Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tanitsam meg a lovamat...

Hogy tanitsam meg a lovamat az ugratásra?

Figyelt kérdés
Friz lovam van. Tudom hogy azzal nem szokás ugrani, de csak hobbiból szeretném, nem verseny szinten. még sosem ugrott. Mennyi időbe telhet neki hogy alapszinten megtanuljon ugrani? Kanca, 8 éves

2015. aug. 14. 22:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Hát, ha jól tudom, akkor az ugratásnak vannak lépcsőfokai, és fontos, hogy fokozatosan edzed.

Először cavallettiz vele, először futószáron, majd úgy, hogy rajta ülsz, aztán később jöhet futószáron a kisebb akadály, és stb.... Bár szerintem tőlem okosabb aki járatos kiképzésben biztos erősebb támogatást tud neked adni az edzés tervhez és, hogy mit és hogyan csinálj. Én csak egy mezei hobby lovagló vagyok, aki mindig újra kezdte és már nagyon rég ültem lovon, szerintem te többet tudsz ilyen téren. De a lovasakadémiának vannak jó könyvei,és ebben a témában is láttam több jó könyvet képanyaggal illusztrálva.

2015. aug. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
16%
Te tudsz ugratni? Gondolom, hogy nem! Akkor,hogy akarod a lovadnak megtanítani? Keress egy hozzáértőt, aki neked is és a lovadnak is meg tudja tanítani!(legalább az alapokat) Abból lehet a legkevesebb gond, és ezzel ártasz mindkettőtöknek a legkevesebbet! Mivel a kérdést feltetted nem kellene ezzel foglalkoznod!! Szerinted a ló ismerete nélkül lehet a kérdésed második részére válaszolni!? NEM!
2015. aug. 15. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
62%
Én frízzel még egy 80 centis ikszet sem ugranék meg szívesen hacsak nem vagyok öngyilkos kamikaze .. Járóiskolázás,cavalettik sokasága után szoktak elsőnek kisebb ikszeket felrakni kezdő lovaknak,1-2 hónap de attól függ ,hogy halad a ló fejlődése. De idomítani is kell síkmunkával,különben felesleges ugrani. Nem árt ha fordul,átmegy a felvétel,helyes lábra érkezik stb..
2015. aug. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
57%
Edzővel!!! Edzővel!!! Nehogy egyedül, mert csak baj lesz belőle :) Az ugrás nem abból áll, hogy odakeveredsz, átugrod, és valahogy továbbhaladsz. Távolságok, egyéb dolgok, amiket egyedül nem tudsz. Esélytelen.
2015. aug. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
nem akarok felülni rá, előszőr csak ugy akarom hogy vezetőszárral viszem. Én 80-90 cm-es magasságban ugrattam már.
2015. aug. 15. 10:16
 6/32 anonim ***** válasza:
54%

Ne vezetőszárral vidd... Építs szabadonugró folyosót, vagy ha van kisebb fedeles/karám, ott kitörőkkel és min. 1 fő segítővel ostorral rá tudod vezetni a lovat az ugrásra. Először rúd a földön, majd fokozatosan emelheted a magasságot alacsony x-nek. A lényeg, hogy a ló mindig legyen ráhajtva az ugrásra, ha rámegy, ugorja is meg. Nem nagyok magasságot kell neki rakni, csak tanulja meg, hogy mi az az ugrás. Ha szabadon már szépen megy, akkor tapasztalt lovassal el lehet kezdeni nyereg alatt is és utána te is felülhetsz rá.


Egyébként bírom az ilyen "csak edzővel", stb válaszokat. Minden ló tud ugrani, most ha elé kerül egy 50 centi magas kis akármi mondjuk terepen, nehogy már azért visszaforduljon a lovas, mert "jajj istenem, nehogy átugrasd a lovad, csak edzővel!!!" Pff.

2015. aug. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
17%

Az, hogy átugrik, meg hogy te magadtól be tudod mérni a helyes távolságot, tudod, mikor mennyit kell előre lovagolni, mikor kell felvenni, meg tudod tanítani a lovadnak, hogy hogyan használja magát, ne agyaltassad be, meg ilyesmi, igenis kell edző. Bármennyire is úgy hangzik, hogy "pfff".


Nem véletlenül ez egy külön szakág... nem véletlenül vannak erre szakosodott szakemberek. Oké, hogy nem versenyzik a kérdező, meg nem is a célja, de azért nem árt, ha nem rontja el a lovat azzal, hogy szem nélkül rákergeti pár akadályra, az meg ellenszegül, és jól megbüntetik, pedig nem is ő a hibás. Aki ugratni akar, igenis szánjon rá legalább az elején valamennyit, hogy az alapokat tudja, aztán már gyakorolhat egyedül is, ha annyira akar. Egyedül (ha nincs elegendő tapasztalata), nem fogja tudni megugrani az akadályt (pláne többet), max. átkergeti rajta, és örül neki, hogy átugrotta. Ugratás és ugratás között óriási különbségek vannak.


Tehát kedves kérdező, ha rám hallgatsz, akkor kihívsz egy jó edzőt, elég heti 1x, ha csak hobbizol, és rá hallgatsz. Hidd el, jó, ha ott van melletted, és tudsz kérdezni, illetve kijavít. Én még nem ugratok, csak mostanában fogok kezdeni, de nagyon összetett dolog, érdemes belefektetni, megtérül :) Hajrá.

2015. aug. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
48%
Ahhoz ,hogy "átűzze" a sok tanyabohóc a lovat egy szar néhány centis tákolmányon ,nem kell edző,ha valaki hobbi szinten is igényesen akarja képezni a lovat, normálisan képzeli el az ugrálást és van igénye a fejlődésre ,akkor azt edzővel tudja elérni.
2015. aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Erre mondtam, hogy ugratás és ugratás között óriási különbségek vannak ^.^
2015. aug. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
24%
Mondta egy szóval is a kérdező, hogy pályát akar lovagolni? Nem. Azt szeretné, hogy a lova ne kapjon sokkot, ha elé kerül egy akadály, mert még soha nem ugrott. Írta, hogy 80-90 centin már ugrott, feltételezem, hogy képes a távolságot úgy-ahogy felmérni, a lovat rövidíteni, nyújtani, meg egyáltalán valamennyire lovagolni, így nem fog számára újdonságot jelenteni. De ha ti ahhoz is edzőt hívtok, hogy a ló lábát felvegye nektek, hát akkor tovább jó tanulgatást! :)
2015. aug. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!