Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sántít? Mit tehetek még érte?

Sántít? Mit tehetek még érte?

Figyelt kérdés
Ma ugrott szabadon a pónim bemelegítés után 30cmt . Meghúzta a lábát elkezdett durván sántítani. Lesétáltattam és már akkor csak picit sántított. Kiadtam,h pihennie kell és bekentem a lábát lóbalzsammal. Ha nem múlik el neki 2 napon belül megnézettetem állatorvossal. Tehetek érte még valamit?

2016. jún. 5. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt, hogy most viszed el az állatorvoshoz... komoly dolog is lehet.
2016. jún. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi. Kihívom az allatorvost.
2016. jún. 5. 17:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Én sem szoktam azonnal orvost hívni sántításhoz, igaz főleg azért sem, mert az orvos sem tud többet mondani nálam, legfeljebb röntgen után, mint, hogy pihentessem, kenegessem, napi 2-3× 5-10 percet sétáltassam nagyon kíméletesen, hogy keringjen kicsit a vér a lábában.

De az kétségtelen tény, hogy nem árthatsz vele, ha megnézetteted dokival is.

2016. jún. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Ma már nem ér rá azt mondta :/ remélem holnapra meg már elmúlik :( ritkán szokott ilyet csinalni de akkor is már másnap semmi sem szokott latszani úgy viháncol a többiekkel mint előtte 😂 de most nem engedtem hozzájuk
2016. jún. 5. 17:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Boxnyugalom, ha duzzadt phenylbutazon néhány napra, majd az orvos utasítása szerint.
2016. jún. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most jöttem be tőle és csak langyos a lába nem olyan forro mint volt. Duzzadás max 1mm-rel nagyobb mint epségben a lába. Szerintem helyre fog jönni :)
2016. jún. 5. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!