Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak? Egyszerűen nem...

Mit csináljak? Egyszerűen nem birok vele.

Figyelt kérdés
Van egy 9 éves 130 cm-es welsh kancám. December elsején hoztuk el de már május óta ismertem. Egyszertört vastag zablája van. Egyszerűen nem reagál a zablára. Se nekem sem az oktatómnak se senkinek. Terepen eleinte szót fogadott de mostmár nem. Pályán nem birok vele menni mert nem fogad szót. Osztályba nem is merészkedek vele. Mit tehetnék azzal,hogy ennyire csökönyös,makacs? Akár át is húzhatnád a száján a zablát de nem reagálna rá. 8 évig egy 9 éves kislány volt a gazdája. Ennyire elronthatta?? A csízma segítségre sem reagált. Arra már megtanítottam ,hogy reagáljon rá. Tud feküdni,ülni,"ölelni",. Egyszerűen mindent megtanul. Okos jószág de ez nem megy !!!!

2016. ápr. 13. 14:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Fokozatosság! Sok-sok futószár,majd futószáron ülni rajta úgy,hogy nem te hajtod,hanem aki futószárazza.Talán erősebb zabla,és egy nagyon gyenge sarkantyú.Rúgdosni nem szabad, mert ha rúgdosod,akkor egy idő után mégjobban eltompul.
2016. júl. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!