Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csipked a lovam, hogy szoktath...

Csipked a lovam, hogy szoktathatnám le?

Figyelt kérdés
A lovardában ahol lovagolok, van egy kedvenc lovam. Sajnos nagyon rossz a természete, sokszor csipked,próbál megharapni(nem csak engem), folyton sunyít és lovaglás közben pedig nagyon lusta, nem akar menni. A lovat későn herélték ki, valószínű azért ilyen. Megütni nem szeretem érte, mert az erőszak sehová sem vezet, gyengébb módszereket viszont nem ismerek. Monty Roberts-et nem alkalmazhatok, emrt nem sajátom a ló, ezért lehetetlen egyénileg foglalkoznom vele a karámban, vagy a pályán. Akinek van valami jótanácsa ötlete, szívesen fogadom, és köszönet érte.
2010. márc. 22. 22:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én is pont így csinálom, ahogy az előző válaszoló írta, akármennyire is szereted a lovat, néha muszáj odavágni, mert különben fogja hinni, hogy ő a főnök. A lovak egymás között is odavágnak egymásnak, szóval ne félj attól még nem fog megutálni, csak rájön, hogy hol a határ!
2010. márc. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Rúgd tökön :D
2010. júl. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Úristen!! mindenki aki ide írt eddig csak hülyeséget írt!!!! Egy lovat nem kell megütni.. Az én lovam egy versenyzőtől került hozzám.. Hát hadnemondjam hogy milyen volt. Ugyan ezeket alkalmazta ő is amiket ide leírtatok. Szájbaverte meg stb.. a lovam kész roncs volt és csak mégjobban ideges lett.. HÁT csak üssétek be youtube-ba 'jean francois pignon' nevét.. Utánna mondjátok hogy az ütés használ :) Utálom aki megüti a lovakat. Tudjátok ki üti meg? akinek nincs türelme vele foglalkozni .. akinek van türelme és szereti (pl.én) az sose üti meg. :) 4 éve van meg a lovam SOSE értem hozzá és most már a 4 év alatt olyan kezes lett :) szóval csak gratulálni tudok emberek!!!!!!
2011. jún. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nem tudom láttál-e már ménesben lovakat, elég ha csak 5-6 ló van együtt,és jól meg lehet figyelni a társas viselkedéseket. Kétféle csipkedés van a baráti, amikor finoman kedveskedésből csinálják, és van amikor durván már-már a harapás határán. Utóbbinál, ha rangsorban feljebb áll a ló, akkor nem hogy megharapja, hanem rá is rúg a másikra. Szóval én mint a ló gazdája feljebb kell álljak a lovamnál persze ugyanúgy tisztelem, de ha durvábban ráfog akkor én is ugyanúgy megfegyelmezem, ezért legyintem meg egy kicsit és határozottan rászólok, hogy nem. Ha ráhagyom akkor lehet legközelebb már nem csak csipkedni akar. Később elég csak rászólni és tudni fogja, hogy ezt nem kéne csinálni.

Pignon-ról én is hallottam, bámulatos ember, de csak azt látod, hogy miként bánik már egy lóval, amivel már jó a kapcsolata, de egy nyers csődörcsikót neki is valahogy le kell építenie és én azt is megnézném, hogy azt hogyan csinálja.

2011. jún. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
azt mondta h sose nyult egy lovahoz se !! beszeltem vele mert erdekelt.. dvdjet is megneztem.. utolso elotti voltam.
2011. jún. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!