Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem adta ma vajon a...

Miért nem adta ma vajon a lovam a bal hátsó lábát? Nem sántít.

Figyelt kérdés
2014. szept. 8. 19:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ettől még lehetnek fájdalmai - pl. a jobb hátulja fáj, ezért nem akarja odaadni a balt, mert akkor a súlyát a jobbra kéne raknia.

De simán lehet az is, hogy hülyére vesz, és kihasználja, hogy nem muszáj, stb. Pl. csikóknál szinte mindig eljön a pillanat, amikor eddig adta, mostantól meg elkezd kekeckedni, általában gyorsan meg lehet velük értetni, hogy ezt a mutatványt mással játsza, ne az emberrel.

Meg lehetnek még okai, így látatlanban, ennyi infó mellett igazából bármi.

2014. szept. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Aha,ertem. Mar nem csiko. Mondjuk mar szurkulet volt mikor kapartam,nem igazan lattam mi van a jobbal,de azt turte. Holnap beprobalkozom nappal,mert igy a bal hatso pataja kimaradt.
2014. szept. 8. 20:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is van, hogy nem adja, olyankor egyiket sem, máskor meg a legfinomabb kérésre is emeli. Ő mondjuk még kis csikófejű. Meg az egyik lábán volt egy súlyos sérülés, és nem szeret arra ránehezedni.
2014. szept. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vagy csak szórakozik. Ha rendszeresen nem csinálja ,akkor inkább a szórakozás mintsem az ,hogy baja van.
2014. szept. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szerintem sarlik,neha ram is sunyit. Tragyaleben nem acsorog ugyan,biztos ami biztos kihivom a kovacsot,nezze at a labat,csak jobban ert hozza.
2014. szept. 9. 11:39
 6/12 anonim ***** válasza:

És ha sárlik akkor szabad sunyítania vagy ellenkeznie?

Ne hagyd rá ezeket a dolgokat, mert a végén a fejedre nő.

2014. szept. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem kellene,de betudtam a "hormonzavarnak". Azóta megharapta egy ismerősünket,teljesen bekattant. Rácsapni nem tudott a pofájára mert rögtön elszaladt. Be sem merek menni hozzá,még oldalba rúg míg kaparom. Az ismerőst mondjuk már egyszer egy másik ló is megharapta,csak elment előtte. Nem agresszív hapsi,inkább mutuj,sztem ezt érezték a lovak. De én most fosok a lótól. Remélem hamar lemegy róla és megint normális lesz.
2014. szept. 9. 20:18
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha ezeket csak úgy ráhagyjátok, magától nem lesz kisangyal, azt most megmondom. Edzői segítség, vagy valami? Akármilyen birka lovat veszel, meg "eddig nem csinálta", előbb-utóbb mind a fejedre nő, ha nem tudod megfelelően kezelni. Szóval a szakember jelenléte, főleg az elején jót tenne.

Meg egyébként másik kérdés - van társasága? Ha egyedül van, akkor könnyen bekattanhat. Póni, másik ló, szamár megteszi.

2014. szept. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sajat csikoja van.
2014. szept. 10. 15:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Szedd össze magad, mert így nem lehet lovat tartani!!!

Ennek a viselkedésnek biztos volt előzménye, csak szépen rá lett hagyva, aztán átvette az irányítást.

Szóval tessék megfogni azt az állatot és ha sunnyog, meg harapni akar úgy szájon vágni, hogy csak úgy zörög. Nem lesz tőle semmi baja, csak megmutatod neki, hogy te is tudsz erőszakos lenni.


Ha nem kérsz szakértő segítséget, akkor komolyabb bajok is lehetnek.


Nem mellesleg az ilyen ráhagyott lovakat szokták az agresszivitásuk miatt vágóra küldeni, pedig egy-két jól lereagált helyzettel ez az egész kivédhető.

2014. szept. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!