Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mini Shetlandi pónit szeretnék...

Mini Shetlandi pónit szeretnék tartani. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval, szeretnék egy mini Shetlandi pónit,de nem lovaglásra, csak házi kedvencnek. Kezdő szinten értek a lovakhoz, 2 évig jártam lovagolni. Nagyon nagy kertünk van, és félrideg tartásban tartanám, és szeretnék tájékozódni az etetésével és a tartásával kapcsolatban. Ha nem dolgozok vele, akkor is kell neki abrak? valamint mennyi széna kell neki naponta? Valamint oltás és patkolás milyen időközönként kell neki? A természetéről tudnátok mondani néhány dolgot?

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2016. jún. 30. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz mint a lovak, min kettő kell mert társas.

Nem, munka nèlkl nem kell abrak, amúgy is hìzèkonyak.

Szèna igèny szerint.

Oltás mint a lovak, patkolás mint a lovak ha kell egyáltalán, bár csak a kertben ácsorogva valszeg 6-12 hónapot is bìr majd egy körmölèssel.

Nyugodt de makacs mint minden póni. Tapasztaltabb lovast igènyel az idomìtásuk.

2016. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! Igazából azért szeretnék még pici Shatlandivel kezdeni, mert majd később, jó pár év múlva szeretnék egy lovat, addig pedig megtanulnám vele az alapokat :)
2016. jún. 30. 13:44
 3/9 anonim ***** válasza:

6-8 HETENTE kell körmölés, ha ha valaki évente egyszer körmöltet, mert úgyse dolgozika lóval, akkor az már kieríti az állatkínzás fogalmát jószerivel.

Amúgy én se mondaném, hogy egyedül tartsd a lovat, társas lények. Persze csődört nyilván egyedül kell, de póni csődört meg semmi esetre se tarts kezdőként. Sőt, vigyázz, mert pláne az ilyen kerti díszek simán ránőnek az ember fejére, sőt.

2016. jún. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, megfogadom :)
2016. jún. 30. 17:01
 5/9 anonim válasza:
Nekünk 5éve van shetlandi pónink a kertünkben. Ha lenne még kérdésed, írj privátba!;)
2016. júl. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is shetlandikat tartok, igaz én kocsizok velük több-kevesebb sikerrel. Szénát esznek, napit 3-4 villával eléjük rakok, aztán hadd egyenek. Abrakot hírből sem ismerik, nem kell rájuk a plusz kiló. Kezes jószágok, de ugyanúgy kell tekinteni rájuk mint a rendes nagy lovakra, következetesen, szigorúan kell velük bánni, mert bizony ha megérzik, hogy gyenge vagy, egyből feszegetik a határokat. Nekem mindig is csődörjeim voltak, és vannak is mert én úgy tapasztalom, hogy lázadó természetüknél és csődör mivoltuknál fogva erősebbek, menősebbek mint a kancák, vagy a heréltek. Szekérben kettőt fogok össze mindig, hozzájuk képest komoly súlyokat is elhúzogatnak, úgyhogy valamennyire még tudok velük dolgozni is. Kérdezz ha gondolod, szívesen írok.
2016. júl. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ! :) és még annyit szeretnék kérdezni hogy mennyiből jön ki a havi etetése? :)
2016. júl. 4. 22:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy kicsi shetlandi póni mivel nagyon hízékony,nem dolgozik,és a mérete miatt is elég keveset eszik. Épp ezért sztem 1 hónapra egy nagy körbálás széna éppen elég neki. 1 körbálás széna ára úgy3-4-5000Ft körül mozog,attól függ,hogy hol nézed. :))
2016. júl. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Minimum kettőt vegyél vagy legalább egy kecskét még mellé mert egyedül meghal unalmában és magányában főleg ha olyan helyről veszed ahol sok loval/ponival volt együtt.

Szénat adj neki amennyit kér. Ez valtozo melyik mennyire éhenkórász... de általában elég éhenkórász fajzat a póni :)

És huncutabb mint a nagyló... Ki merem jelenteni hogy a pónikkal több baj van mint egy normál lóval.

Mént ne vegyél...

Körmöltetni évente min. 4x ha nm csinál semmit.

Szerintem vegyél papíros kancát aztán azt még be is fedeztetheted ha úgysincs haszna legalább dob egy csikót s lesz társasága :)

Abrakot nem szabad neki adni.

Sok sikert :D

2016. nov. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!