Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez eléggé elkeserítő ugye? :/...

Ez eléggé elkeserítő ugye? :/ Mindenki ezzel piszkál. (hosszú)

Figyelt kérdés
Már rég óta lovagolok,de nagyon sokat esem,ez persze engem ne m zavar,de a többieket valamiért igen.Estem már olyat is hogy 2 hétig alig birtam mozogni (2m magas paciról) de mindig vissza ültem a nyeregbe.DE a többiek azzal jönnek mindig hogy "Na ma is lesel?" és már elég cikinek érzem magam hogy szerintük nem vagyok olyan jó mint ők.Ma például szőrén vágtáztam,lovam megcsúszott a sárban,és leestem csoda hogy nem ment át rajtam.Persze megint jöttek a cikizések,hogy én csak leesni járok.Egyszer mikor szőrán tanultam ügetni,elvesztettem a ritmust és szó szerint lepattogtam a lóról...Akkor olyan is volt hogy vágtában fordult a ló szintén nyereg nélkül és megint lecsúsztam...De olyan is hogy megijedt a ló,és ugrott egyett én meg persze bele landoltam a sárba.Azért azt tartom jónak magamban hogy rögtön vissza ülök akárhogy is nézek ki,de úgy érzem a sok esés után soha nem leszek jó lovas...Pedig nem félek egyáltalán.Szerintetek abba hagyjam a lovaglást,mert nem való nekem?Am aki szeretne küldök neki privátba lovas képeket :)
2016. márc. 30. 19:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

Én meg valahogy nem is értelek, de persze azt gondolom megint én leszek a hülye, de ha ennyit esel szőrén, elhiszem, hogy nem félsz, de minek akarsz meghalni?

Nem az a baj, hogy cikiznek, hanem, hogy elég egyszer szarul esni, mert te szőrén szeretsz vagánykodni.

Arról ne is beszéljünk, hogy milyen biztos ülésed lehet, amivel tuti baromira zavarod a lovat, ki sem térek arra, hogy mennyire rossz ez a hátának, beszéljünk inkább arról, hogy milyen marha sokat kockáztatsz. Persze jó buli a sárban fetrengeni, de pont elég ha egyszer esik veled a ló, mondjuk pont rád.

Nincsenek szüleid, barátaid akik nagyon ki lennének, ha tolószékben tologatnának?

Nincs edződ, aki felelősséget vállaljon?

Tök jó, hogy itt írja egy oktató, hogy csak így tovább kitartás, a nyakadnak is egyszer kell kitörnie....

Gyerekek ne csináljuk már!

Nem az a ciki, hogy leesel, hanem, hogy nem látod be, hogy nem megy még olyan jól, hogy szőrén csattarattázni! Az a ciki, hogy senki nem mondja el neked, a lovaglás mennyire veszélyes tud lenni, és kéne kicsit vigyázni magadra.

Miért kockáztatsz? Miért nem mész kicsit, mert teljesen nem lehet, biztonságira? Miért nem tanulsz nyeregben, ami sokkal biztosabb, lévén ügetésben nem pattogsz le, a legrosszabb esetben beleállsz a kengyelbe, míg felveszed....

Szerintem ez a ciki, de nem kicsit, és nem az, hogy leesel, mindenki esik.

2016. márc. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is küldessz képet ? Én is imádok szőrén lovagolni de nagyon stabil ülés kell hozzá!!! Veszélyes. Ez nem játèk. Ha küldessz képet akkor írok még.
2016. márc. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
Szia, nekem is küldhetsz képet! :) Én is szeretek szőrén lovagolni és úgy is tanultam meg :D
2016. márc. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Próbáltad már hogy teszel fel voltizshevedert és ha esel akkor abban megkapaszkodsz és nem esel lé aztán ha lesz majd biztos üléses elhagyod meg visszamehetnél futószárra ahol csak az egyensúlyra kell figyelned azt megtanulják és utána még irányítással együtt
2016. márc. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Velem is így van nyugi :) ne foglalkozz velük. Csak mások véleménye miatt nehogy feladd a lovaglást :). Az nem is igazi lovas aki még nem esett 😀 ;)
2016. márc. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Én először három évesen estem. Két éve volt a második igaz akkor csúsztam . Anyumnak az utóbbit nem mertem megmondani, de rájött a sáros pulcsimból. :) az elsőnél üggettem szárral amikor ugrott egyet. A másodiknál kiesett a jobb lábam a kengyelből és lecsúsztam. Mindkettőnél visszaültem. Nem cikiztek miatta, de ha azt tették volna se érdekel, én azt csinálok amit akarok, ha vissza akarok ülni ne szóljanak bele.
2016. ápr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
40%

Oké, tényleg van a mondás, hogy aki nem esett még, az nem igazi lovas. Na de hogy állandóan leesni.. Szerintem gondolkodj el rajta, hogy neked való ez a sportág egyáltalán.

Vagy zakózni jársz oda? 😂😂😀😀

2016. ápr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem a kérdező lovagol nyeregben is, csak néha felül szőrén, legalábbis én így értelmeztem. Azt sem tudom hol olvasták páran, hogy vagánykodott, mert menőnek érzi ha leesik.

Azzal meg ne gyertek, hogy szőrén lovagolni veszélyes. Nem láttatok még kengyelbe ragadt lábú lovast? Lehet szarozni a lovasoktatókat, de a tökéletes lovasoktató sem tud minden mozdulatodra időben reagálni helyetted.

Az meg a leghülyébb hozzáállás, hogy hagyd abba ezt a sportot, mert nem neked való.

2016. ápr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
61%

A voltizsheveder se arra való, úgyhogy inkább felejtős.

De a 11.-kel értek egyet. Az a ciki, hogy az életedet kockáztatod minden nap, erről mindenki tud, és senki sem szól! Sőt, te is tudod, de telibeszarod, mert na és, hát mindig esel, jól van az. De nincs jól!

Tegyél rá nyerget, menj el EDZŐHÖZ, tanulj meg lovagolni. A helyes ülés kulcsfonosságú ugyanis, és kehet azt kezdeni szőrén, vagy nyeregben, de ennek megvan a maga, jól kitalált és bevált technikája, amitől nem elhet eltérni, mert idővel halálos baleset a vége. Ráadásul a ló hátát is tönkrevágja, de az már csak a járulékos veszteség például egy haláleset, vagy bénulás mellett.

A lovaglásban kell annyi alázat, a ló és a hobbi felé, hogy legyen egy külső kontroll, aki segít, hogy jobb legyen neked is, és a lovadnak is. Ráadásul ez nem olyan dolog, hogy megtanulod, aztán évtizedekig egyedül maszekolsz, és ugyanúgy megy. Az olimpikonok is visszaülnek futószárra olykor, ülésjavításra, stb. Mert amúgy romlik, kontroll nélkül.


Na, most lehet engem is lepontozni.

2016. ápr. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Ha úgy érzed, hogy ez a sport neked való, min de áron folytasd! Ne hallgass arra aki cikizik ők csak rosszat akarnak, ignoráld őket. Az esésekből, balesetből tanulunk igy van a

lovaglással, majd erre jobban összpontosítok hogy jön a kanyar hoz ne csusszak le. De ha tényleg szereted ezt a sportot akkor ne hagyd abba!!!😊❤🐎

Én is járok lovagolni es nagyon szeretem🐎❤🐴

2018. okt. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!