Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Eltörik az ujjad ha rálép egy ló?

Macska9999 kérdése:

Eltörik az ujjad ha rálép egy ló?

Figyelt kérdés
A lovagló oktatóm mondta hogy vezessem fel a lovat a bokszához és konkrétan majd nem rám taposott de már megtanultam hogy el kell tolni a fejét de mi van ha véletlenül rá lép az ujjamra eltörik vagy csak megzúzódik? (a lábujjról van szó)

2016. febr. 3. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tuti hogy törik. Belegondolsz: vas patkó, plusz egy lábra minimum 100 kilós terhelés.
2016. febr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Lépett már ló a lábamra, véletlenül. Törés nem volt, de 2 hétig feküdtem, járni alig bírtam. A lábfejem lila lett, és akkora mint egy gorilláé.

Szerinted? :D

2016. febr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Nekem is lépett már rá ló, de szerencsére olyan szögben, hogy semmi bajom nem lett. Teljes patájával a lábfejemre taposott, úgyhogy nem szükségszerű, hogy eltörik valami, de mindenképpen megeshet!
2016. febr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Ha megfelelően védő (lehetőleg lovas) cipő van rajtad akkor megúszható a dolog ,max fáj. De el tudja törni is ,igen. Különösen ha a hülyéje papucsban rohangál a ló körül.
2016. febr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a lábam szélére lépett, a kisujjam eltört... Hozzárögzítettem ragtapasszal a mellette lévő lábujjhoz, doki sem tudott okosabbat mondani.
2016. febr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Az tény, hogy a kínai sportcipő/strandpapucs/kisszandál nem védi meg a lábat, abban tuti törni fog. Nekem egy tisztességes tórabakancs védte meg a lábam, pedig ágaskodásból landolt rajtam a kis drága. De attól is függ, hogy mennyire lép rád, mennyire hamar jön rá, hogy nem poénból dörömbölsz az oldalán... Tizensok év alatt kétszer volt repedve-lilulva a lábfejem, pedig a kelleténél többet voltam lóláb alatt. Megúszható a dolog, de jobb elkerülni :) Ja, fájni mindenképpen fáj...
2016. febr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül törik el, ez elég sok dologtól függ: Milyen szögben lép a lábadra, mennyire terhel rá, milyen erővel lép, van-e rajta patkó, stb..

Sokszor csak fáj egy 20-25 percig aztán elmúlik, de igen, akár el is törhet. Nekem 9 év alatt már elég sokszor lépett a lábamra ló, de csak egyszer törött el, és akkor is csak a kisujjam.

2016. febr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Általában nem.

Viszont ha a fejét "eltolod", azzal nem nagyon éred el azt, hogy ne lépjen rád. Ha magad felé fordítod, akkor a teste tőled elfelé mozdul. Majd ráérzel.

2016. febr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer gumi lovaglós cipőbe végigsétált a lábamon egy nem kicsi ló, de csak fájt. Egyik ismerősömnek meg vmi nagyon kemény cipője volt és még úgy is ottmaradt a ló lába nyoma.

Szerintem álltalában nem törik el de van rá példa

2016. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
taposott már le párszor ló, de egyszer sem történt komolyabb. pedig nem mindig lovaglócipőben voltam, hanem sportcipőben, tornacipőben. max abban a pillanatban fáj, de nem tört el. de persze simán el is törhet, azért gondolj bele, rálép a ló a teljes 500 kilójával... nem lesz kellemes, az tuti. úgy tudod védeni a legjobban a lábad, ha lovagláshoz való cipőt, csizmát veszel fel, az erre van kialakítva, sokat tart.
2016. febr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!