Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen a bátor, igazi lovas?

Milyen a bátor, igazi lovas?

Figyelt kérdés

#lovaglás #lovas #igazi #bátor #Bátor lovas #Igazi lovas
2016. ápr. 4. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Két kilónyira....
2016. ápr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy milyen bátor? Tied az izgulós kérdés is? Mert szerintem vannak olyan helyzetek, amiben mindannyian izgulunk sok sok évi lovaglás után is.
2016. ápr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Rybun válasza:

Tapasztalt, felelősségteljes, erős (mind fizikai, mind szellemi értelemben), ismeri a saját és a lova határait, képes helyzeteket megfelelően felmérni és kezelni, gondoskodó (legalább a lovával szemben), és nem egy bunkó paraszt, mert a lovas közösség nem bunkó parasztokból áll.

Az, hogy már esett le a lováról, nem azt mutatja (közvetlenül) hogy igazi lovas. Egy hót kezdő is leeshet a lóról, és mégsem lesz attól igazi lovas. Ez a tapasztalattal jön, amit csak az idő hozhat meg. Ha az ember sok ideje csinál valamit, akkor bizonyára sokféle helyzetben volt már.

2016. ápr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A bátorságot idővel a rutin szüli,az h meg igazi lovas ez relatív h ez kinek mit jelent. Szerintem az már igazi lovasnak számít,aki nézi a ló érdekeit,kényelmét,jól eltudja látni és nem lovagol lovasfelszerelés nélkül (minimum lovasnadrág) .
2016. ápr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%
Lovasoktató vagyok, sok lovas fiatal tanul nálam. Került hozzám belovaglásra egy póni, aki nagyon vicces kedvű. Ha olyan kedve van, addig ugrál, míg le nem dob, amúgy jó képességű, nagyszerű kis ló. Az egyik lovasom, hosszas könyörgés után ráült, ledobta. Azóta csak én (a lovasoktató) ülök rajta. Aki rá merne ülni, arra azt mondom, bátor. kb. 10 versenyzőm van, aki el tudná lovagolni, de nem mernek ráülni. Szerintem a bátor lovas azt jelenti, hogy nem vállal felesleges kockázatot, de valamit-valamiért alapon ráül az olyan lóra is, ami kicsit problémásabb, de egyébként nagyszerű élményekkel gazdagít rajta egy-két nehezebb óra. Ha tudnád, mennyire kevés az ilyen...
2016. ápr. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!