Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudom, hogy sok fajta kérdés...

Tudom, hogy sok fajta kérdés van ehhez hasonlóan, de az igaz választ még nem találtam meg ezek között a kérdések között. A kérdés az lenne, hogy a hackamore tényleg annyira veszélyes és pont, hogy káros a lónak?

Figyelt kérdés

[link]


én ilyen vettem, de még nem volt a lovamon és mielőtt bármit elrontanék szeretnék róla többet tudni.

Én nagyon rég óta csomózott kötőfékkel lovagoltam a lovam. De terepre nem mertem vele kimenni, mert tudtam, hogy vágtába elvinne. Ezért terepen feszítő zablával lovagolom, és azért gondoltam a hackamore-ra, mert akkor tudnám terepen is feszítő zabla nélkül lovagolni és nem kellene váltogatnom. 5 éve lovagolom már ezt a lovat és jó összhangban is vagyunk, láb segítségre meg szóra is hallgat, csak terepen nem. De azt se szeretném, hogy sérülést okozzak neki. Gondolatom szerint ezzel a fajta hachamore-ral nem lehet eltörni az ló orrát, mivel párnázott bőr, leginkább az áll alatt lévő szíj vagy lánc az ami esetleg megsértheti.

Válaszokat előre is köszönöm.



2014. ápr. 24. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

...

Leszel szíves keresni egy edzőt, mert amiket itt írkálsz az borzalom. Lovat nem feszítő zalával fogunk meg! És nem veszünk hackamort, amihez színtén nem értünk, hogy ezután azzal csesztessük a lovat! Továbbá nem képzeljük, hogy "jó összhangban vagyunk", ha terepen elvisz a ló, mint a sz.rt. Az nem jó összhang, az semmilyen. Neked nem eszközt kell váltani, hanem szemléletet, beismerni, hogy nagyon sok tanulásra van még szükséged és lehetőleg el is kezdeni minnél elkőbb.

2014. ápr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, tudom, hogy még sok tanulásra van szükségem, de mivel nem én lovagoltam be, hanem úgy kerültem oda, hogy feszítő zablával lovagolták, szóval ez nem az én hibám, de tudom, hogy nem helyes, ezért gondoltam, hogy másra váltok, de akkor ez nem a hackamore lesz.
2014. ápr. 24. 20:27
 3/6 anonim ***** válasza:
ez a legegyszerübb ami piacon kapható,ezzel komolyabb problémát nemm igazán tudsz neki okozni,de terepen ezzel is elfogvinni.
2014. ápr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem, én azért gondoltam, hogy nem , mert ugye az áll alatti szíj és az orra gyakorolt nyomásnak köszönhetően arra gondoltam, hogy jobban meg tudom majd fogni, mint a csomózott kötőfékkel.
2014. ápr. 24. 20:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Értem, hogy mit szeretnél, de nem jó a terved, mert nem segít se neked, se a lónak. Cseréld le mind a csomózott kötőféket, mind a feszítőzablát egy egyszerű, vékony csikózablára és azzal lovagolj, először csak bent, majd kint is. De lovagold is a lovat, ne csak kolbászoljatok, mint kötőfékben és ha már bent minden szuperül kontroll alatt van, ki lehet vele menni terepre.


Ez a hackamore nem vészes egyáltalán, de a használatát meg kell tanulni neked is és a lovadnak is. Ha csak a terepen adódó nehézségek miatt használnád, én azt mondom, maradj a csikózablánál. Ha érdekel, hogy hogyan működik, miben segít és miben nem, otthon, pályán próbálgassátok.

2014. ápr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fontos lenne keresned egy edzőt vagy egy belovaglót, aki segít, hogy egyrészt normálisan be legyen lovagolva., másrészt, az, hogy durvább eszközhöz nyúlsz a lehető legrosszabb megoldás. Épp ez az, hogy érzékenyebbé kell tenni a segítségekre, sok idő és türelem kell, de leginkább tapasztalat.

Ha terepen elvisz, akkor hackamore-ral is elfog vinni. Arról nem is beszélve, hogy még az orrát is eltörheted vele.

2014. ápr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!