Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdo lovasnak mekkira palca?

Kezdo lovasnak mekkira palca?

Figyelt kérdés
Most fogok eloszkr szabadon lovagolni es par het mulva ezert be kell szereznem egy palcat. Adnak a lovardaban js de csak 4 van es neha nincs szabad. A kerdes: a lonak a lapockajan vagy a farjan kell palcazni es hogy egy 65cm es palca jo nekem? Mm kezdo lovasnak. Decathlonban neztem 3000 ft ert egyet... Jah es a csuklopant az sokat segit?

2016. ápr. 28. 17:21
1 2
 1/15 anonim válasza:

Attól még, hogy szabadon lovagolsz nem kell feltétlenül pálca, egy jól idomított és eggyüttműködő iskolalovon fogsz gondolom ülni, nagy valószínűséggel nem is lesz rá szügséged. Szerintem először próbáld ki azokat, amik a lovardában vannak, így kitapasztalod majd melyik az a hossz, ami számodra a legkönyebben kezelhető. Én például kifejezetten nem szeretm a hosszabb (díjlovagló) pálcát, nekem valahogy soha nem álltkézre és hoppilovasként szerencsére nincs is rá szügségem. :D Nekem is decathlonos pálcám van, a legegyszerűbb fajta és nekem tökéletesen bevált.

A rövidebb pálcával nem is tudsz a ló farára csapni, csak akkor ha egy kézbe veszed a szárakat, ami szerintem még így a legelső egyedül lovaglásod alkalmával nem hinném, hogy bekövetkezik. Szóval a lapockáján használd, de szerintem mivel a pálca a csizmasegítség kiegészítése, jobb ha a csizmád mellé csapsz vele.

A csuklópánt terepen hasznos, mert nem esik ki a kezedből a pálca, viszont pályára felesleges, mivel kézváltásnál úgyis cserélgetni kell.

Szerintem a 65cm-es jó lesz neked.

2016. ápr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Koszi

Hat azert kell mivel ha olyan napja van a pacinak oda kell azert csipni neki. Nem agyonverni kell termeszetesen. Meg hat a gyengusz labamnak jol jon egy kis segitseg

2016. ápr. 28. 19:23
 3/15 anonim ***** válasza:

Én inkább egy hosszút ajánlanék, jobban kézre esik és könnyen tudod ott használni, ahol kell, a csizmád mögött.

A lapockára adott csípés lehet egy jelzés a lónak, de a csizmasegítséghez nem sok köze van.

2016. ápr. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Gyenge combbal nem lehet lovagolni erosits!!!



[link]

2016. ápr. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokaT!

EZ A VIDEÓ NAGYON JÓ, EZT IS KÖSZI :)

amúgy nem olyan gyenge a lábam, csak néha tesin amikor túlzás nélkül 5 km -t futunk akkor azért nem tudok vele túl sok erőt kifejteni :)

de majd edzek rá, meg vádlira és hasizomra is :)

2016. ápr. 29. 20:34
 6/15 anonim ***** válasza:
Kezdőként általában elég a rövid pálca, később az idomításhoz kell maajd a hosszú.
2016. ápr. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne vegyél egyáltalán. Majd ha az oktató jónak látja, fog neked adni. Totál kezdőként ne te döntsd már el..
2016. ápr. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mondta az edzom hogx kell majd 3 het mulva, ezert kerdeztem meg most. Mondta, hogy majd kitapasztalom melxik palca jo, de mindenkepp vegyek. Es en most csak erdeklodtem mivel en 40cm, 65cm, es 120 cm palcat talaltam a deklcathlonban.
2016. ápr. 30. 19:00
 9/15 anonim ***** válasza:

Na ez a beszed...ezt mar szeretem ezt a hozzaallast kerdezo :")

:)

2016. ápr. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
mármint? :"D
2016. máj. 1. 00:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!