Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csipked a lovam, hogy szoktath...

Csipked a lovam, hogy szoktathatnám le?

Figyelt kérdés
A lovardában ahol lovagolok, van egy kedvenc lovam. Sajnos nagyon rossz a természete, sokszor csipked,próbál megharapni(nem csak engem), folyton sunyít és lovaglás közben pedig nagyon lusta, nem akar menni. A lovat későn herélték ki, valószínű azért ilyen. Megütni nem szeretem érte, mert az erőszak sehová sem vezet, gyengébb módszereket viszont nem ismerek. Monty Roberts-et nem alkalmazhatok, emrt nem sajátom a ló, ezért lehetetlen egyénileg foglalkoznom vele a karámban, vagy a pályán. Akinek van valami jótanácsa ötlete, szívesen fogadom, és köszönet érte.
2010. márc. 22. 22:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%
Le kell vágni és csinálni egy jó lópörköltet.
2010. márc. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Ha csíp, vagy csipkedni akar, csipd meg a felső ajkát


így lassan leszokik róla

2010. márc. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
de gusztustalan vagy elso valaszolo!
2010. márc. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
11%
Miért?Szerintem a ló finom.Amúgy meg elől harap,hátul rúg középen meg kényelmetlen.
2010. márc. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg van egy jó 5letem! Az első válaszolót vágjuk le, töltsünk belőle egy finom kolbászt és milyen finom ebéd meg vacsi lesz belőle! Szánalmas vagy első válaszoló! A második válaszoló már leirta mit kell tenni!
2010. márc. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Ez kérlek azért van, mert ez a ló baromira nem tisztel senkit. Mivel a lovié az éppen akkori lovasa nem rakhatja helyre az agyát, pedig az kéne neki. Mindenki csak ráhagyja a hülyeségét és szép lassan mindenkinek a fejére nő.

A csipkedést (akárki lova legyen) nem tűröm, szájba verem. Persze az is közre játszik, hogy későn herélték ki, de inkább az van, hogy senki sem fegyelmezi. Sajna a lovikban sokan esnek ebbe a hibába, ilyenkor a ló rájön, hogy azt csinál amit akar. Az ilyeneket szerintem inkább haladó lovasra kell bízni, aki épp akkor és ott megfelelően büntetni tud. Te nem tudsz akkorát ütni kézzel, hogy a lónak igazán fájjon (fajtársak közt durvábban játsszák le ezeket a szitukat).

Szóval azzal hogy figyelmeztetőleg pofon vágod, nem okozol neki nagy lelki megrázkódtatást, csak érzékelteted, hogy rangsorban felette állsz. Amúgy ha futószárazod egy szál kötőfékkel, és rád sunyít abból is látszik, hogy nem tisztel kényelmetlen neki a dolog.


Monty Roberts módszere jó, csak hát nem lehet egy lovat 20 féleképpen lovagolni, ha utánad ráül valaki, az addig elért munkádat simán hazavágja.

2010. márc. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ugyanezt akartam írni, mint az előző :)
2010. márc. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az hogy lusta lovaglás közben az nem más, minthogy semmi motiváció nincs benne. Gondolom lovagol rajta 30 féle ember, mindegyik másképp, ezt baromi hamar megunja egy ló, meg hát félrelovagolják.

Én nem szeretem az orrbavágós módszert, mivel egy idő után elkezdheti félteni a fejét.

Nekem a rákiabálós módszer bevált. Csapj a nyakára. (hangosan, ne durván)

2010. márc. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, remélem beválik. Egyébként munka közben nem sunyít, csak a boxban, vagy ha ki van kötve.
2010. márc. 23. 10:17
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Az is beválik, ha miközben egyik kézzel pucolod, a másikban is tartasz egy vakarót, és ha látod a szemed sarkából, hogy lendül a feje harapáshoz, akkor oda sem nézve bemosol egyet neki, közben ugyanúgy meg sem állva pucolod tovább. Nagyon meg fog lepődni. Azon is, hogy kapott egy maflást, meg azon is, hogy nem húzod fel magad rajta, magyarán te nem félsz tőle, fel sem veszed az ijesztgetéseit.
2010. márc. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!