Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van köztetek olyan aki?

Van köztetek olyan aki?

Figyelt kérdés
Van köztetek olyan aki ménesből vett 1 lovat ? Mi lett utána / milyen gyorsan szokta meg ; utana lett e valami következménye / ?

2016. jan. 24. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam olyan ménesből hozott csikóval, aki életében szinte akkor látott először embert, amikor elhozták, soha nem lett belőle kezes, kezelhető ló.


És volt a kezem alatt olyan ménesből hozott csikó is, amelyik normálisan viselkedett, de ott foglalkoztak a csikókkal.

2016. jan. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
Ahogy 1-es irja : minden azon mulik, h foglalkoztak e vele csikokoraban. Ha az kimaradt, soha az eletben nem potolod azokat az eveket.
2016. jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Dehogynem. Én is dolgoztam ilyen lóval. 7 évesen lett elhozva a ménesből. Addig nem is foglalkoztak egyáltalán vele. Nehezebben de belovagoltam, és most gyerekek alatt dolgozik.
2016. jan. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, hogy soha nem pótolható a korai foglalkozás hiánya. Külföldi, nagy ménesekben sokszor teljesen szaabdon élnek a csikók 3-4 éves korukig és hozzáértő kezekben ugyan úgy megtanulják a megtanulnivalót, mint azok a csikók, akik olyan ménesben nevelkedtek, ahol napi szinten foglalkoznak velük. Mo-on ez a jellemző, szóval nem kell amiatt aggódni, hogy a csikó abszolút kezelhetetlen amikor eladásra kínálják.

Én amúgy lovagoltam ilyen csikót, egy román shagya ménesből származott, anno úgy lasszózták le a befogáshoz, nem sokkal később nyoma sem volt annak, hogy emberi bavatkozás nélkül élt csikókorában.

2016. jan. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Lovagoltam egy shagya arabot, 4 éves koráig nem látott embert, nem kellett neki sok idő, hogy megszokjon minket és igazából azóta sem találkoztam olyan nyugodt és kiegyensúlyozott loval... nem zavarta az sem ha tüzet gyújtottunk a hátán :)
2016. jan. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!