokszos tartás,csak ott nincs fedeles meg esetleg más is hiányzik,de ahol 20-30 egy rideg ott se várjál el mindent,főleg ne kényelmet a magad részére mert az nem lesz.Amúgy ahol havi 60 és van boksz az még egy átlagos ár,ha ezt nem tudják fizetni az állatorvost hogy fogják ami 100 ezrek rögtön? csak egy kérdés mert köztudott h nem a tartás megfizethetetlen. Szóval ha 60/hó val nem mersz eléjük állni akkor imádkozz h ne legyen beteg a ló mert eretvágnak.
2015. nov. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Sportlovat is nyugodtan ki lehet tenni, nekem a világ életében dédelgetett, futott telivérem van most gyakorlatilag félrideben, állandóan nyitott beállóban itthon. Nem nyírtam és hideg éjszakákra már takarom, illetve nyár óta kinn van, így volt esélye megszokni.

Tény, hogy aki télen is versenyzik, illetve nehezen szárad a lova, kevesebb az ideje, az jobban jár a nyírással és a boxos tartással, de ez nem fajtafüggő, nyugodtan ki lehet tenni bármilyen lovat.


A lényeg, hogy legyen eleendő mennyiségű és minőségű takarmány, lehetőleg ad libitum széna, éjjelre is és ha a ló igényli, akkor megfelelő takarók és személyzet, aki igény/szükség szerint cserélgeti őket.

2015. nov. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Negyedik válaszoló, a folytonos 60 ezer sok, minden hónapban. Viszont ilyen költség kevesebbszer fordul elő, ezért nyugodtan ki tudják fizetni.
2015. nov. 11. 21:10
 7/17 anonim ***** válasza:
Egy a lényeg, hogy tavasszal, nyár elején kell kirakni a legelőre, hogy így Menjen bele a télbe. Akkor fog megfelelő mennyiségű szőrt növeszteni. Nem kell takargatni, még -20 fokban sem. Nekem több lovam is van rideg tartásban. Soha nem voltak takarva. Egyszer sem fáztak meg. De ha ősszel rakod ki a legelőre az istállózott livat, akkor annak biztos megfázás lesz a vége. Hidd el, rentgeteg lóból még egy sem volt kicsit beteg sem.
2015. nov. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
De fajtafüggő is. Egy 20 milliós hannoverit senki nem fog kicsapni ridegbe, a kiselejtezett hobbitelivérnek meg ezeknek a jéghátán is megélő lovaknak meg mindegy ha a többi összerúgdossa,max nem ülsz rá pár hétig ha lesérül és perkálsz az állatorvosnak,de aki versenyzik annak nem buli h állandóan van valami a lóval. Szóval ez a mindenki minden lovat tartson ridegbe takaró nélkül ez egy demagóg f..szság. bokszfogság se jó ,de rendes karámozás mellett ha valakinek futja rá inkább a boksz,ha másnem angolboksz. Ha valakinek nincs havi 60 80 ezre akkor meg el kell fogadni a sárdagasztást meg az állandó horzsolásokat a lovon.
2015. nov. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Utolsónak, én is ettől féltem a jövőbeli lovamat. Egyébként még nem is lenne olyan sok a 60 ezer hónaponta, de amint írtam nem akarom lehúzni a szüleimet.
2015. nov. 12. 15:40
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem a félrideg a preferenciám, ami nem sokkal drágább, mint a rideg, de legalább nem az van, hogy méteres hóban is állnak a legelőn, vagy nyáron a tűző napon, hanem, van egy boksz, ami rossz idő esetén rendelkezésre áll, de nem válik a ló börtönévé. Szerintem egy hobby lovardában kijön 40 000.- ből vagy még talán 35.000.-ből, mondjuk az utóbbinál ne számíts fedelesre, lószoláriumra, meg ilyen a lónak abszolúte felesleges luxszuscikkekre. :) Alapvetően a rideg ellen sem vagyok, mert a természetben sem várja a nap végén a lovakat fűtött box, csak ha egy idősebb sportlovat veszel, aki világéletében lepókhálózott boxban tengette napjait, ne csapd ki a legelőre télvíz idején. :)
2015. nov. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!