Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lofajtakat ismerok, figyelem!...

Lofajtakat ismerok, figyelem! Milyen fajtaju lovat ajanlanatok nekem? Bovebb infoert kattints.

Figyelt kérdés

Venni fogok hamarosan egy lovat, de a fajtajat meg nem tudom. Irok kicsit az eletstilusomrol es magamrol.

Nem baj, ha kislo, az sem feltetel, hogy hideg vagy meleg veru, olyan lovat keresek, amelyik erre alkalmas:

Elsosorban lovaglasra kell, nagy teherbirasu lo, mert 100kg megvagyok siman, szoval nem egy 30 kilos kislany vagyok. Terepre sokat jarok, de nem hosszutavon futtatom a lovat, inkabb setalni es idonkent vagtaba valtani szeretek. Kocsi ele befognam, de csak ritkan. Ugratni otthon ugratnek vele, hobbi szinten. Versenyre nem jarnank. Tanitani szeretnem trukkokre, gyakorlatokra, szinten a magam oromere. Istalloban tartanam ejjelre, de amugy kint lenne karamban napkozbe. Falura kell, nem luxus lovardakba meg ilyenek, tehat az ilyen kenyes lovakat hanyagolnam. Szeretem a nyugodt lovakat, nem birom, amelyik ugrik, ijed, egy madar elrepul es ledob stb. Orulnek a baratsagos fajtaknak, bar tudom nevelesen mulik, de jo lenne, ha alaptermeszetebol adodoan kecskekkel, kutyakkal, csirkekkel egy udvarban lehetne tartani es nem bantana oket. (Bar lehet egyik lo sem bantana ha ugy nevelem, de fontos hogy maga a fajta is baratsagos legyen mivel 2-3 eveset veszek)


Kulsore annyi jellemzot irnek, hogy nem szeretem a fekete es pej lovakat, mindenkeppen orulnek, ha fako, szurke, legyesszurke vagy egerszurke lehetne a pacim:) persze ez masodlagos szempont.


Szeretnek tanacsokat kerni, hogy milyen fajta vagy fajtak felelnenek meg az igenyeimnek.



2016. jan. 30. 10:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
41%
Na ez már megint valami segg laikus meselovas. Még azt is megkockáztatom h tizenéves,azok ilyen sötétek. Vegyél pejvás szamarat,az való neked.
2016. jan. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Szemelyes tapasztalat erdekelne nem veletlen itt probalkozom hogy 10bol 9 csak bunko paraszt es ugat
2016. jan. 31. 14:39
 13/23 anonim ***** válasza:
30%
Próbálkozz máshol kókler paraszt
2016. jan. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Jolvan labhoz kutya ott ugass:)
2016. jan. 31. 22:21
 15/23 anonim ***** válasza:
22%
Nekem ugatsz vagy a házat őrzöd,pudli?
2016. febr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Anyad keresett:) uzeni jot dugott apammal;) menj mashova az 50%os hasznossagoddal, latszik kotekedni jarsz ide te csicska birka:)) nyald szepen a talpam es elvezd hogy ennyi jut egyaltalan.
2016. febr. 3. 20:18
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)


Van egy lófajta, épp neked való. Ahogy olvastam a soraidat, biztos voltam benne, hogy rá van szükséged!


Kensington a neve.


Bármilyen színben és mintában előfordul, nem kell sűrűn körmölni, hihetetlenül egészséges fajta, és nem is annyira "mohó" mint a többi fajta.

A teherbírása szerintem oké.

Terepre bátran ki lehet vinni, ott szinte szó szerint annyit hajthatod amennyit akarod. Szívós fajta.

A kocsi viszont nem igazán való neki, és a trükkök sem az erőssége (bár rá lehet venni egy-két dologra)

Amíg van védett helye az esőtől, addig boldogan tartható akár éjjel-nappal is karámban. (télen nem igazán)

Mint mondtam, cseppet sem kényes :)

Iszonyat nyugodt, ha nekiállnál trombitálni mögötte, meg se rezzenne. A madarak sem érdeklik, és sosem dob le. (ha leesel, az csak miattad történhet, szóval semmi vész)

Gond nélkül kijön más állatokkal.

Egész fiatal korától lehet már bátran lovagolni rajta, és hihetetlenül egyszerű a belovaglása a többi lóhoz képest - ez teszi különösen egyedülállóvá a fajtát.


Minden színben előfordul.


Remélem segítettem.

2016. ápr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
A Fjord az egezseges strapa biro es kifejezetten jo terepre.Fakónak az árnyalatai a színei....😊
2016. okt. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 sassszem ***** válasza:

Az erőteljes, zömök felépítésű fjord póniló igen sokoldalú állat. Szélsőséges időjárási viszonyok között alakult ki, ezért jól tűri a hideget és a zord körülményeket. A hegyi farmokon elvégzi a traktor munkáját, képes szántani, vagy málhát cipelni a meredek utakon és legalább olyan jól megy nyereg alatt, mint fogatban. Igénytelen a takarmányozással szemben, tartása gazdaságos, bátor és önálló akarattal bír. Tanulékony, kellemes temperamentummal rendelkezik, jóindulatú, ezért hobbilóként gyermekek között is tartható. Csak a legelőn tartják, istállózott tartása szinte ismeretlen.


Az utóbbi időben lovaglási tulajdonságait helyezik előtérbe, vérmérséklete miatt nagyon jól beválik a terápiás lovaglásban. Rutinos, harmonikus mozgással rendelkezik, lépésben és vágtában jól halad előre, kiegyensúlyozott mozgással galoppozik. Széles léptű, járása nem dülöngélő, ezért a gyermekek biztonságban érzik magukat a hátán.

2017. júl. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Sssaszem ***** válasza:
A kensington ló hintaló?
2017. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!