Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elkeserítő, szomorú helyzet....

Elkeserítő, szomorú helyzet. Van ki út? Hogyan? Hosszú nagyon.

Figyelt kérdés

18 éves vagyok.


Itthon most rettenetesen nagy balhé van.



Történet:

Anyukám nevel engem,2 féltestvéremmel.A 2 öcsém,még csak 12,illetve 8 éves.


Anyukám kétszer vált el.Egyszer az én apukámtól,nagyon régen,egyszer pedig a testvéreim apjától lassan 5 éve.


4-5 éve van együtt a jelenlegi élettársával ha nevezhetjük így.


Mindkét válás oka az alkohol volt.Apukám levágta az ujjait a bal kezén,emiatt elkezdett inni,anyát megverte nap mint nap.

Elváltak.Viszont apukám,rendbe tudta hozni az életét,azóta sikeres ember.

A második válás,is az alkohol miatt volt.A nevelőapám rengeteget ivott,de ezt akkor is letagadta,ha érezni lehetett rajta.Mivel keveset járt kocsmába,otthon rejtegette el.Engem szó szerint lelki terror alatt tartott.-De nem ez a lényege a kérdésemnek,meg nem is ez a fontos.


Szóval másodjára is elvált.Az emberek ilyenkor azért már suttognak,hogy ilyen olyan nőszemély pedig nem az.Az igaz,hogy a 2. válás előtt,1 hónappal a mostani élettársával megcsalta az akkori férjét ha ezt lehet csalásnak nevezni,mivel ő már fél éve folyamatosan berúgott szinte minden nap.Emellett hihetetlen rossz ember volt.Pl nekem földön kellett aludnom,ha nézni szerettem volna a tv-t.8os koromban fél8kor le kellett télen-nyáron feküdnöm.(gimnázium évekre elváltak)


Viszont a jelenlegi élettársa is iszik.Ő nem csinál olyanokat mint a az előző.-de sokkal rosszabb.


Nem annyiszor rúg be,mint az előző,hanem heti 1-2szer,de olyankor rettenetesen.

Emellett ő "színészkedik".Tudni kell,mielőtt anyával összejött,elhagyta a családját.Mármint elköltözött.-de azt mondta,amúgy is elköltözött volna,mivel nem tudta elviselni a feleségét.Szóval ócsárolta.


Hozzánk költözött.4-5 hónap alatt kiismertem annyira,mikor még mindenki """Istenítette""",hogy ő sem különb mint az előző férje anyának.-Akkor nagyon kaptam a fejemre,hogy "nekem senki sem jó"-mármint apa.Családtagok,közeli barátok mondták ezt.

Így én akkor megfogadtam,nem szólok bele.Teltek az évek,az élettársa,egyre jobban úgy érezte be van biztosítva,és egyre többször veszekedett,rúgott be.


Sajnos igazam lett.Tróger ember.

Anyát elhordja minden k.rvának,sajnáltatja magát a kocsmában,úgy adja elő a történeket mintha áldozat lenne.

Amiben valamelyest igaza van,mivel van egy férfi,aki anyának sokat segít.Anya nekem mindent elmondd,azt is elmondta,amikor az előző férjét megcsalta a mostani élettársával.Viszont most semmi sem történt.


3 éve van ez a férfi a háttérben,de soha nem történt semmi.Egyedül az,amikor anyagilag rossz helyzetbe kerültünk,önzetlenül támogatott,mivel neki rengeteg pénze van,és anyához bejár a presszóba.


Ez kibukott,hogy ő itt van a háttérben.Sajnos rosszkor.Akkor amikor anya már mondta az élettársának,hogy

menjen el.Viszont mindig gőgösen mondja,hogy elköltözik,de soha nincs annyi bátorsága hogy elmenjen.

Augusztus elejétől iszik folyamatosan szinte.Vagyi 2-3 naponta berúg.

Csapkodja az ajtót üvölt,káromkodik a kicsikre is.


Anya emiatt akarja,hogy elmenjen,de az élettársa minden k.rvának elhordja,mivel úgy gondolja a férfi miatt van ez,akivel még egyszer mondom semmi nem történt.Csak segített.


Ha ez a férfi nem lett volna,akkor iskolát sem tudtuk volna elkezdeni,mivel az élettársa a fizetését piára költötte,nem érdekelte,hogy 60ezres csekkek vannak,vagy,hogy miből megyünk iskolába.


