Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szörnyen imádom a pacikat, de...

Szörnyen imádom a pacikat, de anyu egyszerűen nem engedi, hogy lovagoljak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pedig nem akarok én sajátot, csupán azt szeretném, ha megengedné, hogy eljárjak lovagolni. Eddig 24 ezret gyűjtöttem rá, és ha a kezdeti órákat kifizetem, utána már talán engednének istállómunkáért is, tehát anyának egy fillért nem kell beleadnia. Minden évben év végén és félévkor is kitűnő vagyok, tehát a tanulás miatt sem lehet ez. Amikor felhozom a témát, mindig kiabál, hogy nem fogja megengedni, mert veszélyes. Lovardába nem hívhatom el, hogy megmutassam vigyáznak rám. Pedig még az utcában is van paci, de ott sem engedi :S Mit tegyek, hogy lovagolhassak?
2011. febr. 7. 17:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Vetess vele védőcuccot, ha a biztonság a gond.
2011. febr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Szerintem itt a legfontosabb az hogy nyugodtan beszélj vele komolyan . nem tudom hány éves vagy de ha látják hogy megbízhatnak benned az sokat segít.Másrészt próbákj valaki olyat szerezni vagy családodból vagy osztálytárstól akinek vagy tapasztalata van vagy pedig egyetért veled és mond el hogy te megérted hogy félted de ennyi erőből mindenért félthetne másrészről hogy milyen jót is tesz a lovaglás.vagy nézz ilyen honlapokat és mutass be neki néhány videót vagy leírást tapasztalatot

Sok sikert pusz :)

2011. febr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Szia!

12 vagyok, áprilisban leszek 13. Próbáltam már komolyan, más által semmi nem hatott :((

2011. febr. 7. 18:07
 4/17 anonim ***** válasza:

Mondd meg nekik, hogy nagyon jó dolog a lovaglás, és vannak olyan lovak amiket kifejezetten terápiára használnak beteg gyerekeknek/felnőtteknek, szóval megbízhatóak. Legtöbbször olyan lovon lovagoltatnak kezdőket, amik nyugodtak. szerezz be védőfelszerelést. valahogy próbáld elcsalni anyud a lovardába, hogy nézze meg milyen is ez az egész.

apuddal nemtudsz beszélni? kérd meg hogy győzze meg anyud.

2011. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Apu és anyu külön vannak, de már beszéltem neki erről ő nem ellenzi, a mama is próbálta rábeszélni, és a nagynéném is, de semmi nem segít. Ez szörnyű... Pedig mindent megteszek...
2011. febr. 7. 18:16
 6/17 marcipanfelho ***** válasza:

Anyukádnak abban igaza van hogy veszélyes, mert tényleg nem valami, ,,lightos" sport mégha annak is tűnik, meg nem is olcsó. Nagyon félthet téged, de valahogy meg kell neki mutatnod, hogy nem kell aggódnia, mert normális lovak és oktatók közelében nagy baj nem eshet mert vigyáznak rád és kifejezetten erre a célra belovagolt lovakon fogsz lovagolni és az oktatók is tudják mit miután és hogyan kell, nem fognak egyből elhajtani téged. Nem lehet hogy anyudnak van valami rossz tapasztalata a lovakkal? Netán lovagolt és leesett?

Én 13 évesen kezdtem el lovagolni... nekem engedték, bár féltenek engem is :) saját lovat azonban nem kaphatok. Remélem sikerül rábírnod anyukádat! Mond neki, hogy jól tanulsz, továbbra is ezt fogod tenni és semmi mást nem kérsz cserébe :)

2011. febr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
Nincs valami lovas barátnőd aki elkísérne? és ha anyud is menne és a barátnőd lovagolna először talán belátná anyukád h alatta sem vadult meg a ló és te is nyugodtan felülhetsz.:) amugy talán még az oktatók rábeszélhetik anyukádat mert ők mindent eltudnak magyarázni hiszen szakmabeliek :D az én anyukám és fél a lovaktól igaz sosem tiltotta meg h lovagoljak de nem is repes az örömtől:)énis egy barátnőmmel mentem először ugy hogy anyum is ott volt és nem aggódott:) remélem neked is beválik és kitartás! :)
2011. febr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Hova valósi vagy? Én tudok ajánlani jó helyet, vagy akár együtt is mehetünk pár alkalommal. 24 ezer eléggé kevés, tényleg csak a kezdethez elég. Munkát nem nagyon találsz, én nagykorú vagyok (szintén lány) de én sem találok lovardában melót. Ja, és budapesti vagyok. Egyébként szerintem nem kifejezetten korfüggő a dolog. Van aki 10 évesen is eléggé érett a lovagláshoz, és van aki még 20 évesen is eléggé fegyelmezetlen. Balesetek mindenütt történhetnek, és a ló (nem szándékosan) bármitől megijjedhet, ledobhat amit senki nem tud kivédeni. De pl. biciklivel is lehet nagyot esni, stb.
2011. febr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

szia!én is 12vagyok és 13 leszek áprilisban:)nekem is ez a problámám,bár nekem megengedné de sajna nincs rá pénz:(de én már beletörődtem,bár azért még reménykedem

nekem a bnőm lovagol és szertintem úgy tudnád meggyőzni(legalábbis nálam ez be szokott jönni)hogy sokat beszélj a lovakról,lovas poszterek meg minden és mondjuk a neten hagyd úgy a lovas honlapot,hogy észrevegye hogy mit néztél....:)sok sikert:)

2011. febr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez mind jó, amit leírtal az előttem szólók, egy-két válaszolónak annyit mondanék, hogy ahová én járok vannak három éves gyerekek is, tornáznak. Úgyhogy kb ahogy biztonságosan jár, már lovagol is.. Amúgy utolsó körüli valahol, ne úgy próbálj munkát keresni, hogy pénzt adjanak érte, hanem hogy odamész minden nap pl, segítessz mindenben, etetni stb, és lovagolhatsz ingyen néha, nálunk van akinek engedi, nekik is jó hogy van segítség, és a lány is jól jár.
2011. febr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!