Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha elmegyek lovagolni.....

Dodi14 kérdése:

Ha elmegyek lovagolni.. (kezdő vagyok) mit javasolnátok nekem?

Figyelt kérdés
2016. jan. 13. 19:40
 1/9 anonim válasza:
72%
Nehogy beverd a fejed az éjjeliszekrénybe.
2016. jan. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz hogy a lovon ló korul... Mit csinálj vagy hogyan oltozkodj vagy mire gondoltál kicsitbpontositsd
2016. jan. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

A ló elől harap,hátul rúg.Ebből következtetve,a ló mögé sohasem állunk,mert megrúghat és az elég fájdalmas.

A bal feléről szállunk fel.

Öltözék legyen-egy hosszú nadrág,meg csizma(de az nem annyira szükséges,de jobb mint a sima cipő) és ami a legfontosabb,hogy kobak (a "sisak" ami védi a fejed) mindig legyen rajtad.


Hallgass az oktatóra,mert ő már tapasztalt.Egyébként meg általában a fontos tudnivalókat az oktató tisztázza az elején. :)

2016. jan. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak fél éve kezdtem. Szerencsére szakmailag nagyon jó és lelkiismeretes oktatóm van. Ennek fényében írom, hogy a legfontosabb, hogy az oktató tanácsai szerint igyekezz mindent csinálni. Kérdezd őt bátran, ugyanakkor - ha nem égető a kérdés - ne akarj rögtön mindent megtudni, e tekintetben is hagyatkozz az oktatóra, hogy mit, mi után tanít meg neked.

Légy nagy türelemmel önmagad iránt is. Nem kell (s nem is lehet) két hét alatt megtanulni mindent. Úgy látom másokon és magamon is, hogy hónapok, évek távlatában tanulgatjuk a lovaglást.

Az alád adott lóban bízzál. Megérzi a szeretetet, bizalmat ez a jószág, és viszonozza.

Ha a lovardában ezt engedik, és segítenek is, akkor sokat segít, ha Te csutakolhatod, nyergelheted a lovat.

2016. jan. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hallgass az edződre. Persze csak akkor ha tényleg ért is a munkájához.
2016. jan. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én mikor először voltam meg kellett pucoljak egy vakablakot.
2016. jan. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Régebben volt pár lovarda értékelő oldal, van a facebookon lovas csoport, és van a lovasok.hu, töméntelen információval. Érdemes ezeken tájékozódni.

A lovasok.hu felsorolja az összes lovardát, milyen szolgáltatásaik vannak.


Nagyon sokféle "edző" van, a végzettség vagy a sporteredmények (ha van) nem mindig jelenti azt, hogy tényleg jól tanít az illető.

Érdemes a helyen beszélgetni mindenkivel, megnézni, hogy hogyan tart edzést az illető.

Sok a személyi változás, az emberek jönnek-mennek, ez ne tántorítson el.

Nem mindegyik edző akar megtanítani rendesen ülni, vagy mert nem ért hozzá, vagy azért mert jól neki, ha egy kezdő bénázik 30-50 percet a lovon és fizet.

Elsősorban jól kell ülnöd, a combod és az egyensúlyod tart meg. Ehhez kell sok futószáras, kengyelnélküli, szerencsés esetben szőrén lovaglás.

Ha ilyen kegyetlenséget tennének veled, az jó jel.

Vannak helyek, ahol a kezdőt felültetik oszt ügessél körön, de ezzel nem lehet megtanulni ülni.

Nézzél körül, hogy a környékeden merre érdemes elindulni, mit érsz el bkv-val.

Ja, az jó ha van fedeles, de ha valahol annyira jó fej az edző, akkor be lehet vállalni egy egyszerűbb helyet is.

2016. jan. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nagyon ajánlom a szőrén lovaglást. Én 30 évesen kezdtem újra (gyerekkoromban 12 évesen jártam utoljára), és nem kaptam el a fonalat a nyeregben lovaglásnál. Pedig jó iskola és oktató volt, csak a lusta lovak idegesítettek.

Utána mentem el a lovasíjászokhoz, ahol rögtön szőrén kezdtem. Azonnal ráéreztem a lényegre, mert ott muszáj :).

Kassai Iskolában voltam 3,5 évet, versenyeztem is, aztán abba kellett hagynom, mert szültem.

2016. jan. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nemes Zoltán válasza:
0%
Életbiztosítást.
2016. jan. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!