Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak? Egyszerűen nem...

Mit csináljak? Egyszerűen nem tudok felmászni a lovamra

Figyelt kérdés
gyenge a lábam hogy nem tudom magam megtartani mint mások hogy csak áthuppannak és kész is?? egyszerüen neki rugaszkodok de amikor áttenném a lábam nem birom áttenni csak idö után van ennek valami teknikája vagy hogy van??
2010. márc. 25. 18:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
11%
próbálkozz létrával.
2010. márc. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%
Ha olyan gyenge a lábad, hogy nem tudsz fel sem ülni, akkor hogy a fenében maradnál rajta? Rákötnek? Vagy mivel tartanád magad?
2010. márc. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Menj egy targoncával a lovad mellé,felemelkedsz,és egyszerűen csak ráülsz:D
2010. márc. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon egyszerű. Dobasd fel magad.

Ha esetleg ez mégsem tetszene, nagyon sokan használnak "sámlit". Elég mókás, de hasznos.

2010. márc. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Valószínűleg túl magas a ló, túl magason kell tartani a bal lábad, és közben nem tudsz a jobb lábaddal elég magasra elrugaszkodni, hogy utána kényelmesen átlendíthesd a lábad. Ha nincs, aki feldobjon, próbáld meg azt, hogy lejjebb engeded a baloldali kengyelt, és csak miután felültél, akkor húzod feljebb a megfelelő méretre.
2010. márc. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
a feldobatás azért nem tetszik mert szerintem megkellene tanulnom egyedül is felülni végülis nem lehet mindig mellettem valaki, amugy nem magas a ló 155 cm, am épp ma próbálkoztam a kengyel lehúzásával de igy csak lehúztam a nyerget teljesen lecsúszott gondolom a súlyom miatt, valami mást ötlet??
2010. márc. 25. 18:33
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Húzd meg a hevedert rendesen és akkor nem fog lecsúszni a nyereg...
2010. márc. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
És egy jótanács: Amíg nem tudsz felszállni a lóra egyedül, normálisan, addig meg se próbálj egyedül lovagolni. Úgyhogy mindenképp szerezz be egy hozzáértő személyt.
2010. márc. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Lecsúszott a nyereg, akkor ott gondok vannak. Nem ülhetsz olyan nyergen aminek nincs meghúzva rendesen a hevedere.

Amúgy ha megkapaszkodsz a nyeregben, stabilan berakod a lábad, a nyaka mellé állsz a lónak és így nagy lendületből indulsz belejössz majd. Én is kicsi vagyok és így fel tudok ülni.

2010. márc. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Meg kell erősíteni a lábadat. Fussál vagy ugrókötelezzél! Ez segít abban is, ha van némi túlsúlyod (talán ez az oka, hogy nem bír el a lábad).
2010. márc. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!