Azt mondta,elfog költözni,de a pénzt elherdálta,jelenleg a munkahelyén az üzemben leállás van 1 hónapja.1 hónap alatt 1-2x kellett mennie,akkor is részegen ment be.Így biztosan kifogják rúgni.Mivel ma is,annyira részegen ment,hogy a biciklivel is felborult a kapu előtt.Olyanokat csinál,hogy "elköltözök",címszó alatt felmegy a padra,vagy a pincébe,csirkeólba és ott alszik.


Tegnap részegen leesett a padról,összetörte magát,alig bír járni,de a kocsmába vagy 5-6szor ment ma.


Anya meg is szólta,hogy nem is bír menni,mivel fáj mindene,és részegen a válasza,csak annyi volt,hogy "nem a torkom fáj"



Anya reggel 5től este 10ig dolgozik,mire bezárja a presszót néha éjfél is van.Alig alszik,alig van itthon,ez az ember pedig folyamatosan berúg,és idejár haza.


Augusztusban,3-4 havi olyan albérletet kitudott volna fizetni,ahol bútor is van.Keres 100-130ezret,így egyedül megis tudna élni.


Mit tegyek szerintetek?


Van egy húga,akitől viszonylag fél,mivel szülei meghaltak,de tegnap őt felhívta,és elhordta anyát minden k.rvának,emellett előadta,hogy ő áldozat,így anya nem hinném,hogy tud vele beszélni,hogy csináljon valamit.


Mit tegyek?Megszereztem a telefonszámát,hívjam el egy beszélgetésre,hogy miket csinál ez az ember,hátha hat rá,vagy segít,hogy elköltözzzön?



Mert magától sajnos szinte biztos nem fog.Nekem érettségiznem kell ebben az évben,szalagavatóra kellene készülnöm,de így értelme sincs,mivel itthon anya nincs,a 2 tesómnak kb szó szerint én vagyok az apja.Én nevelem,tanítom őket,háztartást is én rakom rendbe,emellett sok jószág is van amire figyelni kell.



Szóval hívjam fel a húgát,vagy mit csináljak?

Anya túl jószívű,hogy az utcára rakja,de lehet nekem kellene megtenni ezt a lépést.A ház az én nevemen van,igaz,az élettársa ide van bejelentve,itt lakik.Ha rendőrt hívok,eltudom vitetni rosszabb esetben?-(bár ezért anyától nagyon kapnék)



Sorolhatnám a rengeteg problémámat ezzel kapcsolatban,hogy közben,van egy 2 éves barátnőm,akit nem merek lassan ide lehozni,és így sokáig őt sem tarthatom bizonytalanságban.



Sajnos túl korán kellett felnőnöm.Nem egyszer fordul meg a gondolat,hogy megölöm magam.Minden hülyeség nélkül.A kertünk végén húzódnak a sínek,és rengetegszer indultam neki.


Lassan kilátástalan a helyzetem.Nem tudok mit tenni.Beleroskadok.A saját anyámban napról napra én tartom a lelket,miközben minden rokonnak,barátnak,osztálytársnak játszom a vicces vidám,vagány gyereket,aki egy átlagos 18 éves.Nem látszik a ruhámon,vagy egyéb dolgon,hogy szegények vagyunk.Kivétel a házunk lepukkant,de az sem vészesen.Egy két helyen van 3-4-5 méteres vakolat lehullva,meg a nyílászárók nagyon régiek.

Viszont rajtunk nem látszik,öltözködés,étel stb.Mivel anya a lelkét is kidolgozza.


Ha valaki megnézi mennyi a dolgozható munka egy hónapban,és számolja hozzá,hogy anya 5-től 10ig dolgozik,minimum 20 napot egy hónapban,olyna presszóban,ahol rosszabb napokon is 50-60ezer ft-os forgalom van.Teljesen kimerült.



Szóval utoljára:

Kérdésem:

Beszéljek a húgával,hívjak rendőrt,amikor anya elmegy dolgozni,vagy mit tudok tenni?



Köszönöm előre mindenki válaszát.Isten áldása legyen mindenkin,aki hozzászól.


2011. szept. 7. 19:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%
Anyád a kocsmában ismerkedik? Hitetlen ennyi alkesz van, anyádban van a hiba.
2011. szept. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Jajj te szegény gyermek! Még végig olvasni is rettenetes volt,nem hogy ebben lenni.

Mivel nevelőapád be van jelentve a házba,így rendőrt felesleges hívni.De ha te kijelented őt úgy,hogy senki nem tud róla akkor már lehet próbálkozni.De ahhoz menj be az önkormányzathoz és tudj meg mindent.

A húgával lehetséges,hogy érdemes lenne kommunikálni,de holló a hollónak nem vájja ki a szemét.

