Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó otlet a hackamore?

Jó otlet a hackamore?

Figyelt kérdés
Lovamat nem tudom osszelovagolni, nagyon ideges, egyfolytaban csapkodja a fejet. Edzomnek nem csinalja, neki nincs vele semmi problemaja. Kiprobaltam a hackamoret,es sokkal jobb vele,abszolut nem cspkodja a fejet,teljesen nyugodt,es szepen beleenged. Kotofekkel is sokkal nyugottabb. Viszont olvastam olyat,h a hackamore nagyon eros es a lo orrcsontjat el is lehet torni vele. Nem akarok semmi rosszat okozni neki,de ha pl ugrasnal veletlenul nem kovetem le vagy valami ilyesmi? Jo otlet ezt hasznalnom,vagy zablaval kene inkabb?
2015. dec. 28. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy túl erős a szájához a kezed, és a fájdalma miatt csapkodja a fejét?
2015. dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha csak laza a szar es ugy picit ramozditok neki (a leheto leggyongebben) akkor is.. de lehet h tenyleg nagyon eros volt valamikor a kezem, es megszokta,vagy nem tudom. :( de azt se tudom,ilyenkor mit csinaljak.. tartsam meg,engedjek neki,vagy csak hajtsam elore?
2015. dec. 28. 20:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Milyen zablát használsz? Nincsenek fog problémái? Esetleg hát/nyak fájdalmai?
2015. dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is sokáig gondot okozot a fejcsapkodás. Nekünk a fogreszelés és egy új zabla volt a megoldás, mivel nagyon érzékeny szája van és egy kicsit erősebb mozdulattól már feszes lett. Nekünk a Sprenger Dynamic rs 2x tört zabla vált be. Első körben nézesd meg a fogait és a hátát állatorvossal, ha nem talál semmit akkor egy tapasztalt edző nézze meg a lovat lovaglás szempontjából.
2015. dec. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha az edződ el tudja szépen lovagolni a jelenlegi zablájával, akkor nem a zablát kell váltani, hanem neked fejlődni. Ha mást használsz, akkor csak elfeded a saját hiányosságaidat és hamis képet kapsz a tudásodról.

Mellesleg lehet kapni már kar nélküli hackamore-t is, aminek a fém része virágra hasonlít, alul felül párnázott orrszíj fut. Viszont attól még az is elég erős eszköz.

2015. dec. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hat ezaz h ha az edzomnek jol megy akkor nem a zablaval vam gond.. :/ egyszdr tort csikozablat hasznalok amugy.
2015. dec. 28. 22:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Kezedben lesz akkor a hiba. Ha a szájával van baj akkor tök mindegy ki ül rajta,mindenkinek feszeng.
2015. dec. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Engem egy valami zavar. Adott az edződ, akivel mint mondtad, problémamentesen megy a ló. Miért nem segít neked? Ilyen esetben az én edzőm felül a lovamra, én lentről figyelek, ő mondja, hogy közben mit csinál, majd felülök rá és ezek alapján újra megpróbálom. És ő már tudja, mi a teendő, lentről is tud segíteni, mondja, mit csináljak.
2015. dec. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor figyeld az edződ lovaglását, utasításait. Nagyon összetett dolog ez és azzal hogy zabla nélkül lovagolsz csak megkerülöd a problémát, illetve megnehezítesz bizonyos dolgokat, mert a hackamore máshogy hat, mint a zabla, bizonyos dolgokat (oldalirányú hajlítás pl) nem tudsz vele úgy kifejezni, mint egy csikózablával.

Én maradnék a zablánál és azért legalább a ló fogait megnézetném, illetve segítséget kérnék az edzőmtől, ha már van és fizetem.


Nekónk is hasonló problémánk volt de én edző nélkül lovagolok (neked nyilván azt kell csinálnod, amit mond), de ha gondolod, írj privátban és elmondom, hogy nekünk mi vezetett eredményre.

2015. dec. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 pápárápúpipo válasza:
Szerintem a hackemore nem hülyeség de először a probléma forrását keresd meg mint pl: használsz rá martingálg segédszárat vagy egyéb kiegészítőt? Mert attól is csapkodhatja a fejét, vagy zablakszonyos prólj ki több éle zablát és a kezeden finomíts egy kicsit. Hackemoreból pedig készül lóbarát kiadás is ami nem orrtörős, Barefoot márkanéven keress rá. :)
2015. dec. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!