Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lofajtakat ismerok, figyelem!...

Lofajtakat ismerok, figyelem! Milyen fajtaju lovat ajanlanatok nekem? Bovebb infoert kattints.

Figyelt kérdés

Venni fogok hamarosan egy lovat, de a fajtajat meg nem tudom. Irok kicsit az eletstilusomrol es magamrol.

Nem baj, ha kislo, az sem feltetel, hogy hideg vagy meleg veru, olyan lovat keresek, amelyik erre alkalmas:

Elsosorban lovaglasra kell, nagy teherbirasu lo, mert 100kg megvagyok siman, szoval nem egy 30 kilos kislany vagyok. Terepre sokat jarok, de nem hosszutavon futtatom a lovat, inkabb setalni es idonkent vagtaba valtani szeretek. Kocsi ele befognam, de csak ritkan. Ugratni otthon ugratnek vele, hobbi szinten. Versenyre nem jarnank. Tanitani szeretnem trukkokre, gyakorlatokra, szinten a magam oromere. Istalloban tartanam ejjelre, de amugy kint lenne karamban napkozbe. Falura kell, nem luxus lovardakba meg ilyenek, tehat az ilyen kenyes lovakat hanyagolnam. Szeretem a nyugodt lovakat, nem birom, amelyik ugrik, ijed, egy madar elrepul es ledob stb. Orulnek a baratsagos fajtaknak, bar tudom nevelesen mulik, de jo lenne, ha alaptermeszetebol adodoan kecskekkel, kutyakkal, csirkekkel egy udvarban lehetne tartani es nem bantana oket. (Bar lehet egyik lo sem bantana ha ugy nevelem, de fontos hogy maga a fajta is baratsagos legyen mivel 2-3 eveset veszek)


Kulsore annyi jellemzot irnek, hogy nem szeretem a fekete es pej lovakat, mindenkeppen orulnek, ha fako, szurke, legyesszurke vagy egerszurke lehetne a pacim:) persze ez masodlagos szempont.


Szeretnek tanacsokat kerni, hogy milyen fajta vagy fajtak felelnenek meg az igenyeimnek.



2016. jan. 30. 10:03
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked egy Sodrott lenne jó.

Amúgy én úgy gondolom, hogy egy Sodrott simán elbír 100 kilót.Általában a testsúlyuk 20% átbírják el könnyen a lovak.

2018. márc. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
100%
Ezek feketék, viszont Fríz vagy Nóniusz
dec. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
100%
De még talán Lipicai
dec. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!