Valahogy anyukádnak kéne rájönnie arra,hogy kitegye a szűrét.

Én drukkolok neked,hogy egy szebb életetek legyen és megoldódjon ez a helyzet.

2011. szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Végigolvastam, és úgy gondolom, a legtöbb, amit tehetsz, hogy beszélsz a húgával. Azt mondod, ő talán tud hatni rá. Mindenképp hívd fel, de a rendőröket szerintem csak végső esetben hívd. (Nem is biztos, hogy elvinnék, hiszen bűncselekményt nem követett el.)
2011. szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
sajnálom a helyzetet amiben vagy. hidd el én megértem, nekem is elég zűrös gyermekkorom volt (a sztori hasonló a tiédhez), és még ma is tart, de közel sem olyan rossz mint ez... a tanácsom először az lett volna, hogy hívd csak a húgát, de akkor ha a anyud élettársa rájönne, te szívnád meg, főleg hogy anyukád alig van otthon hogy melléd álljon. a helyedben azt tenném, hogy nem játszom tovább a vagány gyereket. igenis akadj ki, mutasd ki hogy mit érzel, és ne feledd hogy nem csak neked rossz ez hanem a kistesóidnak is.. addig nyúzd őt, amíg nem adja be a derekát anyukád, és el nem küldi. meg kell tennie, ti vagytok a fontosabbak! mondd meg neki hogy ne féljen tőle! ha elmenne, ott lenne még az a barátja, aki multkor segített nektek?
2011. szept. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem ismerkedik.


Az élettársát ismerte egyedül ott meg.


Aki segít,őt még gyermekkoráról ismeri,attól,hogy bejár.

2011. szept. 7. 20:16
 6/18 anonim ***** válasza:
35%

Nem olvastam végig. Viszont érdekes, hogy mindkét férje, sőt az élettársa is alkoholista.

Sok esetben a nő miatt iszik egy férfi, hát nálatok ez 100%! Anyád olyan lehetetlen ember lehet, hogy szobanövényt sem szabadna tartania, nemhogy gyereket nevelnie... Hogy lehet ilyen körülmények közé taszítani titeket 3-szor is? elképesztő...

Az is bizonyítja, hogy anyád a problémaforrás, hogy apád, amint kikerült anyád közegéből, helyreállt.

2011. szept. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

ma 20:15


Nem megy el.Anya 5napot dolgozik,2 -t itthon van.-Jó esetben.


Azt mondja,hogy elmegy,látványosan összepakol,de végül a padláson vagy itt ott alszik.Sajnos.


Anya pedig nem fél tőle,de ha nekimegy sem megy el,presszót nem hagyhatja ott,mert kirúgják.


Anya 100szor elmondta már neki.

2011. szept. 7. 20:19
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Huhh elég összetett a helyzet. Én azt mondanám neked, hogy anyukáddal beszélj erről. Remélem jó kapcsolatban vagytok, és meg tudjátok ezt beszélni. Mondd el neki, hogy ezt az embert rakjátok ki közösen a házból, nem szabadna neki ilyen jó szívűnek lennie.

Kérdezz rá szereti-e ezt az embert (én nem hiszem...) és ha sikerült megbeszélni, akkor kérjetek a rendőrségtől távoltartási végzést.

Ne add fel, biztosan nagyon jó ember vagy, hogy így segítesz anyukádon, meg látszik az írásodból, hogy nem az a hülye gyerek stílusú vagy!

Szorítok neked!

2011. szept. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

ma 20:19


Félreérted.Anyukám a legjobb anya.


Abban hibás,hogy ilyen korcsokkal állt össze.-Már elnézést.


Anyának rengeteg barátja van,és sokan szeretik,rettenetesen szerény nő.Emellett vallásos is.

Soha egy léleknek nem ártott.Nem boszorkány,dolgos nő,aki ha megszakad is dolgozik.Jelenleg rákos,sem ideje,sem pedig pénze nincs kezeltetni.


Attól,hogy sok ilyen tényezőt nem írtam,rengeteg ilyen van.



Apukám,pedig azért állt helyre,mivel chipet ültettetett be,így nem iszik,fekete munkával,pedig milliomos.

2011. szept. 7. 20:22
 10/18 A kérdező kommentje:

ma 20:22


Olvasd el mégegyszer.

És visszavehetnél a szádból ha egy ismeretlen emberről beszélsz.Tudod kit kellene tarkón lőni?

Anyukádat,apukádat,hogy ilyen egy kretént neveltek fel.

Tudod..Gyereket várt,de te jöttél..

2011. szept. 7. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!