Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok a ridegtartásról?

Mit gondoltok a ridegtartásról?

Figyelt kérdés

Lovat szeretnék vásárolni a közeljövőben, és inkább a bértartás mellett döntöttem. Viszont ugye annak is sok "változata" van. A bokszos tartás általában 60.000 felett kezdődik, viszont a rideg 20-30 per hónap, ami nekem sokkal könnyebb lenne, tudom hogy a ló egészsége és jóléte fontosabb mint a pénz, de jelenleg tanuló vagyok, ezért nincs befolyó jövedelmem még. A szüleim ezt az összeget elfogadnák, de a 60 ezer talán már túl soknak bizonyulna, ezért ezzel inkább nem is állok eléjük. Szóval a kérdés az lenne, hogy nem kegyetlen szerintetek a ridegtartás? Mert egész évben kint vannak a pacik, és valamiért kicsit "sajnálom" őket, meg féltem hogy nehogy esetleg valami bajuk essen.

Mit csináljak?



2015. nov. 11. 16:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk: ridegtartás Mo-on gyakorlatilag nincs, mert abban a ló nem kap semmiféle ellátást, se beállót, se takarmányt, se semmit. Félridegnek hívják amikor van beálló, van ellátás, de nem kerül a ló boxba. Ahol boxba kerül esténként az akkor is boxos tartás, ha napi 15 órát van a ló 100 hektáron.

Tudom, van aki ridegnek hívja a félrideget, de valódi ridegtartásba senki sem teszi a lovát.


Egyébként a 20 millás holsteini vagy mi volt a példa is ugyan úgy kitehető, akinek nem ingere, az nem teszi ki, de ez akkor sem fajtafüggő, pl rehabilitációra ugyan úgy jó megoldás a félrideg. A leselejtezett hobbitelivér me egykoron kerülhetett 20-200 millióba, 25 nm-es boxos szoláriumos pcsakinylós istállóból a karrierje végeztével ugyan úgy kitehető és ugyan az a ló, csak esetleg már nem versenyzik. Szóval egyáltalán nem fajtafüggő, inkább tulajdonos- és felhasználásfüggő.

2015. nov. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
az egykoron 200 milliós telivért beállítják tenyésztésbe és nem ridegbe tartják hobbistáknál.. Tegyél ki egy frízt,kilehet nyugodtan ,csak majd azt veszed észre h a kényes beteges szarhoz majd többet jár az állatorvos mint te. Ha te egy holsteinit (az volt a példa) kitennél ridegbe az a te igénytelenséget mutatja. Azért mert a mucsai hobbilovatok elvan a birkanyáj körülmények között ,nem lesz észszerű minden lovat tartani ridegbe.
2015. nov. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Azt te csak hiszed, hogy tenyésztésbe kerül...nézzél körül az országhatáron kívül is. Hollandiában nem részletezném, milyen körülmények között láttam frízeket (nem rosszak, de durván rideg. Ja és nem a nyomi típus, mint amik itthon vannak)
2015. nov. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb a lovaknak, ha van egy beállójuk, nagy helyük van és van társuk illetve télen szénát is kapnak. Nem szeretem mikor a lovak egy boxban állnak és csak akkor viszik ki őket ha dolgoznak...ez elég természetellenes. Egy versenyló is megérdemli a normális életet:)
2015. nov. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
79 es. az a baj h te azt hiszed minden úgy megy a valóságban mint ahogy azt te gondolod,neked mindenre van valami idióta válaszod..
2015. nov. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, tudom. Míg te nem, ezek szerint.

De nekem aztán annyira mindegy. :)

2015. nov. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ne feledjük, hogy a ridegtartás esetében a félrideggel ellentétben a lovaknak nincs semmiféle beállójuk. Ehhez megfelelő méretű legelő kell, rendszeresen karbantartott (esetleg bizonyos időközönként újravetett) fűvel. Ez sem rossz a lónak, de lovasként nehéz elfogadni, hogy egyszem lovad kint fagy meg a jégesőben. Egy lovam volt ridegben fél évet, nagyon jó legelőn TÉLEN, (nem volt beállójuk, csak egy erdejük)és kövéren hoztuk haza tavasszal (versenyzés miatt). Szemmel láthatóan jól érezte magát, bár amikor látogattuk mindig jó idő volt.

A félrideg tartás viszont szerintem a leginkább lóbarát tartásforma mind közül.

Ha félted, hogy baja esik, akkor féltheted a boxban is, a ló találékony egy állat, főleg ha unatkozik, és a boxban tartott ló bizony unatkozik.

2015. nov. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!