Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik zabla lenne jó?

Melyik zabla lenne jó?

Figyelt kérdés
Gumis,pálcás zabla,vagy csak sima pálcás zabla? Mi a különbség?
2016. máj. 1. 07:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ja csak te nem 12 évesen kezdted a lovglást. Az én pónim és van mikor az oktatóm rajta tanít van amikor a sajátján. Meg felváltva járunk terepekre is,hol az ő lovaival megyunk hol az én pónimmal ❤
2016. máj. 2. 15:32
 12/19 A kérdező kommentje:
Marmint én a pónimmal ő meg a saját lovával. Keten nem ülünk rajta, az azért durva lenne ❤💜
2016. máj. 2. 15:33
 13/19 A kérdező kommentje:
Neten át meg tudod oldani a problémát te?? Úgy is biztosan jobban értessz a lovakhoz mint én. Gyerekek lovagoltatására "alkalmas" kanca welsh póni 135-cm magas 9 éves. Egyszerűen nem megy arra amerre szeretnéd. Egyszer baromi nagyot estem róla,meg nyúlt a 7-es csigolyám. 2 oktatóm ült rajta nem sok mindent tudtak rajta segíteni mert kicsi nekik és nem teljesen kapott jó segítséget a méret problémák miatt. Terepen sem fogad szót , első második terepen úgy ment mintha álmodtam volna. Most szombaton volt az oktatóm várhatunk körben mondta az oktatóm,h mit csinaljakerre a lo elvitt a készítéséhez. Jó vissza vittem a pályára nem szálltam le róla. Másodjára is eljatszottuk. Másik ló amim lovaglok szót fogad azt mondta az oktató,h velem nincs probléma úgy iranyitom ahogy kell azért fogad szót a másik ló ugyan arra a segítségre. Ugyan azt a segítséget alkalmazom mind a két lonal az eggyik halgat rá az én pónim bezzeg nem.
2016. máj. 2. 15:45
 14/19 A kérdező kommentje:
Várhatunk körbe: vágtáztunk körbe 😂
2016. máj. 2. 15:46
 15/19 A kérdező kommentje:
Ja: NEM ÉN """ NEM HOZZÁ ÉRTŐ EMBER"" (mint ahogy ti említettétek) MONDTAM,H MÁSIK ZABLA KELL NEKI. AZ OKTATÓ MONDTA,HOGY PRÓBÁLJUKMEG MASIK ZABLÁVAL... az eén kérdésem az volt :hogy gumis zabla vagy gumi nélküli.
2016. máj. 2. 15:54
 16/19 anonim ***** válasza:

Akkor mondok mást. Nem új zabla kell, hanem új oktató. Nincs olyan ló, amelyik nem lovagolható el a legegyszerűbb szerszámokkal. Olyan viszont nagoyn is van, hogy az ember nem ért valójában hozzá, és ezt egyre durvább és durvább dolgokkal orvosolja. A pálcás zabla segít a fordulatok meglovaglásában - minimálisan, csodát ne várj tőle, és a világot sem váltja meg. Ahol a tudás véget ér, ott kezdődik az erőszak.

A hiba egyáltalán nem benned van, aki így próbálja beállítani, egyszerűen olyan nagy tudásanyaggal született, hogy fél évesen már Dallos Gyulát oktatta... A hiba abbna az edzőben van, aki nem tud helyesen idomítani egy lovat. Mert amíg a ló pályán sem közlekedik normálisan, terepen sem fog. Idomítani kéne, ami nem úgy néz ki, hogy elindul/megáll, ha nagyon erőlködsz, meg úgy nagyjából oda megy, ahova küldöd. A kérdés mindig azon van, hogy hogyan... És ehhez sem kikötő, sem ilyen-olyan zabla, semmi nem kell. Csak tudás, türelem, szándék... Válts edzőt.

2016. máj. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Jó.... : ' ( értem mit mondassz és hidd el nagyon óvatosan banok vele még ezzel a zablával is. Ha tehetem kötőfékkel lovaglom, de nem lehet mindig azzal,meg nem is nagyon reagál rá,de azért megy úgy is.
2016. máj. 3. 16:02
 18/19 anonim ***** válasza:
Kötőfékkel nem lehet lovat képezni. A pálcás zabla lehet segítség, én viszont vékonyabbat ajánlanék, merthogy eleve kicsi a ló szája. Plusz jó legyen a méret, ne lógjon ki oldalt a szájrészből. Plusz idomítás, mert a zabla semmit nem fog megoldani.
2016. máj. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Jó. Nem kotofekkel kepeztem
2016. máj. 4. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!