Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik a könnyebb: az ügetés...

Melyik a könnyebb: az ügetés vagy a vágta?

Figyelt kérdés
A vágta nekem nagyon nehezen megy, nagyon lecsapódik a fenekem, mikor kissé hátrébb dőltem akkor jobb volt, de nem nagyon akar menni. alkalommal vágtáztam eddig, az ügetés elég biztosan megy már. Bocsi a sok nagyon-ért.
2016. júl. 2. 15:23
 1/7 A kérdező kommentje:
*3 alkalommal
2016. júl. 2. 15:24
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

A vágta sokkal nehezebb az ügetésbe ha okos a ló akkor csak egy kicsit a sarladdal megütöd a lovat a heveder helyenén és beugrik! Ha a lovat vágtába akarod beugratni akkor a sarkokban ( h.a pályán lovagolsz) tanügetébe kell lenned rugj a ló hasa al, ha pedig nem megy pálcával üsd meg a farát! Vágta közben ki kell könnyítened ed ha érzed hogy kezd lassulni a ló hajtsd! A vágta egy sokkal összetettebb jármód a lovaglásbam!

Remélem segítettem!

2016. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak: nem feltétlenül kell kikönnyíteni vágtában, sőt, egy kezdőnek sokkal nehezebb a könnyített vágta.


A kérdésre a válasz: Szerintem eléggé egyén és lófüggő, hogy kinek mi megy jobban. Nekem mindig is valahogy sokkal jobban ment a vágta, mint az ügetés, szebb közben az ülésem, sokkal jobban tudok szorítani, míg a legtöbb lovasnak akit ismerek inkább az ügetés megy jobban. Viszont volt már olyan lóval is dolgom, akin gyönyörűen ülök ügetés közben is (általában nem szoktam szépen ülni. Stabil az ülésem, de valahogy olyan fura) a vágtájára viszont egyszerűen nem éreztem rá.

3 alkalom vágtában nagyon kevés ahhoz, hogy teljesen biztosan ülj, így ne aggódj, rá fogsz majd érezni te is. Azt tudom tanácsolni, hogy dőlj minél jobban hátra, szoríts a lábaddal, ha pedig lassulna aló, akkor belső lábbal (ha pályán lovagolsz) csizmázd minden vágtaugráskor, folyamatos ütemre.

Sok szerencsét :D

2016. júl. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Remélem, hogy oktató segítségével, kobakkal a fejeden tanulsz lovagolni, nem pedig önállón a szomszéd bácsi félig belovagolt póniján.

3 alkalom még kevés, gyakorolj. Futószáron vagy (gondolom) így csak az ülésedre kell figyelned. Tedd azt, amit az oktató mond. Idomító ülésben (mikor rendesen a nyeregben ülsz) próbáld a csípőddel követni a mozgást, mintha hintáznál! Engedd el magad, ne légy túl feszes, attól pattogni fogsz. Engedd le a sarkad, öleld a lovat a lábszáraddal.

Egyik jármód sem nehezebb a másiknál. Attól függhet esetleg, hogy melyik lónak melyik jármódja kényelmesebb. Jó lovazást! :) Élvezd a repülés-érzést, amit a vágta ad!

Véletlenül se hallgass az első válaszolóra, kérlek!

Kedves első! Nagyon nem vagy tisztában a dolgokkal. A kezdők a vágtát idomítóülésben kezdik tanulni, hogy ráérezzenek a ritmusra, tudják követni. Ezután következik a könnyítés megtanulása...

A ló ügetésbe nem "beugrik". Beugrásról csak vágtánál beszélünk. A vágtabeugratás (és egyébként egyik jármódváltás sem!) nem úgy működik, hogy belerúgsz a lóba! Vagy ahogy mondtad, "a hasa alá rúgsz". Rúgnék én a te hasad alá... A vágtabeugratás menete a következő: Belső csizma a normál csizmahelyen odatesz, hajlít. Külső csizma tenyérnyivel a heveder mögé, ez tartja meg a külső ívet, mindkét csizma "megszorít" és rugdosás nélkül már vágtázik is a ló. Továbbiakban a pálcahasználat sem úgy működik, hogy jól rácsapsz. Nem arra való, hogy verd a lovat. Persze ez csak akkor érvényes, ha alap szinten kiképzett lóról beszélünk. A szomszéd bácsi pónija lehet, hogy csak a hasa alá rúgásból ért, de ez tényleg ez a szint. Normális lovas ilyet nem csinál.

2016. júl. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Én most tanulok lovagolni én nem nagyon szeretek ügetni még csak könnyű vágtában mentem pónin de nagyon jó érzés szerintem.
2016. júl. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyenlőre pályán lovagolok, de csak lépésben és ügetésben. Míg futószáron voltam addig vágtáztunk, de nem sokszor. Lehet úgy látta az oktató, hogy nem megy ez még nekem, ne erőltessük? Amúgy igen, lovardában lovagolok, képzett oktatóval.(nem kellett még egyszer sem beugratnom vágtába, azt mondta ezt most még elintézi ő)

2016. júl. 2. 20:23
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egészen kezdőnek nyilván a vágta nehezebb, hiszen jobban hintázik a ló háta. :) Később pedig egyik jármód se lesz nehéz, sőt valószínűleg a vágta lesz a leginkább kedvedre való.


"Lehet úgy látta az oktató, hogy nem megy ez még nekem, ne erőltessük?"


Inkább arról van szó, hogy ügetésben lehet "kockázatmentesen" ráérezni az egyensúlyra és megszerezni azt a lovagló készséget, amely a vágtánál is működni fog majd. (Persze nagyon hasznos, hogy egy kicsit már a legelején belekóstoltatok a vágtába, hogy aztán majd visszatérjetek rá.)

2016. júl. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!