Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan nevelhetnék, egy...

Hogyan nevelhetnék, egy ideges, neveletlen lóból, egy kezes aranyos szótfogadót pacit? (LENT)

Figyelt kérdés
Szóval.Nem saját ló,de rajtam kívül senki sem foglalkozik vele.enni,inni kap de állandóan az istállóban áll mocskosan.elkeztem vele foglalkozni,de állandóan ideges,nem lehet vele az udvaron lenni,mert mindentől megijed(bár ma nem annyira volt vészes a helyzet)szóval,mit csináljak,hogy egy nyugodt,szófogadó paci legyen belőle?(sajnos nincs lehetőségünk "szakembert" hívni,karám nincs csak egy legelő,de ott a többi ló bántaná,ezért nem tudom sehova kiengedni)

2016. jún. 26. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok

ez is a te kérdésed volt ügye? Hány éves vagy? Nem tud felnőtt segíteni? Először annak a szegény lónak,normális hely kellene. Bízni a kellene valakiben. Addig sztem nem fogtok vele sehova eljutni míg,valakiben nem bízik. Nem neked adták a pacit?? Nincs karám? Az komoly. Az ilyen lovakkal akkor mit csinálnak,azon kìvül,h semmit? Bár az én lovam is ilyen volt. :( 2 hét alatt kezes bárány lett mert előttem nem bízhatott meg senkiben. :( 9 év után eladták 8 hónapra, aztán elhoztam. Másnap már bízott bennem. Aztán meg el lehet kezdeni vele dolgozni. Ha követ téged akkor bízik benned. Csutakold sokat,legyél vele minél többet!!!!

2016. jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem jó a link:/ mármint ez ( előző vagyok)

A kérdés

Hogyan kell egy lovat kintre szoktatni? (lent)

Ja és még annyit,h sztem 4 évesen a többi csikóval kéne játszadoznia. És még csikó,mindenhez meg kellett volna szoktatni már. (Az enyém is welsh)

2016. jún. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen,az én kérdésem volt.Ma is voltam kint hozzá(próbálok minél gyakrabban kimenni hozzá)lecsutakoltam és azt vettem észre,hogy bökdösött meg bújt hozzám(aminek örülök,mert eddig nem csinálta)kivittem most is,és valamivel nyugodtabb volt,bár végig beszéltem hozzá,ahogy tudtam simogattam,nyugtatgattam.(és nem tudom,hogy ezzel jót tettem-e,de megpróbáltam ráülni több-kevesebb sikerrel nem dobott le meg semmi,de nem akartam sokat rajta ülni,hisz nekem most elsősorban az a célom,hogy bízzon bennem!Szoktam neki vinni mindig valami finomságot(répát,almát vagy kockacukrot,de én úgy vettem észre,hogy a répa a kedvence.)A tanya tulajdonosa tervez egy másik legelőt ahová majd kiengedhetem(egy idősebb lóval,de ők úgymond "barátok") szóval várok most a legelőre,de addig is szeretném,hogy minél kezesebb legyen!kérlek szépen,ahogy tudtok segítsetek!fontos az a ló! :/
2016. jún. 26. 22:00
 4/10 A kérdező kommentje:
jah,meg a patáját is feladja! :)
2016. jún. 26. 22:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Tudd, hogy mit akarsz elérni a lóval, minden cselekedetedkor ez a cél legyen előtted, és ez alapján büntess, vagy dicsérj. Legyél következetes, kiszámítható, legyél biztos pont a ló életében. Legyél jó VEZETŐJE. Dióhájban ennyi, egyébként meg ne internetről akarj megtanulni lovat nevelni. Ha elképzelésed sincs, mit kell csinálni, akkor inkább hozzá se kezdj, mert több kárt okozol, mint hasznot.
2016. jún. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
utolsónak:nem belovagolni akarom,csak azt akarom,hogy ne legyen állandóan ideges,és bízzon meg bennem.ezzel nem hiszem hogy el tudnám rontani
2016. jún. 27. 11:27
 7/10 A kérdező kommentje:
már mindegy.el fogják vinni :(
2016. jún. 27. 13:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a legjobb, ami történhet vele, ha elviszik. Egy olyan ló, amit nem elhet a többivel kiengedni, nincs belovagolva, a kinti tájtól retteg, annyira idegen neki minden, nem tudsz mit kezdeni, ha nincs is hova kivinni. Az nem élet, hogy majd te levakarászod napi egyszer, és állhat úgy az istállóban. Mozognia kell, játszani, tanulni, megszokni. A legjobb erre az, ha olyan új helyre kerül, ahol minderre lehetősége is van.
2016. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Örülj neki, ez nem élet a lónak és amíg minimális szinten nincsenek az igényei kielégítve, teljesen mindegy neki, hogy "bízik-e" benned, meg vezetgetik-e néha, mert így egy ló nem élhet, nemcsak egészségesen nem, de sehogy, maximum vegetálni tud.

Kérdés ugye, mi a fontosabb, az, hogy talán jobb helyre kerül, vagy az, hogy tudjál vele pacizni. Az meg, hogy azért nem ment legelőre, mert a többi bántaná, nonszensz.

2016. jún. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem nonszensz. Vannak olyan egyedek, amik annyira nem képesek beilleszkedni a ménesbe, hogy a többi egyszerűen megöli. Nagy ménesekben ez elő is szokott olykor fordulni egyébként... Ebben az esetben az összeférhetetlen lovat külön szokás tartani. De nem 0-24 bokszban/állásban, hogy nagy néha kihozzák kézen vezetgetni, az egyszerűen nem élet neki.
2016. jún. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!