Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? Szeretnék ha...

Mit tegyek? Szeretnék ha lenne lovat de ez lehetetlen

Figyelt kérdés
Nagyon rég óta szeretnék lovat de a szüleim nem támogatják az ötletet cask ha én fizetek mindent. Honnan tudok összeszedni annyi pénzt? Ráadásul csak 13 vagyok

2015. nov. 1. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
16%

Helyesírási szótárat kérj!

Miattad lőtte le magát a monitorom.

Mi a báner van az elcseszett generációddal, hogy csak követeltek, mint az állat?!?! Beképzelt senkiházik.

2015. nov. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Ha a család jövedelme kevesebb mint 1 millio havonta akkor nem ajánlok ló vásárlást / tartást.
2015. nov. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Fogadd el. Nem történhet mindig minden a te akaratod szerint.
2015. nov. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Végre egy értelmes szülő/szülők. Ha te tenyleg azt hiszed, hogy össze tudod szedni egy ló árát+bértartását akkor neked nem sok közöd van a pénz fogalmához. Ezt nem sértésnek szánom de így van. A szüleid azért modták ezt neked mert tudják, hogy ki fogod nőni, meg fogod unni a dolgot, vagy egyszerűen nem lesz rá időd, ezert nem szeretnék beletenni a pénzüket.
2015. nov. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sehonnan nem tudsz összeszedni, főleg, mert nem csak a vételárát kell kifizetni, hanem az eltartását is.

Majd ha felnőtt leszel (és megengedheted magadnak), akkor lehet lovad.

Addig járj lovagolni, ha azt fizetik a szüleid.

2015. nov. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5%

Figyelj Hisztigép!

A lovat nem elég megvenni el is kell tartani. Plusz ha valami betegsége lesz/ megsérül van hirtelen tartalékban minimum 100-200 ezer forint? Ez is csak arra elég ha nagyobb baj van, hogy összeszedd a többit.


Mit csinálj? Ne hisztizz, tanulj meg rendesen lovagolni, nem mellékest az iskolával is foglalkozz. Utána ha mr van munkád, akkor lesz némi fogalmad a pénzről. És arról hogy brutális összegekbe kerülhet egy ló.

Arról nem beszélve hogy magt a lovat is jól kell kiválasztani, amihez egy 13 éves gyerek tapasztalata molyfing, semmi.


Tanuljál. Lovazást is és a suliban is.

(Elsővel teljesen egyetértek.)

2015. nov. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is 13 éves vagyok, leírtam a válaszomat máshoz, de remélem, azért megfogadod. :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__7320737-miert-..

Enyém a 4. válasz, aki egy egész litániát írt. :)

2015. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Kezd már egy kicsit idegesítő lenni, hogy ennyire lenézitek azokat, akik lovat szeretnének, és még nincs jövedelmük... Ez a kérdés nem arról szólt, hogy hogyan győzze meg a szüleit, hanem, hogy hogyan szerezhetne pénzt. Válasz a kérdésre: add el a dolgaidat, pl. a laptopodat. Egy korrekt álapotú jó laptopért már kaphatsz

150.000-et, ami már a fele egy lónak... Az eltartását meg megoldhatod úgy, hogy megpróbálsz kisebb munkákat vállalni, ünnepekre kapott pénzt eltenni.etc.

Sok sikert! :)

2015. nov. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó most komolyan te hány éves vagy?


"Megpróbálsz kisebb munkákat vállalni" - persze, 13 évesen csak úgy kapkodnak az ember után. Hivatalosan dolgoznia se lehetne.


"Ünnepekre kapott pénzt eltenni" - negyedévente 10.000 forint pont elég egy ló eltartására.


"add el a laptopodat"- WHAT?

2015. nov. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudod, teljesen érthető hogy rajongsz a lovakért. Én is nagyon szeretem őket és sokat lovagoltam régebben!! Ha igazán szeretnél és jól csinálod a dolgaidat (most ez valószínűleg a tanulásban értendő) akkor talán lehet majd lovad felnőttkorodban. Egy ló fenntartása rengeteg pénz. Gyerekként ezt előteremtened képtelenség. Szerintem az egyetlen amit tehetsz ha kitartasz az álmod mellett és okosan eljutsz oda, hogy később elég pénzt tudj keresni a fenntartáshoz. Csak ne feledkezz meg arról, hogy felnőttként a ló még nem minden. Nagyon sok másra is kell majd a pénz, még több is mint a lovadra. A bunkó kommentelőkkel ne törödj, nem tudom honnan veszik az ilyen rossz modort. Légy kitartó és dolgozz sokat az ügyért! :-)
2016. febr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!